Minecraft Kazma Nasıl Yapılır?

Minecraft kazma yapımı

Minecraft Kazma Nasıl Yapılır? Madencilik yapmak beklide Minecraft camiasının en önemli gelişimlerinden biridir. Çünkü madencilik yaparak değerli madenleri bulabilir, onları işleyerek zırh, alet ya da silah yapımında kullanabilir, zindanlar ve mağaralar bulabilir ve keşfedebilirsiniz. Minecraft kazma yapımı işlemi, madenci gelişimi kazanmanın ilk adımı olacaktır. Çünkü kazma dışında hiçbir alet ya da silah kolay kolay taş ve diğer sert blokları kıramaz. Bu içeriğimizde ise sizlere Minecraft kazma nasıl yapılmaktadır sorusunun yanıtını vereceğiz.

Minecraft Kazma Nasıl Yapılır?

Kazma yapmanın, hangi madenden yapmak istediğinize göre çeşitleri bulunmaktadır. Minecraft Kazma Nasıl Yapılır? Ancak temel olarak hepsinin yapılışı aynıdır. Dilerseniz ilk olarak oyunda yer alan temel kazma türlerini tanımak adına sıralayalım.

Minecraft kazma yapımı

  • Tahta Kazma
  • Taş Kazma
  • Demir Kazma
  • Altın Kazma
  • Elmas Kazma

Bu kazma çeşitlerinin ise her birinin kendisine özel güç ve dayanıklık seviyesi bulunmaktadır. Güç kazmanın, kırmaya çalıştığınız bloğun ne kadar kısa sürede kırılacağını belirler. Dayanıklık ise kazmanın ne kadar sürede kırılacağını ve işlevsiz hale geleceğini belirler. Bu kazmalar arasında en güçlü olanı elmas kazmadır. Çünkü elmas oyunda bulunması zor ve değerli bir madendir.

Oyuna ilk başladığınızda tahta kazma yapmanız gerekir. Çünkü diğer kazmaları yapmak için yeterli malzemeyi ancak tahta kazma ile toplayabilirsiniz. Örneğin tahta kazma ile taş topladıktan sonra hemen bir taş kazma yapmalısınız. Çünkü tahta kazmalar, diğer kazmalara göre hem çok güçsüz hem de çok dayanıksızdır. İşinizi hızlandırmak adına taş kazmaya geçmeniz akıllıca bir tercih olacaktır.

Minecraft kazma yapımı için gerekli olan malzemeler, yine yapacağınız kazmaya göre;

  • Tahta
  • Taş
  • Demir madeni
  • Altın madeni
  • Elmas madeni

Şeklinde sıralanabilir. Hangi kazmayı yapmak istediğinize göre, ilgili envanterden en az üç adet bulundurmalısınız. Ardından kazmanın sapını oluşturmak için en az iki adet çubuğa ihtiyacınız olacaktır. Bu çubukları ise çevrenizdeki ağaçlardan giderebilirsiniz. Minecraft kazma yapımı aşamalarına geçtiğimizde ise, tahta kazma üzerinden sizlere anlatalım. İlk olarak çalışma masası üzerinde tahta blokları en üst satıra sıralayın. Ardından tam orta ve bir altına çubukları yerleştirin. Bu sayede tahta kazma yapabilirsiniz. Minecraft Kazma Nasıl Yapılır? Eğer farklı türde bir kazma istiyorsanız, ilgili malzemeyi sadece tahtalar ile yer değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu