Minecraft Kova Nasıl Yapılır?

Minecraft kova yapımı

Minecraft Kova Nasıl Yapılır? oyunda lav, süt ve su gibi sıvı maddeleri taşımanıza yardımcı olur. Bu sıvıları taşımanız sizlere çeşitli açılardan fayda sağlar. Örneğin lav ve su taşımanız nether dünyasına gitmeniz için gerekli olan portalın yapım aşamasında sizlere yardımcı olacaktır.

Minecraft Kova Nasıl Yapılır?

Süt taşımanız ise zehirlendiğiniz zaman, zehrin etkisini bitirmek için panzehir niteliğindedir. Özellikle de oyuna ilk başlayan kişilerin sorduğu Minecraft kova nasıl yapılır sorusunun cevabını bu içeriğimizde sizlere vereceğiz. Peki Minecraft kova yapımı nasıl olur.

Minecraft kova yapımı

Minecraft evreni oldukça geniş ve sonunu getiremediğiniz bir yerdir. Bu dünyada yapabileceklerinizin sınırı yok denecek kadar azdır. Yapabileceğiniz birçok envanterin arasında yer alan kova, yerine göre oldukça önemlidir. Çünkü kova olmazsa oyunun en önemli taşlarından biri olan obsidyen oluşturmanız çok zor olacaktır. Çünkü obsidyen taşları lav ile suyun birleşimi sonucu oluşan taşlardır. Kovanız olmadığında gerekli suyu lava ya da lavı suya taşıyamayacak ve bu taşlardan elde edemeyeceksiniz. Bu yönüyle Minecraft kova yapım işleminin tüm oyuncular tarafından bilinmesi gerekir.

Kova yapımı için ilk olarak, yapı maddesi olan demir madenini bulmanız ve eritmeniz gerekir.  Minecraft kova yapımı için en az üç adet eritilmiş demire ihtiyacınız olacaktır. Demir madeni, her ne kadar kömür gibi çok fazla karşımıza çıkmasa da, diğer madenlere göre daha yüzey kesimlerinde bulunduğu için, çok fazla derine inmeden kolaylıkla edinebilirsiniz. Elde ettiğiniz demir madeni bloklarını da bir fırın yardımı ile erittiğiniz zaman artık kova yapımına hazırsınız demektir.

Minecraft kova  için ilk olarak çalışma masasının karşısına geçin. Ardından elinizde bulunan üç adet demirden bir tanesini tam ortada yer alan boşluğun altına yerleştirin. Daha sonrasında ise yine tam ortada yer alan boşluğun sağına ve soluna geri kalan eritilmiş demirleri yerleştirin. Kısacası çalışma masasının tabanına değecek şekilde bir V harfi oluşturun. Bu işlemin ardından bir adet kova elde edebilirsiniz. Minecraft kazma nasıl yapılır ve Minecraft Olta Nasıl Yapılır? bu yazılarada göz atın son olarak dile getirmemiz gerekir ki hangi sürümde oynuyorsanız oynayın, Minecraft kova yapımı işlemi yine bu şekilde olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu