Şehit Sözleri-Şehit İle İlgili Sözler

Şehit sözleri, şehit ile ilgili sözler, şehitler için dualı sözler, şehitler için mesaj, şehitleri anlatan yazılar, şehitlere başsağlığı sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Şehit Sözleri

 

Şehit sözleri ile şehitlerimize en içten duygularımızı ve onları saygı ile andığımızı gösterebiliriz. Şehitlere başsağlığı sözleri ile şehit yakınlarının acılarına destek olabiliriz.

Allah herkese şehit olmayı nasip etsin.

Şehit anaları siz en gururlu olması gereken insanlarsınız. Çünkü bir evladını vatan uğruna feda etmek en yüce davranıştır.

Elleri öpülesidir şehit analarının, her daim Allah onların yar ve yardımcısı olsun.

Keşke abimin yanında bir de ben şehit olaydım, keşke yüce rabbim bana da şehit makamını nasip etseydi.

En büyük dileğim bir gün şehit olmaktır çünkü şehitlik en yüce makama sahip olmak demektir.

Bir şehit babasının gözünden bir damla yaş süzülmez çünkü oğlunu vatan aşkı için feda etmiş ve yüce bir makama erişmesini izlemiştir.

Şehit evladı olan herkes hem babasını ya da annesini kaybetmenin acısını en derinde taşır iken hem de şehit evladı olmanın gururu ile bir ömür boyunca yaşar.

Bizler için canını feda eden yüce gönüllü askerler var iken, şehitlerimizin olduğu bu acı gün tüm topraklarımızda feryat figan yankılar iken bizler nasıl gülüp eğlenelim?

Şehidimiz olduğu her gün hem en derinden canımız yanar hem de bir şehidin haklı gururu ile omuzlarımız kabarır.

Herkes vatanı için canından feragat edecek kadar yiğit değildir ancak şehitler, belki hayatları boyunca yüzlerini bile görmediği kardeşleri için canından gözünü kırpmadan vazgeçer.

Şehit İle İlgili Sözler

Şehit ile ilgili sözler ile şehitlere saygımızı gösterebilir ve minnettar olduğumuzu belirtebiliriz.

Kimileri kendi canını kimileri de kendi malını düşünüp korku ile titrerken gerektiği her zaman asla gözünü kırpmadan canını veren yüce şehitlerimiz vardır.

Belki bizi hiç tanımasa ya da bilmese bile bizler için kendi hayatından, yaşamından ve en önemlisi canın vazgeçecek kadar vatan ve millet sevgisi ile dolu yüreği olan şehitlerimiz vardır.

Şehidimizin canı bizlerin de canıdır. Ve şehit olan insanın acısı da sevinci de tüm halkın acısı ve sevincidir.

Şehit aileleri, bizler ve vatanımız için canını feda eden şehidimizden bize kalan bir yadigardır. Onlara sahip çıkmak ve yanlarında olmak bir milletin en büyük görevidir.

Bu ülkenin her bir karış toprağı hep şehit olanlar ile, bu vatan için canını feda edenler ile ve bizler için ölüme kafa tutmuş olan nice yiğitler ile kaplıdır.

Vatan toprağının en ufak parçası dahi şehitlerimizin kanları ile sulanmıştır. O yüzden bu vatan bu kadar kutsaldır ve bizler için mukaddes olandır.

Şehitler İçin Dualı Sözler

Şehitler için dualı sözler söylemeli ve bol bol dua etmeliyiz. Şehitleri anlatan yazılar ile unları unutmamalı ve şehitler için mesaj atarak onları her zaman kalbimizde taşıyabiliriz.

Biz her durumda kendimizi öyle inandırmışız ki bu vatan aşkına; eğer olur da ölür isek şehit, yaralanır da yaşar isek gazi olacağız.

Ne geri dönüş ne de bir vazgeçme ihtimali vardır çünkü bu vatan ölüm karşısında gözünü bile kırpmayan yiğitler ile doludur.

Benim milletim ezansız, bayraksız ve hürriyetsiz olamaz gerekir ise bu uğurda hem kan dökmeye hem de nice yiğitler canını verip de şehit olmaya hazırdır.

Vatan aşkını kalbinin en derinliklerinde hissedip de tüm o zor koşullara dayanan tüm o yiğitler şehit olduklarında da kalplerimize gömülürler. Çünkü bizler asla şehitlerimizi unutmayız.

Bu vatan başka kimsenin boyunduruğu altına giremeyecek kadar kendi hürriyetine dükündür. Ve bu uğurda gençliğinden, kendisinden ve ailesinden vazgeçecek kadar yürekli nice yiğitler vardır.

Ateş düştüğü yeri yakarmış lakin bir şehit ailesinin gururu ve o an hissettiği duyguları bir başkası asla anlayamazmış.

Her kim ki; kendi vatanı, bayrağı, milleti, hürriyeti ve ezanı uğruna kendi canından vazgeçebilecek kadar cesur, yürekli ve yiğit ise onun ölümüne ölüm bile denmez. Şehit denir. Ve şehitlik en onurlu mertebedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu