15 Temmuz Sözleri-15 Temmuz İle İlgili Sözler

15 Temmuz sözleri, 15 Temmuz ile ilgili sözler, 15 Temmuz mesajları, 15 Temmuz sloganları gibi güzel sözler için aliskanlik.com

15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk milletinin gösterdiği büyük bir direniş olarak tarihe geçmiştir. 15 Temmuz sözleri sayesinde o alçak tepki girişimi unutulmayacaktır.

Bu makalemizde 15 Temmuz ile ilgili sözleri yazılarını bulacaksınız. Şüphesiz ki bu günleri 15 Temmuz şehitlerine borçluyuz . Tabi ki gazilerimize de borçluyuz onlar ki bu günlere gelmemiz de fedakârlık gösterdiler. Türk demokrasisi için çok zorlu bir sınavdan başarıyla geçen milletimize minnettarız.

Bahsi geçen gün ile ilgili hepimizin aşina olduğu 15 Temmuz sloganları vardır. Bu sloganlar, günlük hayatımızda da yer edinmiş ve bizler için oldukça mühim olan sloganlardır. 15 Temmuz gecesi, yaşayan herkes için farklı anlamlar taşımaktadır.  Çünkü kimileri korkarken, kimileri de öfke ile doldurmuştur. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında insanlar demokrasi için mücadele etmiş ve neticede başarıya ulaşmıştır. 15 temmuz mesajları ile o kötü gün asla unutulmayacaktır.

15 Temmuz Sözleri

15 Temmuz, Türk milletinin demokrasiye cumhuriyete ve milli iradeye ne kadar önem verdiğini bu uğurda ölümü dahi göze alacak kadar fedakâr olduğunun göstergesidir.

15 Temmuz, milletimizin darbeci zihniyete, tek elden baskı ile zorbalık ile adaletsizlik ile yöneteceğini düşünenlere ders niteliğinde bir tokatıdır.

15 Temmuz ülkenin her köşesinde insanların demokrasiye olan tutkuları ile direnmesi din, dil, ırk, mezhep ile ilgili olmadığının göstergesidir. Bu millet tek bir vücut olduğunu ve bir bütün olduğunu en somut hali ile göstermiştir.

15 Temmuz bir direniş değil bu milletin darbeci vesayete karşı “artık dur!” demesidir.

15 Temmuz akşamını korku ile hatırlıyorum. Çünkü evimiz konum gereği çok merkeziydi ve tüm olanları en yakın şahidi olarak yaşadık.

15 Temmuz akşamı tüm köprüler kapandı. Her yerde hainlere karşı dur diyen insanlar vardı ve ortalık tam bir karmaşa olmuştu.

15 Temmuz bir direnişten çok daha fazlasıdır. Çünkü bugün tüm darbeci zihniyete sahip olan insanlara ciddi bir ders verilmiştir.

15 Temmuz Mesajları

Darbe girişiminde bulunan alçaklara dur demenin en güzel halini sergilemiştir bu millet 15 Temmuz akşamında. Yeri geldiğinde tankların geçişi engellenmiş, yeri geldiğinde de kendi canını vermekten dahi çekinmemiştir.

Kimse 15 Temmuz gecesi ne kendisini ne ailesini ne de sevdiklerini düşündü. O direnişin olduğu akşamda herkesin aklındaki tek gerçek vatan aşkı idi. Sırf bu vatan sevdası uğruna herkes kendi canından geçti.

Halk, direnişi ve dur demenin gücünü ciddi bir şekilde göstermiş ve bu gösteri tüm hainlere ders olmuştur. Darbeci alçaklara karşı yapılan her hareket onlar tarafından ciddi bir hasara neden olmuştur.

15 Temmuz gecesi selalar ile devletin bütünlüğünü ve milli iradeyi korumak için sokaklara çıkan Türk milleti ölümden ya da yaralanmaktan bir an bile korkmaksızın mücadele azmi ile dünyaya örnek olmuştur.

15 Temmuz kadın, erkek, yaşlı demeden milletin bütün fertleri ile darbeci zihniyete karşı durması ve buna en güzel cevabı bir tokat gibi vermiştir.

15 Temmuz Türk milletinin demokrasi tarihinde yaşadığı büyük bir destan niteliğindedir. Çünkü o gün aziz halkımız darbeci zihniyete sahip alçaklar ile silahsız olarak savaşmış, ülkenin dört bir yanında ayrı mücadele vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu