Sigara Nasıl Bırakılır? Nikotin Alışkanlığından Kurtulmanın 4 Yolu

Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara Nasıl Bırakılır? Nikotin Alışkanlığından Kurtulmanın 4 Yolu Sigara bağımlılığının nedeni, tütünde bulunan nikotin maddesidir. Nikotin beyinde bağımlılık özelliği taşıdığından, kişi hızla bağımlı hale gelebilir. Sigara nasıl bırakılır? Sigara bağımlılığı sadece beyin kimyası ile ilgili değildir, sigara içme isteğini tetikleyen faktörler de olabilir, örneğin sigara dumanının kokusu, sigara paketinin görülmesi, çay veya kahve ile sigara içme gibi.

Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara sadece kişinin sağlığına değil, aile üyeleri veya yakınlarının sağlığına da zarar verir. Sigara kullanımı, akciğer kanseri, bronşit, mide hastalıkları, ülser, pankreas kanseri, rahim ve yumurtalık kanseri, çocuk düşürme, sakat doğum, erken menopoz gibi birçok tehlikelere yol açabilir.

Sigara Bırakmak için Önerilen 4 Yol:

1. Abrahamson Metodu ile Sigara Bırakma:

Abrahamson metodu, sigara bağımlılığından kurtulmak için dünya çapında uygulanır. Bu metod, sigarayı rahatsız etmeden bırakmak için kullanılan bir yöntemdir ve Ehud Abrahamson tarafından bulunmuştur. Bio Enerji kullanılarak sigara içme isteği sona erer. BePositive danışmanlık merkezlerinde yaklaşık 1,5 saat süren seanslar alınabilir. Abrahamson metodu, doğal yöntemlerle sigaraya olan dürtüyü ve bağımlılıkla oluşan davranışları azaltır.

2. İlaç ile Sigara Bırakma:

Sigarayı bırakmak için doktor kontrolünde reçete edilen ilaçlar vardır. Tedavi yaklaşık 24 hafta sürer ve gerektiğinde ek tedaviler de uygulanabilir. Yan etkiler baş ağrısı, uyku sorunları, garip rüyalar, kabızlık ve bulantı olabilir, bu nedenle ilaçlar doktor denetiminde kullanılmalıdır.

3. Davranışsal Terapi:

Sigarayı bırakma yöntemleri arasında en popüler olanıdır ve kişinin sigarayı bırakması için bir psikolog veya psikiyatrist ile çalışmasını içerir. Uzmanlar, kişinin sigarayı bırakma nedenlerini analiz ederek, kişiye uygun tedavi yöntemini uygularlar.

4. Biorezonans:

Bu yöntem, maddelerin frekanslarının vücuda elektromanyetik sinyallerle geri verilmesi şeklinde çalışır. Yöntemin amacı, vücuttaki nikotin toleransını ve izlerini silmektir. Tedavi genellikle iki seans şeklinde uygulanır ve ilk seanstan sonra etkisini gösterir. İkinci seansta sigarayı bırakmayanlar için bir seans daha yapılabilir.

BePositive Sigarayı Bırakma Merkezi

Abrahamson metodu alışkanlıkların sonlanması ve her türlü bağımlılıktan kurtulmak için dünyanın birçok merkezinde uygulanır. BePositive Türkiye’de Abrahamson metodu uygulanan sigara bırakma merkezlerinden birisidir.

Zorlanmadan sigara nasıl bırakılır öğrenmek için BePositive ile iletişime geçebilirsiniz.

Abrahamson metodu ile Bio Enerji kullanılarak sigara içme arzusu TEK SEANSTA sonlandırılır. BePositive danışmanlık merkezlerinde alınabilen seanslar en fazla 1,5 saat sürmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu