Abi Kardeş Sözleri-Kardeşlik Sözleri

Abi kardeş sözleri, kardeşlik sözleri, kardeşten abiye güzel sözler, abim sözleri, abi mesajları, abime güzel sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Abi Kardeş Sözleri

Abi kardeş sözleri ile abiliğin önemini gösterebilir ve abime güzel sözler söyleyebilirsiniz.

Abi kardeş dediğin asla ayrılmaz bir bütündür çünkü abi ve kardeş arasında asla kopamayacak kadar kuvvetli bir bağdır.

Abi ve kardeş hayatı boyunca birlikte olan ve hayatın getirdiği tüm iyiliği de kötülüğü de beraber atlatması beklenen kişilerdir.

Bir insanın kardeşi olduğu zaman ister istemez ona ebeveyn olur ve ona sahip çıkıp koruma içgüdüsü ile hareket etmeye başlar.

 kardeşlik sözleri

İnsanın bir abisi olmak demek her zaman koruyucusu olan birinin olması ya da bir kendisine babalık yapan ve onu koruyup kollamak isteyen birinin de olması demektir. Abi kardeş sözleri devam ediyor.

Kardeşim olması demek hem çok güzel bir dost hem daimî bir arkadaş hem de hep koruyup kollaman gereken bir insanın olması demektir.

Arkadaşın olabilir, dostun olabilir ya da çevrende çok sevdiğin insanlar olabilir ama bunların hiçbiri senin kardeşin gibi sana iyi davranmaz ya da senin ile beraber olamaz.

Bir insanın kardeşi olması ona hem koruma içgüdüsünü hem de kendinden küçük olan insanı her şeyden sakınıp ona yardım etme isteğini oluşturur.

İnsan abisine karşı inanılmaz bir saygı ve hayranlık beslemelidir. Çünkü abi, insanın gördüğü hem bir rol model hem de bir idoldür.

Her abi kardeş arasında muhakkak ufak sürtüşmeler ve ufak tartışmalar yaşanabilir ama yaşatan tüm bu tartışmaların ya da sürtüşmelerin onların arasındaki bağı etkilemesi ve azaltması mümkün değildir.

Kardeşlik Sözleri

abiye güzel sözler

Kardeşlik sözleri ile kardeşliğin değerini anlatabilirsiniz. Kardeşten abiye güzel sözler sizlerle;

Her abi muhakkak canı sıkıldığında kardeşi ile oynamak ister ve onunla uğraşır ama bu bir insanın kardeşi olmasının en güzel yanlarından biridir.

Bir problem yaşadığında ya da başına kötü bir olay geldiğinde abine gitmen ve ondan yardım istemen çok doğaldır çünkü tüm herkes sana sırtını dönse ve seni yarı yolda bıraksa bile abin tüm kötülüklere rağmen yanında durur ve sana yardım eder.

Abi olmak demek büyük bir sorumluluktur. Ayrıca bir insan abi olduğu sürece küçük kardeşine karşı çok fazla emek verir ve ona karşı tüm sorumluluklarını yerine getirmeye çalışır.

İnsanın abisi olması demek aslında çok güzeldir. Çünkü her problemde yanında olan ve iyi ya da kötü her olayda arayıp da her şeyi anlatıp fikir isteyeceğin sana yardımcı olabilecek biri vardır.

Abi kardeşin bağı abisi ya da kardeşi olmayan insanlar için anlaması çok zor bir şeydir. Çünkü abin olması demek hep bir koruyucu meleğin olması demekken bir kardeşin olması da küçük yaştan itibaren ebeveynliği öğrenmek demektir.

Her zaman bir abim olsun istedim çünkü bir abin olması demek başın belaya girdiğinde ya da bir problem yaşadığında kimseyi hiç düşünmeden direkt olarak arayacağın biri olması demektir.

Abiye Güzel Sözler

abim mesajları

Abiye güzel sözler söyleyerek abi kardeş bağını güçlendirebilirsiniz. Abim mesajları sizlerle;

Abi kardeş ilişkisi insanların çok zor anlayacakları bir bağdır. Çünkü aynı anneden doğma ve tüm hayatını birbirini korumak ve birlikte olmak gibi güdüler üzerine kurmuşlardır.

Herkesin muhakkak her zaman sığınacağı ve kendisine liman belirleyebileceği bir abisi olmalıdır çünkü abi denilen kişi bir insanın sorgusuz sualsiz güvendiği ve o kişiye her konuda desteğini asla ama asla esirgemeyen kişidir.

Herkesin bir kardeşi olmalıdır muhakkak çünkü kardeş demek senden küçük bir insanın gözlerini kocaman aça aça senin deneyimine bakmasıdır.

Kaç yaşına gelir ise gelsin kardeş dediğin insan senin gözünde her zaman küçük ve her zaman çocuktur. Kaç yaşına gelir ise gelsin onu hep korumak ve kollamak istersin.

Bir kardeşim olduğu zaman ona abiliğin getirdiği tüm sorumlulukları gösterip güzel bir hayat yaşaması için mücadele edeceğim. Çünkü abi olmak ve bir kardeşe sahip olmak bunu gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu