Demet Evgar Hayatı-Demet Evgar Dizileri

Demet Evgar hayatı, demet evgar dizileri, demet evgar kaç yaşında, demet evgar kimdir, demet evgar hakkında, demet evgar eğitim hayatı vb.. biyografi makaleleri için aliskanlik.com

Demet Evgar Kimdir

Star TV’de yayınlanmakta olan Avlu dizisinde canlandırmış olduğu Deniz karakteriyle dikkat çeken Demet Evgar kimdir? Özellikle izleyiciler tarafından merak edilmektedir.

Çok sayıda farklı dizide rol almış olan Demet Evgar kaç yaşında? Diye düşünenler özellikle son dönemde büyük ilgi görmesi nedeniyle artmaktadır. 19 Mayıs 1980 yılında Manisa’da dünyaya gelmiş olan Demet Evgar Arnavut kökenlidir. 17 yaşında başlamış olduğu oyunculuk hayatına Afsem Tiyatrosu ile adım atmıştır. İlk rolünü Ray Cooney’in oyununun sahnelendiği Kaç Baba Kaç oyunuyla gerçekleştirdi.

Demet Evgar Hayatı

Tiyatro üzerine eğitim görmek için İstanbul Üniversitesi devlet konservatuarını tercih etmiştir. Tiyatro bölümünü tamamlayarak Demet Evgar eğitim hayatı arkadaşlarıyla Tiyatro Kılçık isminde bir topluluk kurmuştur. Kurmuş oldukları bu toplulukta hem oyuncu hem de oyun yazarı olarak çalışmıştır. Tiyatro üzerine gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile pek çok farklı rolde yer almıştır. 2010 yılında düzenlenen 8. Tiyatro Ödüllerinde canlandırmış olduğu Cimri oyunundaki Elise karakteriyle yılın kadın oyuncusu ödülünü almıştır.

38 yaşında olan Demet Evgar hayatı hakkında merak edilenler son dönemde aldığı rollerdeki başarısıyla daha da arttı. Demet Evgar en iyi dizileri olarak Star TV’de yayınlanmakta olan 1 erkek 1 kadın adındaki televizyon dizisinde Zeynep karakterini canlandırmasıyla kısa süre içerisinde büyük başarıydı etmiştir. Dizinin farklı konusu ve aynı zamanda karakterlerin göstermiş olduğu başarı sayesinde büyük ilgi görmüştür. Hala yayınlanmakta olan Star TV’deki Avlu dizisinde Deniz karakterini canlandırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu