Dekorasyon-Tasarım

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır, oturma odası dekorasyonu, oturma odası dekorasyon fikirleri, vb.. oturma odası dekorasyon fikirleri için alışkanlık

Oturma odaları günün en çok zamanının harcadığımız alan sayılabilir. Hatta ve hatta pandemi döneminde belki sabahtan akşama kadar oturma odalarında zaman geçiriyoruz. Bu yüzden oturma odaları dekorasyonları çok mühimdir hem ruh haliniz hem gününüz için.Oturma odalarını sizin için yaşanabilir bir haline getiren 5 önemli noktaya değineceğiz.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır 2

Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır cevabı için aşağıda belirtilen yöntemleri deneyebilir ve oturma odası dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

1)Mobilya Renklerini Koyu Seçmeyin

Mobilya renkleri ruh halimiz ve odada zaman geçirmek için çok önemlidir.Bu yüzden renkleri kesinlikle koyu seçmeyiniz. Hem odayı küçük gösterecek hem ruhunuzu daraltacaktır. Genellikle beyaz rengini öneriyoruz.

2)Duvar Rengide Koyu Olmamalı

Duvar renkleride aynı şekilde çok önemlidir. Kesinlikle koyu olmayıp bej,fil dişi,beyaz,sarı gibi renklerin daha çok tercih edilmesi gerektiğiniz düşünüyoruz. Aksi halde oda hem çok daha küçük hem çok daraltıcı hem mobilyalarla uyumu çok zor olacaktır. Çünkü mobilyaların açık olması boğucu bir renk cümbüşü oluştururken, koyu olmasıysa daha çok odayı kapatacaktır.

3)Kanepeler Enine Geniş Olmalı

Boyu olarak bir öneri sunamıyoruz çünkü odanın büyüklüğüne göre boyu değişkenlik gösterecektir seçeceğiniz koltuğun ancak enlerine önem göstermeniz gerekmektedir çünkü eni dar olan kanepelerde oturma süreniz daralacak ve daha kısa zaman geçireceksiniz. Eni geniş olan kanepelerse size çoğu zaman yatağınızın konforunu hissettirecektir.

4)Televizyonlar Çok Yakına Konmamalı

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır 3

Oturma odaları genelde salonlara göre dardır bu yüzden televizyonları koyduğunuz üniteler veya duvar askılar genelde kanepelerinize yakın olacaktır. Ancak bu sizin televizyonu izlerken rahatsız olmanıza ve göz tansiyonunuzun yükselmesine sebep olabilir bu yüzden odanın açısal olarak iyi ayarlanması gerekmektedir yani kanepeyi ve televizyonu birbirine en uzak köşeye ve 90 derecelik görme açısıyla monte etmeniz mühimdir. 90 derecelik açının önemi ise izlerken vücudunuzun dik durması farklı hallere bürünüp vücudunuzu yormamasıdır.

5)Mutlaka Bir Sehpanız Olmalı

Oturma odası dekorasyonu yaparken mutlaka oda büyüklüğüne göre orantılı küçük bir sehpanız olmalı aksi halde kanepelerin üzerinde rahat edemeyecek ve her şeyi kanepelerin üzerine ya da yere koymanız gerekecek bundan dolayı bir bilgisayar ya da en azından kahvenizi koyacak bir sehpa bulunması çok mühimdir. Hatta bu sehpalar ayak uzatmak için dahi kullanılabilir.

Çocuk odası dekorasyonu için tıklayınız

Çalışma odası dekorasyonu için tıklayınız

Yatak odası dekorasyonu için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı