Youtube İle İnternetten Para Kazanmak

Youtube ile para kazanmak, youtube kanalından para kazanma, youtube para kazanma yolları, youtube nasıl para kazanılır vb.. youtube hakkında bilgiler için alışkanlık

Youtube ile internetten para kazanmak, video paylaşım sitesinin Google tarafında alınmasının ardından çok daha mümkün hale geldi. Günümüzde birçok insan bu platform üzerinden para kazanmakta ve Youtube üzerinden para kazanan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Yazımızın devamında Youtube kanalından nasıl para kazanılır? Sorusuna cevap verirken, daha fazla kazanabilmeniz için gereken tüm detayları da sizlerle paylaştık.

Youtube ile İnternetten Para Kazanmak

Youtube üzerinden, farklı yöntemleri kullanarak para kazanmak mümkündür. En fazla kullanılan para kazanma yöntemi Google reklamları olsa da, buna alternatif ve ek olarak farklı metotlar kullanarak kazançlarınızı artırabilirsiniz.

1.Google Reklamları

Google Adsense reklamları, Youtube içerik üreticilerinin kazançlarının önemli kısmını oluşturmaktadır. Video izlerken hepimizin gördüğü, bazen bilerek ve bazen de yanlışlıkla tıkladığımız reklamlar, kanal sahibinin para kazanmasına sebep olmaktadır.

Video içerisinde çıkan ve izleyiciyi 20-30 saniyelik reklam izlemeye teşvik eden reklam metodu, bu izlenme sayesinde size para kazandıracaktır. Diğer yandan video içerisinde alt kısımda bulunan reklamlara tıklanması da, yine kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Aylık kazancınızın Google tarafında belirlenen ödeme eşiğine gelmesi ve kazancınızı çekim talimatı verdiğinizde, kesinleşmiş kazancınız Google tarafından size gönderilecektir. Burada ödemeyi yapacak yerin Google gibi dünyanın en büyük şirketlerinden biri olması, güven sorunu olmadan bu işi yapabileceğinizin en önemli göstergesidir.

2.Sponsorlu Videolar

Sponsorlu videolar, bir sponsor tarafından eğlenceli bir video oluşturularak hem çekim masraflarını sponsorun karşılaması ve hem de kanal sahibine ücret ödemesiyle gerçekleşecek reklamlardır. Özel reklamlar statüsünde olan bu reklamlar sayesinde, sponsorunuzdan ücret alabilir veya verdiği hizmetlerden ücretsiz yararlanma imkânına sahip olabilirsiniz.

3.Ürün ve Hizmet Tanıtımları

Yine özel reklamlar statüsünde olan ürün ve hizmet tanıtımları, Google reklamlarıyla birlikte Youtube ile internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz alternatifler arasındadır.

Bir markanın ürününü video konseptini bozmadan izleyicilerinize sunabilir ve bu sayede anlaştığınız şartlarda para kazanabilirsiniz.

4.Kendi Ürünlerinizin Pazarlanması

Youtuberlar tarafından nadir kullanılan bir kazanç yöntemi olsa da, kendinize ait ürün ve hizmetlerin tanıtımını video içeriğinde kısaca tanıtıp insanları satın almaya teşvik ederek para kazanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi Youtube’dan para kazanmak için uygulayabileceğiniz, farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerle para kazanabilmek için önemli olan, Youtube tarafından zorunlu kılınan şartları en iyi şekilde sağlıyor olmaktır.

Şimdi gelelim, bu işe nasıl başlayacağınıza ve gelirlerinizi artırmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerin neler olduğuna.

Youtube Para Kazanma Yolları

Öncelikli olarak, bu platformdan para kazanmanız için Youtube’un şartlarından bahsedelim. Kanalınızdan para kazanabilmeniz için, kanalınızın ve yayınladığınız videoların aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekir.

 • Telif hakkı olmayan video içerikler paylaşmak
 • Kanalınızın abone sayısının, en az 1000 aboneye ulaşmış olması
 • Videolarınızın tamamının, toplamda 4000 saat izlenmiş olması

Youtubedan para kazanma yolları için aranan şartlar arasındadır. Kanalınızda kendinize özgü yüzlerce video olsa da, bu şartları sağlamadan para kazanmanız mümkün değildir.

Daha fazla kazanmak için, aşağıdaki önerileri de mutlaka dikkate almanız faydalı olacaktır.

 • Kanal isminizin kısa ve akılda kalıcı bir isim olması, kazanmak için atacağınız ilk adımdır. Ayrıca insanların ilgi göstereceği bir isim olması, daha kısa sürede ve daha fazla kazanmanızı sağlayacaktır.
 • Mutlaka kanalınızın profil ve kapak fotoğrafının, size özgü olmasına ve kanalınıza ait bir logo tasarımının bulunmasına dikkat edin.
 • Kanalınızda yayınlayacağınız videoların kopya olmayıp, tamamen size özgü olması kazanç sağlayacaktır. Ancak telif hakkı içermeyen çeşitli videolar paylaşarak para kazanmakta mümkündür.
 • Videolarınızın ses ve görüntü kalitesi, kaliteli paylaşımlar açısından önemlidir.
 • Kanal güncelliği, yine kazançlara doğrudan etki eden faktörlerden biri olup Youtube ile internetten para kazanmak için en önemli unsurlar arasındadır. Bu yüzden videolarınızı kendiniz çekiyorsanız, haftada ortalama iki video paylaşmaya özen gösterin.
 • Kanalınızın ve videolarınızın reklamını çeşitli platformlarda paylaşarak, insanları haberdar edin.
 • Video açıklaması kısmına, mutlaka videonuzla ilgili en az 200 kelimelik açıklamalar yazın. Birçok Youtuber, bu detayı kaçırmaktadır. İnsanların sizi arama motorlarından bulması için, büyük faydası olduğunu kesinlikle görebilirsiniz.
 • Video başlıklarınızın, insanların ilgisini çekebilecek ve Google’da aratabilecekleri şekilde olduğundan emin olun.
 • Videonuz için, güzel fontlarla yazılmış bir kapak fotoğrafı belirleyin.
 • Önemli bir sebebi yoksa, insanların videolarınıza yorum yapmasına izin verin.

Youtube’dan para kazanmak hakkında sormak istediklerinizi ve görüşlerinizi, yorum panelinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu