Serinletici Smoothie Tarifleri

Yaz aylarında Serinletici Smoothie Tarifleri 2023

Serinletici Smoothie Tarifleri Ferahlamak için yaz aylarında harika bir seçim olabilir ferahlatıcı smoothie tarifleri. Hem sağlığı destekleyen besinler tüketilmesi hemde serinlemeye yardımcı smoothieler tercih edilebilir. Smoothie tarifleri kişisel tercihlere ve istenilen şekle göre ayarlanabilir.

Serinletici Smoothie Tarifleri

Yaz aylarında Serinletici Smoothie Tarifleri
Yaz aylarında Serinletici Smoothie Tarifleri

Limon Çilek Smoothie Tarifi

Limon-Çilek Smoothie: Limonun ekşisini ve çileğin tadını birleştiren bu smoothie yaz aylarında sıcaklardan serinlemek için tercih edilebilir.

Malzemeler: 1 su bardağı taze çilek, yarım su bardağı yoğurt, 1 adet limon suyu, isteğe bağlı tatlandırıcı veya 1 yemek kaşığı bal. Birkaç küp buz.

Hazırlanması: Tüm malzemeler blender içine alındıktan sonra pürüzsüz bir kıvam olana kadar blendırdan geçirilir. Buz haric. Blendırdan geçirilen malzemeler bardağa alınır ve içerisine buz küpleri ve isteğe bağlı olarak üzerine süs olarak taze nane yaprakları eklenir.

Nane Karpuz Smoothie Tarifi

Nane-Karpuz Smoothie: Tartışmasız yazın en güzel meyvelerinden bir tanesi olan karpuz ile lezzet ve serinlik yakalanabilir.

Malzemeler: 2 su bardağı doğranmış karpuz, yarım limon suyu, birkaç taze nane yaprakları, birkaç tane buz küpleri.

Hazırlanması: Buz harici tüm malzemeler blender içine alındıktan sonra iyice karıştırılmalıdır. Karıştırılan malzemeler karıştırma işlemi bittikten sonra bir bardağa alınır ve içine buz küpleri süs için üzerine nane yaprakları eklenir ve servise sunulur.

Hindistan Cevizi Sütü Ananas Smoothie Tarifi

Hindistan Cevizi Sütü-Ananas Smoothie: Tropikal lezzetler ile yaz sıcaklarında serinletici bir smoothie hazırlanabilir.

Malzemeler: Yarım su bardağı hindistan cevizi sütü, 1 su bardağı doğranmış ananas, 1 tane muz, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi rendesi, birkaç taze buz küpleri.

Hazırlanması: Buz harici tüm malzemeler blender içine alındıktan sonra iyice karıştırılmalıdır. Serinletici Smoothie Tarifleri Karıştırılan malzemeler karıştırma işlemi bittikten sonra bir bardağa alınır ve içine buz küpleri konulduktan sonra servise sunabiliriz.

Ispanak Yeşil Elma Smoothie Tarifi

Ispanak-Yeşil Elma Smoothie: Yaz aylarında hem sağlıklı bir smoothie ve hemde serinlemeye yardımcı smoothieler tercih edilenlerden bir tanesi de ıspanakla yeşil elmanın birleşmesi sonucu oluşan lezzetli bir içecektir.

Malzemeler: Çekirdekleri çıkarılmış bir adet yeşil elma, 1 su bardağı ıspanak yaprakları, yarım su bardağı doğal yoğurt, yarım su bardağı elma suyu, isteğe bağlı tatlandırıcı veya 1 yemek kaşığı bal, birkaç tane buz küpleri.

Hazırlanması: Buz harici tüm malzemeler blender içine alındıktan sonra iyice karıştırılmalıdır. Serinletici Smoothie Tarifleri Karıştırılan malzemeler karıştırma işlemi bittikten sonra bir bardağa alınır ve içine buz küpleri eklendikten sonra servise sunabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu