Az Kalorili Tok Tutan Yiyecekler

Az kalorili tok tutan yiyecekler, hem yağ yaktıran hem tok tutan yiyecekler, tok tutan ve yağ yakan yiyecekler gibi diyet makaleleri için aliskanlik.com

Az Kalorili Tok Tutan Yiyecekler

Hem tok olup hem de zayıflamaya hazır mısınız? Kalorisi az ve tok tutan yiyecekler ile beslenerek, siz de beslenme düzeninizi koruyabilirsiniz.

Kalorisi az olan yiyecekleri yemeniz halinde, gün içinde yaktığınız kaloriler ile zayıflamak kolay olacak. Bunun beraberinde tokluk hissinin olması ise az kalorili tok tutan yiyecekler ile mümkün. Dikkat ederek, siz de beslenme düzeninizin bu şekilde programlanmasını sağlayabilirsiniz. Çok daha hızlı ve rahat kilo vermek mümkün olur.

Kalorisi Az ve Tok Tutan Yiyecek Örnekleri

Verilen yiyecekleri tüketmeniz halinde, hem tok kalmak hem de kalori vermek açısından şanslı olacaksınız. Bunun için sunulan seçenekleri değerlendirin ve siz de kilo verme konusunda avantaj elde edin. Örnek olan yiyecekler sayesinde, zayıflamanın hızlanması sağlanacaktır.

Badem: Enerji ve besin öğesi dendiğinde, akla badem gelir. Karbonhidrat, protein, lif, doymamış yağ, fosfor, potasyum, kalsiyum, demir, çinko içeriğinde yer alır. Ayrıca vitaminlerden ise C, B, A ve E vitaminlerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Yağlar tok tutmanın ilk sırada yer aldığı ihtiyaçtır. Öğünlerinizde 10 ile 15 arasında badem yemeniz tokluk hissinin en iyi şekilde yaşanması için yeterli olur.

Yumurta: Anne sütünden sonra en kaliteli proteinin yumurta olduğu bilinir. Kalorisi az yiyecekler arasında, aynı zamanda sağlıklı beslenme için olmazsa olmaz yumurtadır. A vitamini ve bazı B vitaminlerinin olduğu yumurta son derece zengin içeriğe sahiptir. Magnezyum, fosfor, demir, kükürt gibi içeriği sayesinde uzun süre tok tutabilir. Ayrıca yağlı bir yapısı olduğundan, tok kalmanız konusunda son derece etkili olacaktır. Gün içinde kişinin yumurta tüketmesi, tok kalmasını büyük ölçü.de sağlayacak olduğundan daha az besin tüketmesini destekler.

Peynir: Doğru besinler tüketerek günü tok geçirmek önemli. Peynir, sabah kahvaltılarının en iyi protein kaynakları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kalsiyum, fosfor açısından da son derece avantajlı olan bir besindir. Protein ve karbonhidrat açısından son derece dengelidir. Sabah kahvaltılarında veya ara öğünlerde tok tutan bir besin olduğundan tercih edebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi: Diğer tahıllara göre çok daha fazla posa içeriyor. Bu sebeple de tok tutma ihtimali daha çok oluyor. Kan şekerini, mide ve bağırsakların fonksiyonlarını düzenleyen bir etkisi var. Kalorisi düşük ve tok tutan gıdalar arasında olduğundan, tercih edebilirsiniz. Bunun yanında önemli bir etken anti – oksidanlardan olan selenyumun kaynağı olması. Tok tutan ve yağ yakan yiyecekler arasında ilk sırada yer alan yulaf ezmesini ister süt ile birlikte, isterseniz de yoğurt ile karıştırarak, kuru meyve ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Hem tok kalmanız açısından hem de vücudunuzun daha az kalori alması açısından etkili bir seçim olacaktır.

Süt ve Yoğurt: İçerik açısından son derece zengindir. Bunun yanı sıra kalori açısından da yağsız tercih edilmesi durumunda düşük olacaktır. Sizin için kilo almadan, tok kalmak açısından son derece elverişli olacaktır. B vitamini, riboflavin, kalsiyum, protein açısından zengin olduğundan mutlaka öğünlerde yer vermek gerekiyor. Hem yağ yaktıran hem tok tutan yiyecekler olan kalsiyum içeriği vücuttaki fazla yağlar ile savaşma konusunda etkili olacağından, direkt olarak tercih edebilirsiniz. Süt, yoğurt gibi proteini yüksek, aynı zamanda dengeli karbonhidrat içeren besinler olduğundan uzun süre tokluk hissi verir.

Sunulan yiyecekler kapsamında, direkt olarak tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Beslenmenizin programlanması, en iyi şekilde beslenme düzeninin oluşturulması konusunda avantaj elde etmeniz sağlanır. Hem kendinizi iyi hissedeceğiniz hem de kalori vermeye devam edeceğiniz bir beslenme programı olabilir. Kilo verdiren yiyecekler arasında bu yiyeceklerin yer alması, az kalori ile tok kalmanızı sağlayarak olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu