Apatit Taşı Özellikleri-Apatit Taşı Faydaları

Apatit taşı nedir, apatit taşı faydaları, apatit taşı özellikleri, apatit taşı nerede bulunur, apatit taşı burçları nelerdir apatit taşı hakkında bilgiler için alışkanlık

Apatit Taşı Nedir

Apatit taşı, kişinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan ve öfke, ilgisizlik ya da karışıklık duygularını netleştirmesine yardımcı olduğu bilinen güçlü bir taştır. Apatit taşı, adını aldatmak anlamına gelen Yunanca bir kelimeden almıştır. Apatit taşı, içerisinde ki farklı oluşumlar nedeni ile renk varyasyonlarının oluşumuyla bu ismi almıştır. Bu onu diğer taşlardan ayıran ana özelliklerden biridir. Apatit taşı nedir, insanların fikirlerini ve düşüncelerini inanılmaz bir şekilde uyarabilen bir taştır. Zeka, meditasyon, fiziksel farkındalık ya da hayal gücüne dayalı istekleri arttırır. Apatit diğer taşlara göre nispeten daha yumuşaktır. Bu yüzden takı tasarımcıları tarafından fazla kullanılmaktadır. Çünkü görünüm açısından diğer minerallerle kolayca karıştırılırlar. Beril, Turmalin, kuvars, Olivin, kalsit, Ametist bunlardan bazılarıdır. Apatit grubunun mineralleri, özellikle fosfatlar, çoğunlukla kemiklerde ve dişlerde yoğunlaşır. Ca5 (PO4) 3 (F, CL, OH) kimyasal formülüne sahiptir. İkizler, Başak, Terazi, Yay insanlarda daha fazla fayda gösterir.

Apatit Taşı Nerede Bulunur

Apatit taşı çok yaygın bir taş olmakla birlikte Apatit taşının bulunduğu yerler başlıca; Almanya, Portekiz, Rusya, Afganistan, Pakistan’dır. Ayrıca bir diğer, apatit taşının kaynağı Güney Amerika, Brezilya ve Burma’dır. Diğer Kaynaklar Kanada, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, İspanya, Sri Lanka, Madagaskar, Mozambik, Güney Afrika, Norveç ve ABD’DİR.

Apatit Taşı Özellikleri

Apatit taşının özellikleri fiziksel iyileşme: renkli mavi apatit taşı, yeni hücrelerin üretimini ve gelişimini teşvik eder ve kemiklere kalsiyum eklemeye yardımcı olur. Sağlıklı kemik ve dişlerin gelişimine yardımcı olduğu bilinmektedir. Kıkırdak ve eklem problemleri, raşitizm

Apatit Taşı Faydaları

Apatit taşı faydaları saymakla bitmez. Apatit öğrenmek ve kavramak yeteneğini artırır ve ilham geliştirerek yaratıcılık verir.

 • Kendine güven duygusu yaratır.
 • Mevcut duygu ve düşüncelerden kurtularak, evrenle bağlantı kurmak ve doğru düşünceye ulaşmak için içe doğru döner.
 • Kasları (kasları) güçlendirir.
 • Yüksek tansiyonu düzenler, normal seviyeye düşürür.
 • Çalışma heyecanını arttırır ve isteklerimize ulaşmamızı sağlar.
 • Koordinasyon becerilerini arttırır.
 • Açlık hissini bastırır.
 • Stresi hafifletmede yararlıdır.
 • Yüksek ateş düşürücü yararlıdır.
 • Mantık gücünü (zihnin işlevi), vücut dayanıklılığını ve verimliliğini arttırır.
 • Açık mavi apatit öncelikle kekemeliği azaltır.

Diğer kristallerin yararlı etkisini arttırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu