Youtube Üst Sıralara Çıkmak-Youtube İzlenme Arttırma

Youtube izlenme arttırma, youtube üst sıralara çıkmak, youtube abone arttirma hilesiz , youtube izleyici kasma, youtube başlık seçimi vb.. youtube bilgileri için aliskanlik.com

Youtube Üst Sıralara Çıkma Yöntemi

Youtube’dan para kazanabilmek için içerik videolarımızı üst sıralara çıkarıp izleyicilerin görmelerini ve izlemelerini sağlamamız gereklidir. Bu yazımızda videolarınızın Youtube üst sıralara çıkma yöntemleri hakkında bazı yöntemlerden bahsedeceğim.

Yardımlaşma Platformlarını Kullanın

Birçok yeni kanal için videolarının ilk zamanlarda diğer insanlar tarafından fark edilmesi için yardımlaşma platformlarını kullanmaları oldukça önemlidir. Youtube yeni kanalların videolarını kolay kolay üst sıralara çıkarmamakta. Bu nedenle başlangıç seviyesindeki kanal öncelikle Facebook veya diğer sosyal platformlarındaki diğer insanların oluşturduğu yardımlaşma platformlarına katılarak burada videolarını paylaşır.

İnsanların ilgisini çektiği zaman videolarınıza gelirler ve videonuzun kalitesine göre bir istatistik oluşur. İnsanlar eğer videolarınızdan hemen çıkmıyorlarsa Youtube algoritması bu tarz videoları kaliteli içerik olarak görmektedir ve üst sıralara çıkarmaktadır.

İlgili Videolara Yorum Bırakın

Bir video çektiniz ve bu videonuz Youtube üzerinde birçok kişi tarafından zaten paylaşılmış. Ancak sizin videonuz daha güncel ve yeni bilgiler içermekte. İşte bu tarz bir olay sonrasında ilgili videoları araştırıyoruz. Bulduğumuz Youtube videolarının alt kısımlarına fazla olmayacak şekilde kendi videonuz hakkında bilgi vererek insanları kanalınıza çağırıyorsunuz. Zaten ilgili insanların bulunduğu o ortamlarda sizin videonuza gelen kitleler olacaktır.

Forumlarda Reklam Yapın

Forumlar insanların bolca bulundukları, bilgi paylaşımları yaptıkları ve sohbet ettikleri bölümdür. Bu tarz platformlarda birçok alt kategori bulunur. Google’dan araştırırsanız birçok forum sitesine ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz forumlara üye olarak kendi kategorinizi bulduktan sonra konu içerisine videolarınızı yerleştirebilirsiniz. Emin olun birçok insan videonuza gelecektir.

Youtube Aramaları Hedefleyin

Youtube’da üst sıralara çıkmak için Youtube’un da sevdiği bir yöntem olan aramalardan youtube izleyici kasma yapabileceğiniz en sağlıklı yöntem olacaktır. Youtube arama sonuçlarında videolarınızı çıkabilmesi için bazı etkenler gereklidir.

  • Başlığınızın diğer insanlar tarafından aranabilir nitelikte olması
  • Açıklamanızda başlığınızdaki anahtar kelimenin geçmesi ve mümkün olduğunca video hakkında bilgili yazılar barındırması
  • Etiketler bölümünde uzun kuyruklu anahtar kelimelerin yazılması
  • Küçük resimlerin dikkat çekici özelliğinde olmasına özen gösterilmesi

Bu gereklilikten bazılarıdır. Bunlar dışında Youtube’un videonuzu kaliteli olarak nitelendirebilmesi için kullanıcının videonuzu ne kadar süre boyunca izlediği, videonuzun beğeni oranları, geri dönüşler gibi etkenler bulunmaktadır.

Geri Dönüşleri Arttırın

Youtube videolarınızı izleyen izleyici kitlesi videolarınızı izledikten sonra yorum bırakabilir, videonuzu beğenebilir, daha sonra izle listesine ekleyebilir, oynatma listesine kaydedebilir, video içerisinde oluşturduğunuz ankete katılabilir, bitiş ekranı bölümünden diğer videolarınıza gidebilir.

İşte Youtube’un en sevdiği şeyler bunlardır. Eğer izleyici kitlenizde bu uyarıları sıklıkla canlandırabilirseniz videolarınızın üst sıralara çıkması kaçınılmazdır. Youtube kullanıcıların sürekli sitede kalmasını ister. Eğer siz kendi videolarınız içerisinde kullanıcıların dolaşmasını sağlayabilirseniz Youtube gözünde değerli bir kanal haline gelirsiniz.

Bunun dışında Youtube arama kısmından gelen sonuçlar istatistik olarak depolanır. Eğer kullanıcılar sizin videolarınızı görmüşler ve tıklamamışlarsa Youtube gözünde o videonuz değer kaybedebilir. Gösterme ve tıklama oranları gerçekten çok önemlidir. Bu nedenle izleyicilerin dikkatini çekmek için diğer videolara göre daha fazla dikkat çeken küçük resimler kullanmalı ve renklerini iyi seçmelisiniz.

Daha Önce Kullanılmamış Başlıklar Seçin

Youtube başlık seçimi çok önemlidir. Videolarını üst sıralara çıkarmak isteyen çoğu kişi videoyu yükler ancak aynı başlıkta zaten birçok video bulunmaktadır. Bu şekilde yükselmek çok zordur. İnsanlar sizin videonuzu onlar arasından bulamaz. Bu nedenle insanlar tarafından aratılan ancak ilgili youtube abone arttirma hilesiz videolarının başlıklarında az kullanılmış anahtar kelimeleri seçmek ve videolarınızı buna göre optimize etmek gereklidir.

Rekabete Göre İlerleyin

Öyle videolar oluşturursunuz ki çok emek verseniz dahi insanlar tarafından görülmezler. Bu rekabete bağlı bir durumdur. Oluşturduğunuz videolarda rekabet ne kadar fazla ise üst sıralara çıkmak için işiniz bir o kadar zordur. Eğer yüksek izleyici kitlesi bulunan bir kanala sahip değilseniz rekabetli anahtar kelimelerden uzak durmalısınız.

Rekabeti Az Kelimeler Kullanın

Videoların rekabetini öğrenmenin en etkili yolu Google’ı kullanmaktır. Peki nasıl kullanmalıyız hemen görelim.

İlgili anahtar kelimeyi Google Arama Motoru üzerine yazalım. Örnek veriyorum para kazanma kelimesi. Bu kelimeyi yazdıktan sonra boşluk bırakıp site:youtube.* öbeğini eklemeliyiz. Bu şekilde yaparsak Google, sadece Youtube üzerindeki içerikleri sıralayacaktır. Ancak bu yeterli değil. Sizin anahtar kelimeniz ile ilgili net bir sonuç çıkarılabilmesi için anahtar kelimenizi yıldız işaretleri arasına almalısınız. En son hali bu oluyor;

Şeklinde anahtar kelimenizi girerek ne kadar sonuç çıktığını görebilirsiniz. Rakam ne kadar fazla ise o kadar rekabet vardır. Bu nedenle yeni başlayan kanallar için uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanmalarını öneririz.

Hedef Kanal Seçimi Yapın

Kendi kategorinizle ilgili birçok kanal görebilirsiniz. Onların videoları izlenir ancak sizinkiler onlara göre biraz daha düşük kalabilir. Bu tarz durumlarda diğer kanalları kendinize rakip olarak görmeli ve onların videolarının üstüne geçmelisiniz. Bunu yapabilmenin yolları mevcut.

Kendi abonenize yakın bir rakip kanal seçimi yapmalısınız. Unutmayın bu yöntemde kendinizden kat kat büyük kanalları seçerseniz başarısız olmanız kaçınılmazdır. Bu yüzden 100 aboneyseniz en fazla 1000 aboneli kanalları hedef olarak seçmelisiniz.

Seçtiğiniz kanallarda hangi videolar çok izleniyor, bunları tespit etmelisiniz. Tespit ettiğiniz video konularını bir kenara not edin. Not ettiğiniz içeriği daha da geliştirerek hedef kanalınızdan daha fazla bilgi içeren bir video oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz videonun başlık, etiket ve açıklamasını hedef kanalın videosuna benzer bir şekilde yaparsanız önerilen videolarında yer alabilirsiniz.

İstatistikleri Kontrol Edin

Birçok video atmış olabilirsiniz. Bazı videolarınız gerçekten güzel izlenim almış olabilir. İzlenim alan videolarınızın istatistiklerine göz atmalı ve gelen izleyici kitlesinin nereden geldiği, hangi anahtar kelime ile sizin videonuza ulaştıkları gibi önemli etkenleri iyice tespit etmelisiniz. Bu tespit ettiğiniz etkenler ile benzer videolar oluşturarak kanal izleyici kitlenizi büyütmelisiniz.

Videolarınızı Güncel Tutun

Youtube güncel videoları çok sevmektedir. Öyle ki 10 yıl önce atılmış bir video güncellendiği zaman youtube önerilenlere çıkma şansınız artacaktır. Belki başınıza gelmiştir. Bir anda çok eski bir video sizin ana sayfanızda yer alır. İşte bu Youtube’un algoritmalarından bir tanesidir.

Oluşturduğunuz videoları takip etmelisiniz. Video başlığınızda eğer yoksa dikkat çekici bir şeyler yazmalısınız. Video başlığında 2019 gibi bir rakam bulunuyorsa bulunduğunuz yıl içerisine göre o sayıyı düzenleyerek 2020 olarak değiştirmelisiniz.

Video ile alakalı bilgilerin bulunduğu açıklama bölümünde videonuzun Youtube gözünde güncel olduğunu belirtmek için değişiklikler yapmalısınız.

Trendleri Takip Edin

Evet, Youtube’da üst sıralara çıkmanın en hızlı yöntemi aslında bu yöntemdir. Eğer yeni trend olmuş bir içerikle ilk video oluşturanlar arasına girerseniz rekabet az olduğu için videonuz gerçekten güzel bir izlenme alacaktır. Bu tek videonuza gelen izlenmeler sayesinde kanal abonenizde artış olacak ve diğer videolarınız da izlenmeye başlayacaktır.

Bu yazımızda Youtube izlenme arttırma ve Youtube’da üst sıralara çıkmak isteyenler için bazı önemli bilgilere yer verdik. Umarım işinize yaramıştır. Hepinize kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu