1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi-İş Hayatı
  3. Ördek Yetiştiriciliği Karlı Mıdır-Ördek Yetiştirme Çiftliği

Ördek Yetiştiriciliği Karlı Mıdır-Ördek Yetiştirme Çiftliği

Ördek Yetiştiriciliği Karlı Mıdır

Ördek yetiştiriciliği nasıl yapılır, ördek yetiştirme çiftliği maliyeti, ördek yetiştiriciliği karlı mıdır, ördek yetiştirme çiftliği, pekin ördeği yetiştiriciliği  vb.. iş fikirleri makaleleri için aliskanlik.com

Ördek Yetiştiriciliği Karlı Mıdır

Bir şeyler yetiştirerek para kazanmak her zaman mantıklı işlerden olmuştur. Bunun sebebi ise üretim olan işlerde kazanım elde etmek birçok işe göre daha etkili sonuçlar vermektedir. Satış odaklı işlerden bir tanesi olan ve oldukça popüler yapıyı sunan ördek yetiştiriciliği karlı mı dır? Ördek yetiştiriciliği yüksek kazançlı iş fikirleri arasındadır. Beraberinde yüksek kazancı sunmaktadır. Hem etinden hem de yumurtasından kazanım elde edebileceğiniz yapı olduğu için sürekli getiri söz konusudur.

Sizde iyi bir gelir elde etmek için Ördek yetiştiriciliği nasıl yapılır makalemizi okuyabilirsiniz. Ördek yetiştiriciliği ile alakalı iş düzenini kurabilirsiniz. Elbette öncelikle araştırma yapmanız ve araştırmalarınız neticesinde iyi bir plan kurmanız gerekir. Aksi halde açılışa dair hatalı haller söz konusu olabilir. İşin ehemmiyetini bilmeniz sizin başarılı olmanız da ki en önemli etkendir. Girişimci ruhunuzu ortaya koyma zamanı gelmiş ise böyle bir iş doğru seçim olacaktır.

Ördek Yetiştirme Çiftliği

İster eti için ister yumurtası için isterseniz de civciv şeklinde satışı için program yapabilirsiniz. Geniş bir satış düzeninin olması yapacağınız program dahilinde ilerleme kat etmeyi mümkün kılacaktır. Profesyonel düşünmeniz uzun yıllar kazanç sunacağı için büyümenizi de mümkün kılacak imkanlar size bağlı olmalıdır. Bunun için ördek yetiştirme çiftliği kurmanız gerekmektedir. Küçük bir alanda ördek yetiştirmenin zor olması çiftlik kurmayı bir nevi zorunlu kılıyor. İlk etapta bütçeniz buna müsait değilse küçük bir alanda başlangıçta yapabilirsiniz.

Ördek çiftliği için önemli olan bir diğer husus su ihtiyacının olmasıdır. Su olmadan ördek çiftliğinin kurulması mümkün olsa da üretimler konusunda beklenen performansı elde etmenizin önüne geçecektir. Yani su olmadan çoğalmayı sağlayacak yapıyı kurmanız pek mümkün olmayacaktır. Ayrıca ördek bakımı için çiftliğin belirlenen standartlara da uygun olması gerekir. Aksi durumların oluşması istenilen performansta üretimin önüne geçecektir.

Su ve erkek ördek olmadan ördek üretimi mümkün olmayacağı için bu iki hususa dikkat etmelisiniz. Ördeklerin doğasında bulunan bu yapı beraberinde üst düzey artışı sağlayacaktır. Elbette kapasiteye göre planlama yapmanız gerekmektedir. Kapasiteyi aşacak üretimler size çok ciddi sorunlar teşkil edebilir. Bu yüzden de detayları irdelemenin size her zaman doğru sonuç sunacağı gerçeğini unutmamalısınız.

Ördek yetiştirme çiftlikleri genellikle sabit müşterilere ürün temin etmektedir. Sabit müşteriye sahip olmak düzenli gelirin de bir nevi anahtarı niteliğindedir. Yapacağınız anlaşmalar çiftliğin ayakta kalmasına ve devamlılığına katkı sağlamasını da oluşturmuş olacaktır. Sabit müşterilerinizle diyaloğunuz ve ticaretiniz iyi ise uzun yıllar sorunsuz şekilde iş yürütmeyi de sağlayabilirsiniz.

Ördeklerin üretimlerinde yüksek performans sunacak yapı için doğru seçimler yapmanız da önemlidir. Bunlardan bir tanesi olan pekin ördeği oldukça popülerdir. Elbette pekin ördeği yetiştiriciliği için teknik konuları iyi bilmeniz gerekir. Doğru teknikleri uyguladığınız sürece kazanan mutlaka siz olursunuz.

Ördek Yetiştiriciliği Maliyeti

Ekonomik etkenler iş kurma konusunda en önemli ayrıntıdır. Ne kadar para var ise o derece program yapabilir düzey söz konusudur. Bu yüzden de ördek yetiştiriciliği maliyeti bir nevi işin kapasitesine göre değişmektedir. Ne kadar çok fazla ördek olursa maliyette ona nazaran artış gösterecektir. En az 20 bin TL gibi bir sermayeye ihtiyacınız olurken bu tutarı etkileyen faktörlerin başında çiftlik satın alma ya da kira bedeli gelmektedir. Satın alma durumu maliyeti çok yüksek tutarlara taşırken ilk etapta kiralamak daha mantıklı olacaktır. Ya da tesisi siz kurarsanız da maliyetler değişkenlik gösterecektir.

Üretime dair tüm faktörler yerine getirildikten sonra kazanç kısmı da oldukça önemlidir. Ördek yetiştiriciliği kar marjı birçok işe nazaran yüksek getiriye sahiptir. Tabi ki ürettiğiniz yumurta, et ve civciv satışı sorunsuz şekilde ilerliyorsa. Sabit müşteri her zaman sizi ayakta tutan güç olacaktır. Bunu hesaba kattığınız sürece karlılığınız ciddi oranda artış gösterecektir. Buda size çiftliği büyütme fırsatını da sunmuş olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap