Borsada Uzun Vade Yatırım Nedir-Borsada Uzun Vade Yatırım Nasıl Yapılır?

Borsada Uzun Vade Yatırım

Borsada Uzun Vade Yatırım, Borsada Uzun Vade Yatırım Nedir, Borsada Uzun Vade Yatırım Nasıl Yapılır? Borsaya yatırım yapan bireylerin birçoğu kısa vadeli yatırımlar ile sermayelerini büyütmeyi düşünmektedirler. Şirket hisselerini alıp kısa vadede kar yaparak satmak için borsa yatırımına başlayan bireylerin sayısı, borsayı yatırımcılarının yaklaşık yüzde 80’nini oluşturmaktadır.

Borsada Uzun Vade Yatırım

Borsa da kısa vade yatırımcılarının, sermayelerini büyütmeleri oldukça zordur. Birçok yatırımcı al – sat yaparak sermayesini eritip borsaya küsmektedir. Borsada Uzun Vade Yatırım Nedir Yatırım uzmanlarının, yatırımcılara tasfiye ettiği yatırım tarzı, uzun vade yatırımdır. Uzun vadede büyük kazançlar kazanmak mümkündür.

Borsada Uzun Vade Yatırım
Borsada Uzun Vade Yatırım

Borsada Uzun Vade Yatırım Nasıl Yapılır?

Uzun vade yatırımı ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen ve uzun vade yatırım yapılacak şirket hisselerinin hangileri olduğunu öğrenmek isteyen yatırcıların yazımızı baştan sona dikkatli bir şekilde incelemelerini tavsiye ediyoruz. Dünya zenginlerinin çoğu borsada uzun vade yatırım yaptıklarını biliyor muydunuz?

Borsada olduğu gibi bütün yatırım araçlarında uzun vade yatırımlar büyük getiriler getirmektedir. Emlak, arsa, değerli metalar vb. bütün yatırım araçlarında da uzun vade yatırım tavsiye edilmektedir. Kısa vade yatırımcıları, panik ve korku ile sürekli ekran izledikleri ve büyük kayıplar yaşadıkları bilinmektedir.

Borsada Uzun Vade Yatırım Nedir?

Borsada 2 ayrı yatırımcı kitlesi bulunmaktadır. Biri kısa vadeci yatırımcılar diğeri ise uzun vadeci yatırımcılar. Borsada kısa vade yatırım yapanlar içerisinde para kazanan yatırımcı sayısı, borsa yatırımcı sayısının yüzde 5’ini geçmemektedir. Kısa vade yatırımcılar zamanla iki seçenekten birini tercih etmek zorundadırlar. Ya borsa yatırımlarını bitirmekteler ya da uzun vade yatırımcı grubuna geçiş yapmaktadırlar.

Borsada Uzun vade yatırım nedir? Sorusunun cevabını arayan bireylere konu ile ilgili ayrıntılı bilgi verilecektir yazımızda. Borsa da Uzun vade yatırım, yapılan yatırımın en az 3 ay içerisinde bozmamayı ifade etmektedir. Şirket hisselerini satın alan bireyler aldıkları hisseleri al – sat yapmadan uzun süre bekletmeleri uzun vade yatırımcı grubunda olduklarını göstermektedir.

Uzun vade yatırım bazı uzmanlarca en az 3 aylık yatırım olduğu bazı uzmanların ise uzun vade yatırımın en az 6 ay olduğunu söylemektedirler. Borsada Uzun Vade Yatırım Nasıl Yapılır?  Borsada uzun vade yatırımın en az bir süresi bulunurken, en çok bir süre zarfı bulunmamaktadır. Yatırımcı dilediği kadar şirketlere olan ortaklığına devam edebilmektedirler.

Borsada, şirket hisselerine sahip olan yatırımcılar, hisse senetlerini geride kalanlara miras olarak bırakabilmektedir. Uzun vade yatırımcılar geride kalan aile fertlerinin de bürük kazançlar elde etmelerine yol açmaktadır.

Borsada Uzun Vadeli Yatırım Önerileri

Borsada uzun vadeli yatırım önerileri; uzun vade yatırım yapmayı düşünen bireylerin, yatırım yapacakları şirketleri önceden belirlemeleri gerekmektedir. Yatırımcıların, şirketler ile alakalı araştırma yapmadan her hangi bir şirket hissesini satın almamaları gerekmektedir. Borsada Uzun Vade Yatırım Nasıl Yapılır?  Borsa şirketleri içerisinde farklı gruplarda yer alan şirketler bulunmaktadır.

Uzun vade yatırım yapacak bireylerin, spek kâğıtlardan uzak durmaları gerekmektedir. Yatırım yapılacak şirketlerin Bist 30 şirketleri arasında yer alan şirketlerden olması tavsiye edilmektedir. Borsada Uzun Vade Yatırım Nedir Bist 30 dışında kalan şirket hisselerini satın almak isteyen bireylerin kesinlikle Bist 100 grubunda yer almayan şirket hisselerini satın almamaları gerekmektedir.

Yatırımcı, Bist 30 grubun da yer alan şirketler ile alakalı araştırma yaparak bilgi sahibi olması gerekmektedir. Şirketler ile alakalı hem temel analiz hem de teknik analiz konuları ile alakalı bilgi sahibi olması gerekmektedir. Sosyal medya veya çevrede ki bireylerin tüyoları ile yatırım yapmamalıdırlar.

Uzun vade yatırım yapılacak şirketlerin, misyon ve vizyonlarının öğrenilmesi, sermayelerinin öğrenilmesi, borçlarının bilinmesi, şirket sahibinin güvenilir olup olmadıklarının öğrenilmesi, Şirket yöneticileri ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Şirketlerin geçmiş yıllarda ki yatırımcıya kazandırdığı kazançlara da bakılması kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Borsa da yatırıma yeni başlayacak yatırımcılar veya borsa da yatırım yapan fakat uzun vade yatırım yapılacak şirketlerin hangilerinin olduğunu bilmeyen bireyleri. Yazımızda, yatırımcıların uzun vade yatırımında yatırım yapabilecek güvenilir şirketlerin isimlerine ulaşabilmektedirler. Borsada uzun vade hisse önerileri ile alakalı yatırımcıların yatırım yapacakları şirketlerin sayısı çok fazla olmamakla birlikte, güvenilir şirket sayıcı çok da  az olmamaktadır.

Borsada Uzun Vade Hisse Önerileri

 • ARCLK
 • ASELS
 • BIMAS
 • EREGL
 • FROTO
 • GARAN
 • GUBRF
 • HEKTS
 • ISCTR
 • KCHOL
 • KOZAA
 • KOZAL
 • KRDMD
 • PGSUS
 • SAHOL
 • SASA
 • SISE
 • TCELL
 • THYAO
 • TKFEN
 • TOASO
 • TUPRS
 • VESTL

Borsada Uzun Vade Stratejileri

  • Yatırımcıların, borsa ekranını sürekli takip etmemeleri
  • Yatırımcının, borsada ki büyük dalgalanmalarda panik yapmaması
  • Yatırımcıların, Hisselerin anlık hareketlerine aldırış etmemeleri
  • Borsaya yatırım yapılmadan önce yatırım süresinin belirlenmesi
  • Yatırımcıların, ihtiyaç olmayan sermaye ile yatırım yapmaları
  • Yatırımcı, gelirinden yüksek kredi çekimi yapmaması
  • Yüksek kazançların sürekli revize edilerek borsa dışına aktarılması
  • Yatırımcıların, şirketler ile alakalı günlük haberlere aldırış etmemeleri
  • Hisse fiyatları düştükçe alttan hisse satın alınması

Borsada Uzun Vade de kazandırır Mı?

Borsa, uzun vade de yatırımcısını üzmeyen ve hep kazandıran bir yatırım aracıdır. Borsa uzun vade de kazandırır mı? Sorusu yerine borsada uzun vade kazandırmayan şirketler veya uzun vade de kazandıran şirketler diye sorulması daha doğru bir soru örneği olmaktadır. Borsada, şirketlerin yatırımcısına, uzun vade de kazandırmalarının belirli şartları bulunmaktadır. Uzun vadede kazanmak isteyen bireylerin doğru şirketlere ortak olmaları gerekmektedir. Uzun vade yatırım her dönemde kazandırmış olsa da yanlış şirketlere yapılan yatırımlar da çoğu zaman kayıplara yol açmıştır. Uzun vade yatırımlarını doğru şirketlere yapan bireyler, uzun vadede yaptıkları kazançları hiçbir yatırım aracından kazanamamaktadırlar. En çok kazandıran yatırım aracı şüphesiz ki borsadır. Döviz, altın, gümüş ve diğer yatırım araçları enflasyon karşısında sürekli kazandıran yatırım araçları içerisinde yer almış olsalar da borsa her dönem de enflasyon üzerinde bir getiri sağlamaktadır.

Borsada Uzun Vade Twitter

Borsada Uzun Vade Twitter  Borsa yatırıcılarının birçoğu sosyal medya mecraları içerisinde en çok Twiterr uygulamasını kullanmaktadırlar. Borsada uzun vade Twiterr üzerinden şirketler ile ilgili haberlere anlık ulaşılmaktadır. Borsa haberleri birçok defa kap haberine düşmeden önce Twiterr üzerinden öğrenile bilinmektedir. Borsada Uzun Vade Yatırım Nedir Piyasa  uzmanları, günlük borsa yorumu ve analizlerini twiterr üzerinden paylaşmaktadırlar. Borsa yatırımcıları teknik ve temel analiz bilgileri için borsa uzmanlarının paylaşımlarını takip  etmektedirler. Borsa ile ilgili olumlu veya olumsuz bilgiler twiterr üzerinden anlık olarak takip edilebilinmektedir.

Borsa yatırımcılarının, Twiterr veya diğer sosyal medya mecralarında alınması tavsiye edilen şirket hisseleri ile alakalı araştırma yapmadan önce hisse alımı yapmamaları gerekmektedir. Borsada Uzun Vade Yatırım Nasıl Yapılır?  Şirket önerilerinde bulunan birçok Twiterr kullanıcısı teknik ve temel analiz yapmayı bilmeyen ve bazen de yatırımcılara kasıtlı olarak zarar etmelerini isteyen bireylerden oluşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu