Yunanistan Para Birimi-Yunanistan’ın Para Birimi Nedir

Yunanistan Para Birimi

Yunanistan para birimi, 2002 yılında tedavülden kalkmış olan drahminin yerini alan eurodur. Drahmi, Yunanca avuç dolusu anlamına gelmektedir. 2002 senesinde boy gösteren ekonomik krizin ardından Yunanistan, para birimini değiştirerek Euro’ya geçmiştir. Euro, € sembolü ile gösterilir ve kısaltması EUR olarak kabul edilmiştir. Dünya genelinde 29’u resmi olmak üzere 32 farklı ülkede kullanılmaktadır. Yine dünya genelinde 350 milyondan fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca 300 milyona yakın insan para birimini Euro’ya sabitlemiştir.

Euro, son senelerde ülke gündeminizin her zaman zirvesindedir. Bunun sebebi ise Türk Lirası karşısında hiç durmadan değer kazanması ve günümüzde çift hanelere yaklaşmasıdır.

Euro ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de 1 Euro’nun kaç Türk Lirası olduğudur. Eğer siz de ” 1 Euro kaç TL‘dir?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki para çeviriciden öğrenebilirsiniz.

[currency_bcc type=”auto” w=”0″ h=”0″ c=”D51D29″ fc=”FFFFFF” a=”1″ f=”TRY” t=”USD” g=”on” sh=”on” b=”on” fl=”on” p=”c” cs=”” s=”off” mf=”1″ df=”2″ d=”1″ su=”off” lang=”tr-TR”]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu