Hollanda Para Birimi-Hollanda’nın Para Birimi Nedir

Hollanda para birimi, Hollanda’nın para birimi nedir, 1 Hollanda Guilderı kaç Türk Lirası’dır gibi ekonomi makaleleri için aliskanlik.com

Hollanda Para Birimi

Hollanda para birimi, Euro’ya geçilene kadar kısaltması NLG olan Hollanda Guilderı‘ydı. 2002 tarihine kadar Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Hollanda Antilleri ve Surinam’da kullanılmıştı. Tek basma izni olan yer De Nederlandsche Bank’tır.

2002 yılında Hollanda Guilderı 2 Guilder, 1 Euro’ya eşit olacak şekilde değiştirilmiş ve tedavülden kalkmıştır. Madeni para değişimi 2007 yılında son bulsa da banknotlar 1 Ocak 2032 yılına kadar hala değiştirilme iznine sahiptirler.

Hollanda Guilderı ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de 1 Hollanda Guilderı’nın kaç Türk Lirası olduğudur. Eğer siz de ” 1 Hollanda Guilderı kaç TL’dir?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki para çeviriciden öğrenebilirsiniz.

[currency_bcc type=”auto” w=”0″ h=”0″ c=”D51D29″ fc=”FFFFFF” a=”1″ f=”TRY” t=”USD” g=”on” sh=”on” b=”on” fl=”on” p=”c” cs=”” s=”off” mf=”1″ df=”2″ d=”1″ su=”off” lang=”tr-TR”]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu