Youtuber Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar

Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar, sıfırdan youtuber olmak, Youtuber olmak için ne yapılmalı, Youtuber nasıl olunur 2021, Youtube ekipmanları seti vb… yararlı bilgiler için alışkanlık

Sıfırdan Youtuber Olmak

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal video ağlarından youtube, dünya çapında en büyük video içerik üreticisi konumundadır. İçeriklerin hepsi youtube kullanıcıları tarafından oluşturulmaktadır. Günümüzde televizyon programlarından dahi çok izlenen bir platform haline gelen youtube yayıncıları için her ay milyonlarca lira para kazandırmaktadır. Bu kadar büyük paranın döndüğü youtube artık bir iş kolu haline gelmiştir. Sıfırdan youtuber olmak herkesin hayali oldu. İşte iyi bir youtuber olmanın püf noktları

Youtuber Nasıl Olunur 2021

Türkiye dâhil diğer ülkelerde de youtuberlık artık popüler meslek dallarından birisi haline geldi. İnsanların fenomen olma ve kolay para kazanma hevesi nedeniyle bu işlere yoğunlaştığı bir gerçek. Özellikle gençlerin ve hatta çocukların dahi youtube dünyasında bir kariyer yaptığı bir gerçektir. Bu nedenlerden dolayı Youtuber nasıl olunur 2021 olmak isteyen bir çok genç vardır.

Youtube Ekipmanları Seti

Youtube fenomeni olmak için öncelik bir youtube ekipmanları seti oluşturmalısınız. Bir gmail hesabıyla youtube da oturum açıyorsunuz daha sonra youtubeda bir kanal açmanız gerekmektedir. Açtığınız kanala güzel akılda kalıcı marka olacak bir isim bulmanız en önemlisidir.

  • Doğru Kategori Seçimi

İlk adım olan youtube kanalı açarak giriş yaptığınızı farz ediyoruz. Şimdi ise youtube kanalınız için en önemli şey kategori seçimidir. Kanalınızı hangi konu üzerinden büyüteceksiniz, ne tarz içerikler üreteceksiniz bunu öncelikli olarak belirlemeniz gerekmektedir. Sizlere tavsiyemiz tek bir konu üzerinden gitmenizdir. İster bu bir hobi kanalı olsun isterse bir vlog kanalı olsun. Siz en iyi nasıl içerik üretebilecekseniz mutlaka o alanda ilerlemelisiniz. Eğer doğru seçim yapmaz iseniz bütün hayalleriniz büyük bir hüsranla sonuçlanabilir.

Youtuber Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar

Her şeyi tasarladınız konunuzu seçtiniz ve şimdi yapmanız gereken Youtuber olmak için gerekli ekipmanlar listesi oluşturmak. İlk önce size bir adet bilgisayar ve internet bağlantısı gerekiyor. Daha sonrasında ise kaliteli video çekeceğiniz bir kamera gerekmektedir. Kamera seçimi için başlangıçta yüksek çözünürlüklü hd kayıt yapabilen bir cep telefonu yeterli olacaktır. Başlangıç olarak gidip binlerce lira harcamanıza gerek yok. Daha sonra ses için bir adet mikrofon almanız gerekiyor. 8 Tl den 1000 Tl’ye kadar mikrofon mevcut size tavsiyemiz başlangıç için 50-100 lirayı geçmeyecek bir mikrofon işinizi görecektir. Bir sonraki ekipmanımız ise tripod olacaktır. Sabit bir mekânda çekim yapacaksanız tripod bunun için çok önemlidir. Bütçenize göre kendinize uygun bir tripod seçebilirsiniz. Son olarak ışık gerekmektedir. Başlangıç için kendiniz evde hazırlayabilirsiniz. Nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız bunun için youtube da birçok video mevcuttur.

Ekipmanlarımız hazır ve şimdi sıra geldi video çekmeye. Öncelikle bu konuda düzen ve disiplin çok önemlidir. Video çekmeden önce büyün planlamalarınızı kurgunuzu bir kenara yazın. Daha sonra bu kurgu üzerinden çekimlere başlayın. Bir çok arkadaşımız çeker çekmez videoyu kanalında paylaşıyor siz sakın böyle bir hataya kapılmayın. Öncelikle çektiğiniz videoları mutlaka montajlayın. Montaj video ve ses düzenlemesi için ilk etapta ücretsiz video düzenleyici programları kullanabilirsiniz. Videonuzun montajını tamamladıktan kanalınızda paylaşmadan önce mutlaka birkaç arkadaşınızla paylaşın. Sizin görmediğiniz hataları eksikleri onlar görecektir. Zaten hiçbir sorun yoksa ilk videonuzu paylaşabilirsiniz.

Youtuber Olmak İçin Ne Yapılmalı

Youtuber olmak için ne yapılmalı Kanalınıza abone çekmek için öncelikle disiplinli ve düzenli bir şekilde video atmalısınız böylece kanalınıza gelen abonelerinize karşı kendini unutturmazsınız. Her zaman ilgi çekici içerikler hazırlayın ve hazırladığınız içerikleri diğer sosyal medya kanalarında da paylaşın. Reklam yapma şansınız varsa olabildiğince kanalınızın reklamını yapın. Bu adımları izlerseniz kanalınızın abonesi zaman içerisinde gözle görülür bir şekilde artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu