Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır?

Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır? Astroloji gökyüzünde yıldızların konumuna göre yaşanan veya yaşanacak olayları yorumlamak olarak ifade edilebilir. Astrolojinin temeli çok eski çağlara dayanmaktadır.

Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır?

Eski dönemlerde ki insanlar ay, güneş, yıldızların konumuna göre hareket edip yaşam tarzlarını ona göre ayarlamışlardır. Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır? Astroloji bir bilim dalı değildir. Varsayımlar üzerine hareket eder.

 Astroloji Haritası Nedir?

Yıldız haritası ya da doğum haritası olarak adlandırılır. Harita sahibinin adı, doğum yeri, doğum saati bilgileriyle doğum haritasına ulaşılabilir. Doğum haritasını yorumlamak göründüğü kadar kolay değildir ve bunların eğitimlerini veren kişiler vardır. Detaylı bir şekilde harita yorumlamak istiyorsanız bunu hobilerinizin arasına dahil edip eğitimlerini alabilirsiniz.

 Astroloji Haritası ve Gezegenler

Arama motorundan doğum haritanıza kolaylıkla ulaşabilir ve haritanızı gezegenlerin yerleşimlerine göre yorumlamaya başlayabilirsiniz. Her insanın haritasında 1 den 12 ye kadar 12 adet ev bulunur ve bu evlerin temsil ettiği konular vardır. Her evin yöneticisi olan burçlar vardır ve bu burçlar o eve kendi özelliklerini verirler. Gezegenler arasında iyicil ve kötücül gezegenler vardır. Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır? Kötücül gezegenler evin bulunduğu konular üzerinde kişiyi zorlayabilir.

Satürn, Mars, Güneş bu kötücül gezegenler arasındadır. Zorlayıcı etki yerine iyi bir etki bırakmaları için 6, 8 ve 12. evlerde olmaları gerekir. İyicil gezegenler ise Jüpiter, Venüs, Merkür ve Ay. Kötücül evler olan 6,8 ve 12. evin dışında yerleşmişlerse zayıf çalışır ve temsil ettiği konuları yerine getirirken zorlanırlar. Haritada dikkat edilmesi gereken şey kötücül gezegenler kötücül evlerde iyicil gezegenler ise iyicil evlerde olması. Her gezegen sevdiği temsil ettiği evde güzel ve olumlu etkiler verir.

 Evlerin Temsil Ettiği Konular

 1. Ev: Birinci ev kişinin kendisini anlatır ve daha bireyseldir.
 2. Ev: Para ve becerileri anlatır. Ben evi de denebilir.
 3. Ev: Çevreyle olan iletişimi, çevreye kendini ifade etme, konuşma biçimi gibi.
 4. Ev: Ev, yuva konularını gelenek ve görenekleri anlatır.
 5. Ev: Nasıl bir aşk istediğini hayal gücünü ifade eder.
 6. Ev: Kişinin yapabileceği ve yapamayacağı şeyleri sınırlarını ifade eder.
 7. Ev: Evlilik ilişki evidir. Yalnızca eş anlamında değil çalışma ortamındaki ortaklıkları ifade eder.
 8. Ev: Para ve finans konularını temsil eden evdir.
 9. Ev: Sosyal ve duygusal hayatını yaşama biçimi bu ev ile ilgilidir.
 10. Ev: Tanınma isteği hayat boyunca neyi ne kadar yapabileceğini gösterme evi.
 11. Ev: Arkadaşlık, dostluk ilişkilerini etkileyen evdir.
 12. Ev: Bilinçaltı evi diyebiliriz. Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır? Korkular, travmalar, anksiyete gibi ruhsal hastalıkları bu evden anlayabilirsiniz.
Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır?
Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu