Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir-Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır? 

Lavanta Yağı Neye Yarar

Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir? Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır?  Lavanta gerek güzel kokusu, gerekse muhteşem görüntüsü ile en gözde çiçeklerden bir tanesidir. Güzel görüntüsü ve kokusunun yanı sıra faydaları da oldukça fazladır.

Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir?

Aroma terapide de sık sık kullanılan lavanta yağı cildimiz den hastalıklara, saçımızdan tutun gün içinde yaşadığımız yoğun strese kadar her derde deva bir yağ diyebiliriz.

Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır? 

Dilerseniz lavanta yağının faydalarına hep birlikte biraz göz atalım.

Sağlıklı Uyku İçin

Lavanta yağı huzur veren kokusu ile uyku problemlerini ortadan kaldırmakta birebirdir. Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir Yastığınıza damlatacağınız bir kaç damla lavanta yağı uykunuzu düzene sokmakta yardımcı olacak ve rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

Doğal Ağrı Kesici

Gündelik yaşantımızda ekran başında durmaktan, yoğun hayat temposundan veya bazı hastalıklardan dolayı çoğumuz sık sık baş ağrılarından muzdarip oluyoruz. Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır Lavanta yağı tam da burada devreye giriyor. Baş ağrısı yaşadığınız günlerde lavanta yağından faydalanabilirsiniz. Lavanta yağının kokusuna kendinizi bırakmak baş ağrılarınızı dindirecektir.

Parfüm

Lavantanın o muhteşem kokusu herkes tarafından bilinmekte ve bir çok ünlü parfümün içinde de lavanta bulunmakta. Lavanta yağının güzel kokusunu üstünüzde taşımak için boynunuza ve bileklerinize bir kaç damla yağ damlatabilirsiniz. Bu sayede gün boyu lavantanın rahatlatıcı ve güzel kokusunu üstünüzde taşımış olursunuz.

Cilt Bakımı

Lavanta yağının cilt bakımında da rolü fazla. Lavanta yağı özellikle kuru ciltler için harika bir nimet niteliği taşıyor. Fakat lavanta yağını doğrudan cilde sürmek alerjik reaksiyonlara neden olabilir, bu sebepten dolayı başka doğal yağlarla seyreltilmesi gerekmekte. Örneğin tatlı badem yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlarla ve diğer cilde iyi gelen yağlarla karıştırılıp kullanılabilir.

Lavanta yağını cilt bakımınıza dahil ettiğiniz zaman cildinizin ne kadar aydınlık ve canlı bir görünüme ulaştığını sizde fark edeceksiniz. Özellikle kuru ciltlerin nemlendirici özelliği oldukça hoşuna gidecektir.

Saç Bakımı

Lavanta yağı dış faktörlerden dolayı kırılmış ve hassaslaşmış saçları onarır ve yenilerinin oluşumunu engeller. Saç derisinin nefes almasını sağladığı ve güzelce arındırdığı için saç kepeklerini ve kaşıntıyı da ortadan kaldırır.

Dilerseniz şampuanınızın içine damlatabilir veya diğer saça faydalı yağlar ile karıştırıp maske yapabilirsiniz.

Stresle Başa Çıkmak

Lavanta yağının kokusunun huzur veren tarafından yukarıda da bahsetmiştik. Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır Lavanta yağı günümüzde toplumlarda daha da yaygınlaşmış olan stresin bir numaralı düşmanı diyebiliriz. Lavanta yağını akşam eve geldiğinizde küvetin içine veya soğuk suya damlatıp ayaklarınızı soktuğunuzda günün bütün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacaktır. Gün içerisinde de kendinizi stresli hissettiğinizde bir kaç dakikalık bir mola vererek lavanta yağınızı koklayıp gözlerinizi kapatmak sizi deşarj edecektir.

Evet değerli okurlar Lavanta yağının faydaları bu şekilde anlatılabilir. Lavanta yağını aktarlardan ve kozmetik marketlerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Lavanta Yağı Faydaları Nelerdir Herkesin evinde bulunması gereken ürünlerden bir tanesi olan Lavanta yağı gibi huzur dolu günler diliyoruz…

Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır? 
Lavanta Yağı Nerelerde Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu