Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim?

Kötü giden ilişkiyi nasıl kurtarırız?

Günümüzde artık ilişkiler çok hızlı bir şekilde başlayıp yine aynı hızda bitebiliyor. Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim? Ama hâlâ bir yerlerde birileri kötü giden ilişkiyi nasıl kurtarırız? Diyor. Hızın ve karmaşanın bu kadar yoğun olduğu bir çağda,  uçuruma doğru sürüklenen ilişkisini kurtarma derdinde olan dostlarımız için bu duruma nasıl son verebileceğine yardımcı olacak bir yazı dizisi yazdık.

Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim?

Sen de kötü giden ilişkimi nasıl kurtarabilirim? Diyorsan; buyursunlar efendim, kötü gidişe son vermenin yolları:

ARKADAŞLARINIZLA DA VAKİT GEÇİRİN

İlişkiniz artık hasar aldıysa ve freni patlamış kamyon edasında uçuruma doğru gidiyorsa, birbirinize zaman vermek bu hasarı onarmanın yollarından biri olabilir. Arkadaşlarınızla bu kötü süreçte vakit geçirmek, hem sizin ruhunuzu okşayacak hem de parterinizle birbirinize verdiğiniz bu zamanda can sıkıntınızı giderecektir. Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim? Sosyal çevrenizle biraz daha fazla vakit geçirmek, kişisel kimliğinizi güçlendirecek ve aynı zamanda ilişkinizin dışında bir hayat olduğunu size hatırlatacaktır. Ancak, arkadaşlarınızla vakit geçirme isteğinizi, partneriniz ile dikkatli bir üslup ile konuşmanız sizin için faydalı olabilir. Zira, kötü gidişe son vermek isterken hepten tüyü dikebilirsiniz.

İLİŞİKİNİZ BİR UZAK MESAFE İLİŞKİSİ İSE BULUŞMA AYARLARIN

Uzak mesafe ilişkilerinde belki de en büyük sorun mesafe kavramının ta kendisidir. Dışarıda bir çift gördüğünüz zaman imreniyorsunuz ve siz de sevdiğinize dokunmak, öpmek ve el ele gezmek istiyorsunuz. Ama o kör olası mesafeler izin vermiyor. Hal böyle olunca, gözden uzak olan gönülden de ırak olmak başlıyor.

Bu tarz bir ilişkiyi ayakta tutmak için yapılabilecek en güzel şey, bir buluşma ayarlamak ve gözden uzak olmamak. Buluşuyorsanız da buluşma sıklığını arttırmak sizin için çok faydalı olacaktır.

HATA SİZDE İSE KABUL EDİN

Hatalıysanız ve bunun farkında iseniz kabul etmeniz en erdemli davranış olacaktır. Bu erdemli davranış, size yalnızca erdemli bir birey olma vasfını kazandırmayacak aynı zamanda da ilişkinizde güven konusundaki problemlerin oluşmasını engelleyecektir. Güven, zor kazanılan ama kolay kaybedilen bir şey olduğu için haliyle kendisine duyulan güvenin kaybolmasını hiç kimse istemez. Hele ki bu güvene konu olan ilişki türü bir gönül işi ise durum daha da çetrefilli hale geliyor. Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim? Güven duygusunun kırıldığı bir ilişkiyi bir daha ayağa kaldırmak ya da ayakta tutmak imkansız olmasa bile imkansıza yakın bir noktadadır. Dolayısı ile, partnerinize karşı bir hatalı davranışınız olduysa , savunmaya geçmekten çok hatanızı kabul edin ve özür dileyin. Emin olun her şey çok farklı olacaktır. Hatanızı bir kere kabul etmemiş ve bu yüzden ilişkiniz kötüye doğru gitmeye başlamışsa da her şey için hala vakit var, problem haline getirmeyin. Yapacağınız ilk şey, partnerinizden özür dilemek ve hatanızı telafi etmek için elinizden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunuzu belirtmektir. Bir de bu işi biraz süslerseniz, birçok problemi başlamadan bitirmiş olursunuz.

KÖTÜ GİDEN İLİŞKİ NASIL DÜZELİR?

Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim
Kötü Giden İlişkimi Nasıl Kurtarabilirim

PROFESYONEL DESTEK ALIN

Ülkemizde halen pek çok insan, profesyonel destek alma konusunda çekingen tavırlar göstermekte. Psikolog, aile danışmanı veya terapiste gitmek kötü veya ayıp bir şey değildir. Bu mantıkla hareket edildiği zaman doktora ya da avukata da gitmemek gerekir. Her problem belki bir uzman desteği gerektirmez ancak uçuruma doğru giden bir ilişkinin problemleri belli ki çözülemediği için ilişki uçuruma gitmektedir. Dolayısıyla böyle bir ilişkide de uzmanından destek almak en doğru seçenek olacaktır. Bu işin uzmanları sizi çeşitli tekniklerle sorunlarınızın asıl kaynağını belirlemeye itecek ve çözüm yolları gösterecektir.

FİZİKSEL TEMAS KURUN

El ele tutuşmak, öpüşmek veya sarılmak, oksitosin salgılayarak sizi mutlu eder, stresi azaltır ve ruh halinizi iyileştirir. Partnerinizle aranız bozuk ve bunu belirtmek istemiyorsanız, sevgi dolu küçük bir buse bu işi halledebilir. Bunu yapmaktan çekiniyorsanız da elini onun elinin üstüne koymak ya da belinden kavramak gibi küçük adımlarla da başlayabilirsiniz. Şuna emin olun ki hiçbir öfke veya kırgınlık sevgi karşısında ayakta duramaz. Kötü giden ilişiki nasıl dizelir? Siz sevdiğinize sarılırken, öperken ya da herhangi bir biçimde fiziksel temas kurarken dikkat etmeniz gereken şey bu işi sevgi dolu bir şekilde yapmanızdır. Yoksa salt fiziksel temas içgüdüsüne dayanan bir temasın hiç kimse üzerinde bir etkisi olmayacaktır.

BÜYÜK BİR KAVGA YA DA TARTIŞMA SONRASI KONUŞMAYI DENEYİN

Çiftler arasında bazen öyle kavgalar ya da tartışmalar olur ki, her iki tarafın da içinde konuşmak veya iletişim kurmak gelmez. Ancak, böyle bir durumdan sonra her iki tarafın da susması ve kendi köşesine çekilmesi, ilişkiyi daha da içinden çıkılamayacak bir hale sokabilir ve verilen onca emeğin suya gitmesine neden olabilir. Böyle büyük bir kavgadan çıktıysanız yapmanız gereken ilk şey, dürüst ve açık olmaktır. Karşınızdakine karşı tamamen içinizden geldiği gibi dürüst ve açık bir şekilde konuşun, aynı zamanda da karşı tarafın kendisini rahatça ifade etmesini sağlayacak ortamı hazırlayın. Kötü Giden İlişki Nasıl Düzelir Yalnızca sizin rahat hissettiğiniz bir konuşma ortamında sağlıklı bir iletişim kurmanız mümkün olmayabilir. İkinci yapmanız gereken şey ise, karşı tarafı yargılamamak ve önyargılarınızı bir kenara bırakmak olmalıdır. Önceden düşündüklerinizi bir kenara bırakmanız ve karşı tarafın ne diyeceğini tahmin etmeye çalışmanız bu noktada sizin için çok büyük bir problem olabilir.

GERÇEKTEN KURTARILMAYA DEĞER BİR İLİŞKİ Mİ ?

Çoğu zaman ilişkimiz için yaptığımız şey onu kurtarmaya çalışmak ve ileriye götürmektir. Ancak, kendimize dürüstçe sormak gerekir bu soruyu. Bu ilişki onarılmaya değer mi? Bu soruya cevabınız evet ise işte o zaman yukarıda sıraladığımız yolları deneyin, eğer cevabınız hayır ise bırakın bu iş için uğraşmayı ve canınızı sıkmayın. Elbette zor bir soru sorduğumuzun farkındayız, ama bugünlerde çoğu ilişki aslında bir alışkanlığa dönüştüğü için sürmektedir. Bu soruya vereceğiniz dürüst ve içten bir cevap aynı zamanda kötü giden ilişkimi nasıl kurtarabilirim? Sorusunda da size en büyük yardımı sağlayacak olan cevap olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu