Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir? Yediğiniz muzların kabuklarını çöpe atmak yerine cildinize sürerek muhteşem etkilerinden faydalanabilirsiniz. Muz kabuğunun iç kısmı, özellikle yüzünüze birçok yararı vardır. Günlük hayatta çoğu insanın muz kabukları ile ayakkabılarını temizlediğine şahit olabilirsiniz. Peki, bu maddeleri okuduktan sonra siz muz kabuğuyla ayakkabı silmeyi mi yoksa yüzünüze bakım yapmayı mı tercih ederdiniz?

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Muz kabuğu yüz kırışıklıklarına çok iyi gelmektedir. Kırışıklıkları genel olarak düzeltir ve yüz kırışıklıklarının çoğalmasını önler. Düzenli kullanımda gözle görülür derece pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.
  • Muz kabuğu sedef ve diğer cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Sedef hastalığında bazı uzmanların muz kabuğu yöntemini önerdiği bilinmektedir. Muz kabuğunu iç kısmının yaralara sürülmesi de, yaraların erken kapanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Sivilce sorunu olan insanların gece yatmadan önce yüzüne muz kabuğunun iç kısmını sürmesi gerekmektedir. İç kısmı eğer gereğinde fazla kuruysa suyla yüz ıslatılır ve daha sonra uygulamaya geçilir. İşlem tamamlandıktan sonra yüzün yıkanmaması ve öyle uyunması gerekmektedir. Sabah olunca yüz hafif sıcak veya ılık bir su ile yıkanır. Bu yöntem haftada iki veya üç kez tekrarlanmalı ve etkisi olması için düzenli kullanılması gerekmektedir.
  • Muz kabuğu bir türlü geçmeyen siğillerinizde de sizlere yardımcı olabilmektedir.

Muz kabuğu cildinizin erken yaşlanmasını önleyecektir. Çöpe atmak yerine bu şekilde kendinize fayda sağlayabilirsiniz. Muz Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir? Çoğu maskelerden ve bakım setlerinden daha yararlı olabilmektedir.

İlgili Yazı : Sonbaharda Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu