Aile Hekimi Randevu Alma

Aile hekimi randevu alma, aile hekimi randevusu nasıl alınır, merkezi hekim randevusu, hastane randevu hattı numarası vb… aile hekimliği hakkında tüm bilgiler

Aile Hekimi Randevu Alma

Aile hekimlerinin aktif olarak göre başlamasından sonra her vatandaşın bir aile hekiminin bulunması, aslında sağlık açısından son derece önemli bir hizmettir. Aile hekimi sayesinde sizlere en yakın olan sağlık olacağına giderek Aile hekiminizden bu konuda yardım alabilir ve hastalığınız hakkında daha detaylı bilgi alma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden de bugün sizlere aile hekimi randevu alma yöntemleri hakkında merak edilen bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

Aile Hekiminden Nasıl Randevu Alınır

Aile hekiminizden randevu almak istediğiniz zaman Sağlık Bakanlığı’nın ALO Hastane randevu hattı olan 182 numaralı telefonu arayarak dilediğiniz zaman randevu alma şansınız bulunmaktadır. Son derece kolay olan bu işlemi yapmak için tek yapmanız gereken 182 numaralı telefonu aramak olacaktır. Aradığınız zaman sizlere Aile hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu verecek olan sistem o saatte orada bulunmanız durumunda sıra beklemeden hastalığınız hakkında bilgi almanıza yardımcı olmaktadır.

Online Aile Hekiminden Randevu Alma

Online olarak da artık aile hekiminizden randevu alma durumunuz bulunmaktadır. Özellikle Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Merkezi Hekim Randevu sistemi sayesinde sizlerde dilediğiniz zaman, dilediğiniz saatte Aile hekiminizden randevu alarak muayene olma fırsatını yakalamış olabilirsiniz. Ancak bu sistem üzerinden randevu almak istediğiniz zaman sisteme kayıtlı olmanız ve şifrenizin bulunması gerekmektedir. Şifresi bulunan ve sisteme kayıt olan kullanıcıların sistem üzerinden diledikleri zaman diledikleri yerden randevu alma durumlarının söz konusu olduğunu sizlere belirtelim.

Aile hekimi olan vatandaşlarımızın randevu almalarına gerek kalmadan da Aile hekimlerine giderek muayene olma durumları bulunmaktadır. Bu yüzden de Aile hekimi için özel olarak bir randevu almanıza gerek olmadığının da altını çizmek istiyoruz.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap