Nasıl Yakın Koruma Olunur-Cumhurbaşkanı Koruması

Nasıl yakın koruma olunur, yakın koruma maaşları, Cumhurbaşkanı yakın koruması nasıl olunur, Cumhurbaşkanı koruması maaşları 2021 vb.. iş fırsatları için aliskanlik.com

Nasıl Yakın Koruma Olunur

Güvenlik ihtiyacı herkes tarafından önem verilen konulardan bir tanesidir. Her insan güvenilir bir ortamda hayatını sürdürmek ister. Bunun içinde güvenlik personelinden destek alır. Peki, nasıl yakın koruma olunur?

Güvenlik görevlileri kalabalık toplulukların bulunduğu alanlarda görev alır. Yakın koruma ise özel güvenlik hizmetlerinin farklı bir iş koludur. Yakın koruma hizmetleri kişiye özel olarak yapılmaktadır. Yakın korumalar sürekli ya da belli dönemlerde görev alabilir.

Ülkemizde yakın koruma mesleğini icra edebilmek için güvenlik sertifikasına sahip olmak gerekir. Görev ve hizmetler mevzuata tabi bulunur. Kanuna göre özel güvenlik ve yakın koruma olabilmek için bazı şartları taşımak gerekiyor. Bu şartlar;

Yakın koruma olma şartları 2021;

  • 18 yaşını doldurmak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Herhangi bir suç işlememek,
  • En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.

Bu şartları taşıyan kişiler sınava girerek sertifika almaya hak kazanabilir.

Cumhurbaşkanı Yakın Koruması Nasıl Olunur

Cumhurbaşkanı yakın koruma memuru olabilmek için öncelikle bazı şartları sağlamanız gerekir. Bu şartlar;

  • 18 yaşını doldurmak,
  • Diksiyonu düzgün olmak,
  • Başarılı bir öğrenci olmak,
  • Düzgün bir fiziğe sahip olmak,
  • Yabancı dil bilmek,

Cumhurbaşkanı yakın koruması genel olarak polis okullarından seçilir. Bu kişiler uzman eğitmenler tarafından ziyaret edilir ve seçilir. Koruma memurları tamamen gönüllülük esasına göre seçilmektedir.

Koruma memurları ilk olarak sözlü bir mülakata tabi tutulur. Koruma memuru olmak isteyen kişinin geçmişi de detaylı bir şekilde incelenmektedir. Herhangi bir suça karışmış kimseler bu haktan yararlanır. Mülakat aşamasından geçen adaylar daha sonra eğitime alınır.

Cumhurbaşkanı Yakın Koruma Maaşı

Eğitimini başarı ile tamamlayanlar yakın koruma görevini icra edebilir. Yakın koruma mesleği diğer güvenlik mesleklerine göre daha farklı özellikleri de içerisinde bulundurur. Güvenlik bu meslekte en önemli konudur. Koruma desteğini sunarken her türlü zorluğa karşı göğüs germek gerekir. Bu nedenle koruma hizmetlerinin maaşları standart güvenlik görevlilerine göre daha yüksektir. Yakın korumalar ortalama olarak Cumhurbaşkanı yakın koruma maaşı 2021 yılı için 7000-9000₺ arası maaş almaktadır. Günümüzde yakın korumalara olan talep sürekli olarak artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu