Belçika Yaşam Maliyeti 2024

Belçika'da yaşam maliyetleri

Belçika Yaşam Maliyeti 2024 Belçika’da yaşam maliyetleri, Belçika Asgari Ücret 2024, Belçika Gezgin Maliyeti 2024 Avrupa’da yaşamak isteyen girişimciler için sık sorulan bir sorudur. Bu sorunun en güncel cevabını bu makalemizde veriyoruz. Belçika yaşam maliyeti genel olarak kira ve yemek – giyim giderleri ile hesaplanmaktadır.

En Güncel Belçika Market Ürün Fiyatları

 • Bir somun ekmek (250 gr) = 1,84 €
 • Bir kilo yerel peynir = 13.48€
 • Bir kilo marul = 1,19€
 • Bir kilo soğan = 1,30 €
 • 1 kilo patates = 1.47€
 • 1 kg domates= 2.52€
 • Bir düzine yumurta = 2,82€
 • Bir kilo tavuk kanadı = 10.08€
 • 1 kilo elma= 2.44€
 • Bir litre süt = 0,99€
Belçika Yaşam Maliyeti 2023
Belçika Yaşam Maliyeti 2024

Belçika Yaşam Maliyeti 2024

Belçika’da bir restoranda yemek için 16.65 avro ödeme yapmanız gerekiyor. Belçika Yaşam Maliyeti 2024 Mc Donald’s menüsü ise 9.80 avro fiyata satılıyor. Kafede bir fincan kahve için ödenecek para 3.26 avrodur. 1 litre su ise 6 avro fiyatla satılıyor.

Belçika Asgari Ücret 2024

Belçika’da en düşük maaş 1.842 avrodur

 

Ortalama bir işçi ise 2.618 avro maaş alır.

 

 • Muhasebeci 3.564 avro
 • Mimar 4.426 avro
 • Bakıcı 1.506 avro
 • İnşaat elemanı 2.426 avro
 • diş hekimi 10.382 avro

Belçika’da bir deri ayakkabı 121 avrodur. Kot pantolon fiyatı 93 avro. Belçika Yaşam Maliyeti 2024 Eğer 80 metrekare bir ev kiralarsanız ayda elektrik su faturası ve doğal gaz faturası ile beraber 689 avro ödemeniz gerekiyor. Ülkede taksi ile 1 saat yol gitmenin maliyeti 32 avro. 1 litre benzin ülkede 2 avrodur. Asgari ücretli biri ayda 900 litre benzin alabilir.

Belçika Yaşam Maliyeti 2023
Belçika Yaşam Maliyeti 2024

Belçika Gezgin Maliyeti 2024

Eğer Belçika’ya gezmeye gidiyorsanız tek başınıza günde harcayacağınız para 73 avro olacaktır. 3 kişi ise günde 329 avro harcar. Ülkede 2021 yılında enflasyon oranı yüzde 2.4 olarak belirlendi. Ülkede 11.5 milyon kişi yaşıyor.

Belçika, Batı Avrupa’da küçük bir ülkedir, ancak tarih, kültür ve mutfak açısından sunabileceği çok şey vardır. Ziyaret etmeyi düşünebileceğiniz bazı yerler arasında:

Brüksel – Belçika’nın başkenti, çarpıcı mimarisi, lezzetli mutfağı ve birinci sınıf müzeleriyle tanınır. Atomium, Grand Place ve Manneken Pis heykelini kaçırmayın.

Bruges – Bruges, dolambaçlı kanalları, Arnavut kaldırımlı sokakları ve pitoresk binalarıyla bir Orta Çağ şehridir. Bir tekne turuna çıkın ve bol bol çikolata yiyin.

Gent – Bir başka güzel ortaçağ şehri olan Gent, çarpıcı katedrali, Gravensteen kalesi ve canlı öğrenci atmosferi ile ünlüdür.

Antwerp – Bu tarihi liman kenti, elmas bölgesi, modası ve sanatıyla ünlüdür. Plantin-Moretus Müzesi ve Antwerp Hayvanat Bahçesi’ne göz atın.

Liège – Fransızca konuşulan Wallonia bölgesinde büyüleyici bir şehir olan Liège, waffle’ları, biraları ve güzel mimarisiyle ünlüdür.

Waterloo – 1815’te Napolyon’un yenildiği ünlü savaş alanını ziyaret edin. Waterloo Savaş Alanı Müzesi, tarih meraklıları için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Leuven – Canlı bir gece hayatı olan bir öğrenci şehri olan Leuven, güzel Gotik belediye binası ve bira kültürüyle ünlüdür.

Dinant – Wallonia’nın Fransızca konuşulan bölgesindeki bu küçük kasaba, güzel manzarası, Collegiate Notre-Dame Kilisesi ve Dinant Kalesi ile ünlüdür. Fransa Yaşam Maliyeti sayfamıza da lütfen bakınız.

Bunlar, Belçika’da ziyaret edilebilecek pek çok yerden sadece birkaçıdır. Her şehrin kendine özgü karakteri ve ilgi çekici yerleri vardır, bu yüzden mümkün olduğunca çok yer keşfetme fırsatınız olacak.

Belçika Yaşam Maliyeti
Belçika Yaşam Maliyeti

Belçika’da Gidilmesi Gereken Oteller

Belçika, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleriyle ünlü bir turizm merkezi. Bu nedenle, ülkede birçok harika otel bulunmaktadır. Belçika Yaşam Maliyeti 2024 Biz de size 5 tane otel seçtik. Buyurun!

Rocco Forte Hotel Amigo, Brüksel: Tarihi Grand Place Meydanı’na yakın olan bu lüks otel, elegant tasarımı ve konforlu odaları ile dikkat çekiyor.

Hotel Heritage, Brugge: Ortaçağ şehri Brugge’de yer alan bu otel, tarihi bir binada bulunuyor ve şık bir dekorasyona sahip. Konuklar, kanalların manzarasına sahip odalarda konaklayabilirler.

Martin’s Relais, Brugge: Yine Brugge’de bulunan bu otel, tarihi bir evin restorasyonu ile oluşturuldu ve kanalların kenarında yer alıyor. Antika mobilyalar ve modern olanaklar sunan otelin odaları, şehrin güzel manzaralarına sahip.

Steigenberger Wiltcher’s, Brüksel: Bu otel, tarihi bir binanın modern bir yeniden tasarımı ile oluşturuldu ve lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Konuklar, spa olanakları, restoranlar ve odalarında büyük ekran TV gibi olanaklarla keyifli vakit geçirebilirler.

Hotel de Tuilerieen, Brugge: Bu otel, 15. yüzyılda inşa edilen bir binada yer alıyor ve kanalların kenarında bulunuyor. Odalar, tarihi detaylarla modern olanakları bir araya getiriyor ve otelin terasında konuklar Brugge manzarasının keyfini çıkarabilirler.

Belçika Asgari Ücret
Belçika Asgari Ücret

Belçika’da Okumak 2024 Belçika Üniversiteleri

Belçika, yüksek öğrenim açısından oldukça ünlü bir ülkedir ve dünya çapında saygın üniversitelere sahiptir. İşte Belçika’da en ünlü üniversiteler…

KU LeuvenÜniversitesi: Belçika’nın en eski ve saygın üniversitelerinden biri olan KU Leuven, dünya sıralamalarında da genellikle en iyi 100 üniversite arasında yer alır. Belçika Yaşam Maliyeti 2024 Özellikle tıp, mühendislik, hukuk ve sosyal bilimler gibi alanlarda uzmanlaşmıştır.

Université Catholique de Louvain (UCLouvain): KU Leuven gibi, UCLouvain de Belçika’nın en eski üniversitelerinden biridir ve dünya sıralamalarında da yüksek yerlerde yer alır. Özellikle tıp, mühendislik, sosyal bilimler ve hukuk alanlarında saygın bir üne sahiptir.

Ghent Üniversitesi: Ghent Üniversitesi, Belçika’nın Flaman bölgesinde yer alan bir diğer üst düzey üniversitedir. Tıp, biyoloji, psikoloji ve mühendislik alanlarında uzmanlaşmıştır.

Université Libre de Bruxelles (ULB): ULB, Brüksel’de yer alan bir üniversite ve özellikle mühendislik, tıp ve hukuk alanlarında ünlüdür. ULB ayrıca, dünya çapında saygın bir araştırma üniversitesidir.

Vrije Universiteit Brussel (VUB): VUB, Brüksel’de yer alan bir başka üniversitedir ve özellikle mühendislik, tıp, psikoloji ve sosyal bilimler alanlarında uzmanlaşmıştır. Belçika Yaşam Maliyeti 2024 VUB ayrıca çok uluslu bir üniversite olarak da ünlüdür ve öğrencilere çok dilli bir öğrenim ortamı sunar.

Belçika’da Gidilmesi Gereken Oteller
Belçika’da Gidilmesi Gereken Oteller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu