Minecraft Tekne Nasıl Yapılır?

Minecraft Tekne Nasıl Yapılır?

Minecraft Tekne Nasıl Yapılır? Minecraft, sularında, okyanuslarında ve nehirlerinde; yaratıklar, hazineler ve gizemli eşyalar gibi birçok sır ve macera barındırır. Ancak ne nefes ne de enerji için sadece karakterinizle yüzmek her zaman mümkün değildir.

Minecraft Tekne Nasıl Yapılır?

Uzun mesafeler kat edebilmek için bir tekneye sahip olmak gerekir ve bunu yapmak çok basittir. Bu içeriğimizde ise sizlere Minecraft tekne nasıl yapılır bunu gösterdik.

Minecraft Tekne Yapımı

Minecraft’ta tekneler karakterinizi, eşyalarınızı ve diğer yaratıkları su üzerinde farklı yerlere götürür. Bir tekne, karakterle aynı normal yürüyüş komutuyla, enerji harcamadan suda serbestçe hareket eder. Normalde, tekne iki üniteye kadar tutar. Yani: iki insan, bir insan ve bir küçük hayvan veya ayı gibi. Oyuncu tarafından kontrol edilmeyen Mob’ları da tekne ile almak mümkündür.

Bir tekne yapmak oldukça basittir. Minecraft’ta altı varyasyonda bulunurlar, ancak yalnızca renk olarak farklılık gösterirler. Bu renkler, tekneyi inşa etmek için kullanılan ahşabın türüne göre tanımlanır. Tekne yapımı için bir çalışma masasına ihtiyaç duyulur. Ek olarak, aşağıdaki bileşenlere sahip olmak gerekir:

  • Altı ahşap tahta (her türden)
  • Tahta bir kürek

Tahta kürek, bir tahta ve iki çubukla üretilir. Ahşap tahta genellikle ağaçlardan elde edilen ahşaptan yapılır. Tekne yapımı için çalışma masası üzerinde ahşap blokları 2*3 lük bir alanda u şekilden dizmelisiniz. U harfi şeklinin boş kısmına ise daha önce yapmış olduğunuz küreği yerleştirirseniz, tekne elde edebilirsiniz. Minecraft Tekne Nasıl Yapılır? Bundan sonra, tekneyi su olan herhangi bir yere koyabilir ve kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu