Ünlü Sanatçıların Sözleri-Yabancı Ünlülerin Sözleri

Ünlü sanatçıların sözleri, genç yaşta ölen ünlüler, 30 Yaşın Altında Ölen Müzisyenlerin Tüyler Ürperten Sözleri, ünlülerden ürpertici sözler, yabancı ünlülerin sözleri vb.. en güzel sözler içi aliskanlik.com

Hayat insanlar hayallerine ulaşma yeteneği veren kırılgan bir hediyedir. Müzisyenler zamanlarını olağanüstü müzikler yaratmaya adamışlardır. Bazen ortaya koydukları işler o kadar derin olur ki dinleyicileri asla beklemedikleri yerlere götürebilir. Maalesef yakın zamanda bu dünyadan alınmış birçok harika müzisyen var. Bununla birlikte “27’ler Kulübü” herkes tarafından bilinen bir olgu. 27 yaşında hayatını kaybetmiş genç yaşta ölen ünlüler olan müzisyenlerin dahil olduğu mecazi bir olgudur. 30 yaşın altında ölen müzisyenlerin tüyler ürperten sözleri söylemişlerdir.

Ünlü Sanatçıların Sözleri

Garip bir şekilde bu dünyadan erken ayrılmış olan müzisyenler arkalarında gerçekten üzerinde durulması gereken sözler bıraktılar. Ünlü sanatçıların sözleri oldukça ürpertici. İnsanların bu sözleri okuduklarında akıllarına gelen ilk şey bu müzisyenlerin gerçekten kendi ölümlerini tahmin ettikleri mi yoksa bu durumun sadece tesadüf olduğu mu. Ünlülerden ürpertici sözler birlikte müzisyenlerin söyledikleri bu sözlerden bazıları insanlar üzerinde ürkütücü bir his oluşmasına sebep olabilir. İşte yabancı ünlülerin sözleri sizlerle:

Janis Joplin

Janis Joplin zamanının en büyük kadın rock yıldızlarından bir tanesiydi. 1966 yılında Big Brother grubu ile tam bir patlama gerçekleştirdi. Big Brother grubu ile birlikte psychedelic enstrümanlar üzerinde dinamik ve eşsiz vokallerini kullanarak büyük bir ses getirdi.

Diğer birçok rock yıldızı gibi uyuşturucu ve alkol de Joplin’in hayatının büyük bir parçasıydı. 4 Ekim 1970’de henüz 27 yaşındayken aşırı dozda uyuşturucudan hayatını kaybetti. Janis Joplin sözleri ölmeden önce “Sahnede 25 Bin kişiyle sevişirim ama sonra eve yine yalnız dönerim” dedi. Bazen aramızda en ünlüsü bile yalnız olabilir veya zamanının çoğunu yalnız geçirmeyi tercih edebilir.

Lil Peep

Lil Peep olarak da bilinen Gustav Elijah Ahr, 15 Kasım 2017 tarihinde yanlışlıkla Xanax doz aşımı nedeniyle henüz 21 yaşında hayatını kaybetti. Peep ölümü hip-hop müzik camiası içinde anti-Xanax hareketinin de başlamasına sebep oldu. Peep’in baskın ve melodik sesi emo hip-hop olarak bilinen müzik tarzı içinde oldukça devrimci özellikler taşıyordu ve ilerisi için de çok büyük bir potansiyele sahipti. Bazı kişiler onun soğuk vokalini Kurt Cobain’in efsanevi sesine benzetiyorlardı.

Lil Peep, uyuşturucu bağımlılığı ve akıl hastalığı ile mücadele etti. Taşıdığı dövmelerin çoğu yoğun uyuşturucunun etkisi altındayken yapıldı. Bazen yeni dövmelerini sabah uyandıktan sonra keşfederdi. Bir Youtube röportajında sabah uyandığında alnında “Get Cake Die Young” (Pasta Ye Erken Öl) dövmesi olduğunu fark ettiğinden bahsetmiştir.

Lil Peep sözleri ve yaptığı müzikte zaman zaman kendi ölümünden bahseden sözler kullanırdı. Bu sözlerden birçoğu insanlar tarafından bir yardım çağrısı olarak görülmekteydi. “Drive-By” adlı şarkısında “Ben ölüyorum, 25 yaşında bile değilim” şeklinde söyleniyor. Genelde Lil Peep’in sözleri dinleyicileri kaybetme duygusu ve kalp kırıklığı hissine sürükler.

The Notorious B.I.G.

Aynı zamanda Biggie Smalls olarak da bilinen Notorious B.I.G., 1.90 boyunda ve yaklaşık 180 kilo ağırlığındaydı. Bu özelliklerinden dolayı adında Big (Büyük) kelimesi geçiyordu. Biggie tüm zamanlarından en büyük ve en etkili hip-hop sanatçılarından bir tanesi olarak bilinir. Maalesef kariyeri 1997 yılında henüz 24 yaşındayken Los Angeles sokaklarında vurularak öldürülünce son buldu. Bugün cinayeti hala çözülemedi. Bu cinayetin Doğu ve Batı kıyısı arasındaki Rap müzik rekabeti yüzünden işlendiği tahmin edilmekte. Kendisinin bu konudaki en büyük rakibi Tupac Shakur olmuştur.

Biggie sözleri ile bir keresinde şöyle demiştir: “Acaba öldüm mü? Onun gözleri yaşaracak mı? Saygısızlık ettiğim için beni bağışla. Yalanlarım için beni bağışla.” Biggie sık sık karamsar bir bakış açısıyla düşünerek çalışmalarında ölüm hakkında konuşurdu. “Ready To Die” (Ölmeye Hazır) ve “Life After Death” (Ölümden Sonra Yaşam) adlı albümleri bulunmaktadır.

Buddy Holly

1959 yılında Buddy Holly sözleri ile muhtemelen zaman hakkında hiçbir düşünceye sahip değildi. “Ölüm genellikle iyi bir kariyer hamlesi olarak adlandırılır.” Sözlerini söylerken 22 yaşında trajik bir uçak kazasında öleceğini de tahmin edemiyordu.

Buddy Holly Rock’n Roll müziğin öncü sanatçılarından bir tanesiydi. Elvis Presley’in açtığı yoldan o da müzik endüstrisine giriş yaptı. Grubunun adını Crickets olarak değiştirdi ve çok hit alan şarkılar yapmaya başladı. Crickets iki gitar, bir davul ve bir bas gitarın bulunduğu standart grup kavramını da bulan gruptur. Buddy Holly erken hayatını kaybetse de etkisi sürmeye devam etti. Onun müziği Beatles başta olmak üzere pek çok müzisyene ilham verdi.

Amy Winehouse

5 kez Grammy müzik ödülü kazanan pop yıldızı Amy Winehouse sözleri ve kariyerinin büyük çoğunluğunu depresyon ve bağımlılıkla mücadele ederek geçirdi. Her zaman asi bir kızdı ve genç yaşta müziğe başladı. İlk albümünü 19 yaşında çıkarmıştı.

Winehouse’un ünlü sözlerinden bir de “hayat kısa. Her şey olabilir ve genellikle olur. Bu yüzden tüm ‘eğerler’, ‘amalar’ ve diğerleri hakkında düşünmenin bir anlamı yoktur.” Asi yaşam tarzına bakıldığında bu sözleri gerçekte de yaşadığı anlaşılmakta

2011 yılında Londra’da henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

Tupac Shakur

3 Eylül 1996’da 25 yaşındayken Suge Knight’ın aracının yolcu koltuğunda otururken trajik bir şekilde vuruldu. Tupac ve Biggie’nin ölümleri arasında ürpertici benzerlikler birçok şüpheye yol açtı. Pek çok komple teorisyeni Tupac sözleri ’nin bugün hala hayatta olduğunu düşünüyor.

Bir defasına “Ölüm, hayattaki en büyük kayıp değildir. En büyük kayıp hala hayattayken ölen şeydir. Asla teslim olma.” demiştir. Bu onun katı kişiliğini de gösterir.

Jim Morrison

The Doors grubunun vokalisti Kim Morrison 1971 yılında, 27 yaşındayken Paris’te evinde ölü bulundu.  Ölüm sebebi kalp yetmezliğiydi. Ünlülerin ölümünün çoğunda olduğu gibi kalp yetmezliği açıklamasının ardında çeşitli şüpheler vardı. Bazı kişiler resmi olarak belirtilen ölüm nedeninin aşırı dozda eroin olduğunu söylemekteler. Ancak Morrison’ın ailesi bu iddiayı reddediyor.

The Doors grubu şöhreti “Light My Fire” (Ateşimi Yak) şarkısıyla kazandı. Şarkı listelerde bir numaraya ulaştığında grup da artık ünlüydü. Morrison sözleri ile çok fazla içki içen, uyuşturucu kullanan ve asi davranışları olan biri olarak tanınıyordu. Bir defasında “Ölüm hepimizi melek yapar ve tıpkı kuzgunlarda olduğu gibi neredeysek orada bize kanat verir.” demiştir. Bu sözler onun hayatını çevreleyen gizemli hava hakkında bilgi verir.

Avicii

Avicii bu listede yer alan en genç yaşta ölen kişi. İsveçli EDM DJ yıllarca yoğun bir şekilde turne yaptığı için sağlığı bozulmaya başladı. Alkol ve anksiyete sorunları Avicii’ye b turnelerden bir tanesinde rahatsızlık vermeye başladı. 21 yaşında alkol nedeniyle akut pankreatit yüzünden hastaneye kaldırıldı.

Avicii sözleri Ekim 2017’de yayınlanan bir belgeselde “Öleceğim dedim, birçok kez söyledim. Bu yüzden başka bir konser teklifi duymak istemiyorum” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

20 Nisan 2018 tarihinde henüz 28 yaşındayken Avicii, Umman’ın Muscat şehrinde intihar etti. Avicii’nin o güne kadar söylemiş olduğu tüm sözler nedense kimse tarafından önemsenmedi. Zamanının en büyük DJ’lerin bir tanesi olarak tarihe geçti.

Kurt Cobain

Nirvana grubunun vokalisti Kurt Cobain sözleri, 5 Nisan 1994’te Seattle’daki evinin garajında 27 yaşındayken intihar etti. Cobain’in ölümüyle ilgili çok sayıda spekülasyon bulunuyor. Cobain’in vücudundaki eroin miktarı, silah ait kalıntıların eksikliği ve genel anlamda olağan dışı aktiviteler bu şüpheleri arttırmaktaydı.

Grunge yapan bu rock yıldızının depresif düşünceleri “Ölürseniz tamamen mutlu olursunu ve bir yerlerde ruhunuz yaşar” sözünde görülebilir. “Ben ölümden korkmuyorum. Öldükten sonra huzur, başkası olacak olmak sahip olduğum en büyük umut”

Jimi Hendrix

Tüm zamanların en büyük gitaristi olarak bilinen Jimi Hendrix, 27 yaşındaki erken ölümüne rağmen rock müziğin simgesi olmaya devam ediyor. Hendrix sözleri ile sadece gitar yeteneği ile değil, üzerinde çok fazla düşünmeyen ritmik sesiyle de biliniyordu. Vokalleri hakkındaki eleştirilere rağmen tüm dünya tarafından bilinen ve sevilen bir sanatçı olmuştur.

Bu listede bulunan herkes gibi Hendrix’in hayatı da oldukça kısaydı. 18 Eylül 1970 tarihinde aşırı dozda barbitürattan hayatını kaybetti. Son sözleri Chas Chandler’ın telesekreterindeki “Çok kötüyüm, yardıma ihtiyacım var dostum” oldu. Chandler ise bir telesekreteri olmadığını iddia etti ve Jimi’nin ölümünü oldukça şüpheli hale getiren tutarsız açıklamalarda bulundu. Hendrix sonsuza dek tüm zamanların en büyük rock yıldızlarından bir tanesi olarak hatırlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu