Mutlu ve Uzun İlişkinin Sırları

Mutlu ve uzun ilişkinin sırları, bir ilişkiyi yürütmenin püf noktaları, mutlu evliliğin sırları, Mutlu evlilik için bunları bilin vb.. mutluluk makaleleri için aliskanlik.com

Mutlu ve Uzun İlişkinin Sırları

Özellikle son zamanlarda kısa süren evliliklerin çoğaldığını görmekteyiz. Bir ilişkiyi yürütmenin püf noktaları ve mutlu geçirebilmek için küçük detaylara gerek vardır. Tabi ki bir ömrü birlikte geçirmek hem tecrübe hem de cesaret ister. Makalemiz de uzun yıllar sürdürebileceğimiz mutlu ve uzun ilişkinin sırları nelerdir sizlere aktaracağız.

Tabi ki evlilik çok ciddi ve büyük bir tecrübe ister. Herkesin hiç kuşkusuz istediği tek şey aşık olduğu insanla güzel bir ömre adım atmak ve uzu yıllar ömrünü o insanla mutlu geçirmek ister. Ancak düşünüldüğü gibi bir ömrü mutlu ve uzun geçirmek sadece sevgiye değil saygıya da ihtiyaç vardır. Tüm çiftler birlikte geçirdikleri yıllar boyunca birbirlerine özverili davranmalıdır. Aslın da evliliğini mutlu ve huzurlu geçirmek isteyen çiftlerin yerine getirmeleri gereken sorumlulukları vardır. Eğer çiftler bu sorumlulukları karşılıklı olarak yerine getirirlerse zaten evliliklerine engel bir şey kalmayacaktır.

Mutlu Evliliğin Sırları

Mutlu evliliğin sırları ve şartlarını aşağıdan takip edebilirsiniz. Mutlu evlilik için bunları bilin ve uygulayın.

Doğru iletişim:

Bir evliliğin olmazsa olmaz temellerinden biri iletişimdir. Çiftler arasında yanlış anlamalara ve kavgalara sebep olan unsurlardan biri yanlış iletişim kurmalarıdır. Ancak iletişimi sadece konuşma olarak algılamamak gerek aynı zamanda iyi bir dinleyici olmalısınız. Karşı tarafın size ne anlattığını çok iyi dinlemeli ve anlamalısınız. Birbirinizi doğru şekilde anlamanız oldukça önemlidir. Kaliteli ve uzun ömürlü bir evlilik için birbirinizi dinleme ortamları ve iletişim kurma şansını birbirinize sağlamalısınız.

Aradaki bağları güçlendirmek:

İlişki için oldukça önemli olan bir konu da bu. Zaman içerisinde birbirinize yaptığınız hataları, problemleri açık bir şekilde masaya yatırıp kendiniz de ki hataları anlayarak bunları düzeltmeye ve bir daha tekrar etmemeye özen göstermelisiniz. Aslında bu şekilde ilişkinizdeki eksik tarafları bularak onları geliştirme fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Ancak karşılıklı bunu başaramadığınızı anladıysanız profesyonel bir yardım almanızda fayda var demektir.

Teşekkür etmeyi bilin:

Sağlıklı bir evlilik istiyorsanız en önemli püf noktalardan biri teşekkür etmeyi bilmekten geçer. Aslında çoğu kişi tarafından önemsenmeyen bu olay pek çok evliliğin küçük eksiklerinden bir tanesidir. Teşekkür etmek için illaki büyük başarılar olması gerekmiyor. Küçük şeylerden bile olsa ona teşekkür etmeyi bilmelisiniz. Bu durum ona ne kadar değer verdiğiniz ve önemsediğinizin göstergesidir. Özellikle de çocuk ve ev hayatında sıkışıp kalmış eşler onları motive edecek ve yollarına daha hırslı devam edecek şeyler arar işte asıl desteğin hayat arkadaşından gelmesi tam da bu noktada çok önemlidir.

Öncelikler:

İşte aslında pek çok kişi tarafından yanlış anlaşılan karışık bir konu da bu. Eğer bir karar verip evliliği seçtiyseniz bu her zaman önceliğiniz olmalıdır. Aslında bu sadece evlilik için de değil tüm ilişkileriniz de bu geçerlidir. İlişkinizi uzun süreli kılmak istiyorsanız ciddi bir özveri sergilemeniz gerekmektedir. İşiniz ne kadar yoğun olursa olsun eşinize ve evinize zaman ayırmalı ve onları kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Eğer evliliğinize karşı öncelikleriniz değişirse kesinlikle evliliğiniz tehlikeye girebilir.

Benliği değil bizliği benimseyin:

Evlilik sürdürülmesi zor ve karışık bir durumdur aslında. İki tarafta birbirinden farklı yapılara ve kültürlere sahip olabilir. Ancak her ne olursa olsun karşılıklı birbirinize saygı göstermeniz oldukça önemlidir. Aranızdaki sorunları çözmek için birbirinize saygı göstermeniz fazlasıyla önem taşımaktadır. Bu şekilde birbirinizi daha kolay ve daha iyi anlayabilir ve sorunlarınızı daha rahat çözebilirsiniz. Eğer bunun aksini yaparsanız bu durum ilişkinizi daha da kötüye sokabilir. İşte bahsettiğimiz “ben” değil “biz” olma durumu tam da burada devreye girmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu