Antre Dekorasyon Fikirleri-Antre Dekorasyonu

Antre dekorasyon fikirleri, dar antre dekorasyonu, geniş antre dekorasyonu, antre duvar kağıtları, antre duvar boyası, antre aydınlatma vb.. dekorasyon fikirleri için alışkanlık

Antre Dekorasyon Fikirleri

Evin girişlerinde yer alan antreler, dışarıdan evimize geldiğimizde ya da misafir ağırlığımızda, bizleri ve sevdiklerimizi karşılayan ve ilk göze çarpan bölümlerdir. Yaşadığımız ortamın giriş bölümü olması sebebiyle canlılık katmak ve şık bir dekorasyon oluşturarak modern görünmesini isteyebiliriz.

Modern ve şık bir antre için sizlere yardımcı olabilmek ve rehber niteliği oluşturabilecek yazımızla birlikte, antre dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

Geniş Antre Dekorasyonu

Geniş antre dekorasyonunda ilerleyeceğimiz adımların başında kullanılacak mobilyalar yer alıyor. Antrede vestiyer, dresuar, minik bir oturma koltuğu, halı ve yolluk tercih edebilirsiniz. Bahsi geçen bu mobilyaları kullanmanız halinde sade ve kullanışlı olanları tercih ederek modern bir hava yaratabilirsiniz. Modern bir antre görüntüsü yakalamak için ise sıklıkla tercih edilen parçalar şık bir dresuar ve vestiyerlerdir.

Antre Aydınlatma

Antre dekorasyonunda aydınlık bir alan oluşturmak oldukça önem taşıyor. Antre aydınlatma için loş bir ışık kullanmanız, antrenizde yer alan mobilyalarınızı göstermeyecek ve bunaltıcı bir hava yaratacaktır.Yeterli bir aydınlatma için spotlar tercih edilebilir. Böylece hem aydınlık bir antreye kavuşacak hem de mobilyalarınızla bütünleşerek dekorasyonu ortaya çıkarmış olacaksınız.

Spotlara alternatif olarak şık bir abajur ya da ışığı eşit yayan dekoratif bir avize de modern bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Antre Duvar Kağıtları

Sıradan antre duvar renklerinden sıkıldıysanız, duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Duvar kağıdı farklı bir hava oluşturacak, ortamınızın daha modern görünmesini sağlayacaktır.

Antre duvar kağıtları dekorasyonunda yer alan dresuar ve ayna gibi parçaların bulunduğu yere arka fon oluşturarak duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Antre Duvar Boyası Tavsiyeleri

Antre duvar boyası tavsiyeleri birçok seçenek ile karşımıza çıksa da sıradan ve soğuk renkler yerine canlı ve mobilyalarınızın kendilerini göstermesini sağlayacak renkler tercih etmelisiniz.  Evinizin temasına uygun ve kişisel zevkinizi de göz önünde bulundurarak renk tercihi yapabilirsiniz.

Dar Antre Dekorasyonu

Antrelerde genel olarak tercih edilen dekoratif ürünler aynalardır. Evinizin girişini geniş gösterirken, dekoratif olarak da hoş bir görüntü sağlamaktadır.

Özellikle dar antreye dekorasyonu istiyorsanız, ayna kullanarak hem daha geniş görünmesini sağlayabilir, hem de modern bir hava yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu