Masal Sözleri-Masallarla İlgili Sözler

Masal sözleri, masallarla ilgili sözler, masallardan alıntılar, sevgiliye masal gibi sözler, masal konulu sözler vb.. en güzel sözler

“Bir varmış bir yokmuş…” diye başlayan masallar, çocukluğumuzun ayrılmaz bir parçasıydı. Pamuk Prenses’in o zehirli elmayı yemesiyle telaşlanırken, birdenbire Yedi Cüceler’ macerasının tam ortasında buluverirdik kendimizi. Hele uyuyan güzeller, külden eşekler, fareli köyün kavalcıları, yoksul oduncular… Alıp başka diyarlara götürürdü biz çocukları. Keloğlan’ın haylazlıklarıyla gülerken, kırmızı başlıklı kızı yiyebilmek için binbir dalavere çeviren kurttan korkmaya başlardık. Külkedisi’nin maruz kaldığı ikinci sınıf muamele bizi çok üzerdi. Hatta bir masal dinleme hattı vardı o zamanlar, belki bazılarınızın ev telefon faturası o yüzden kabarık gelirdi. Zira Pinokyo’ya, Bremen mızıkacıları’na, Hansel ve Gretel’e, binbir gece masallarına, Rapunzel’e, parmak çocuğa kim hayır diyebilirdi? Ama yıllar çabucak geçti, takvimler değişti, masallar ülkesinde mutlu mutlu yaşarken büyüdük. Anladık ki Alaaddin’in sihirli lambası diye bir şey yokmuş, istediklerimiz öyle pat diye olmazmış. Anladık ki sevgiliye masal gibi sözler olmuyormuş; kurbağayı öpünce prens falan da olmuyormuş. “Bir ömür boyu mutlu yaşamışlar…” diye biten masallar gibi iyi sonla bitmiyormuş herkesin hayatı. Aşkların da öyle masallardaki gibi olmadığını gördük. Masallarla daldığımız uykudan, sıçrayarak uyandık. Şimdi öyle ya da böyle yaşamaya çalışırken, o eski günleri özler olduk. “Bana bir masal anlat baba…” şarkısı yeterli gelmedi bizim için, o günlere dönmemizin imkansız olduğunu biliyoruz çünkü. İşte bu yüzden hiç olmazsa masal ile ilgili sözler okuyarak biraz olsun çocukluğumuzla hasret gidermek istiyoruz. Masal konulu sözler bir masal gibi uyutmayacak belki ama en azından çocukluğumuzu hatırlatarak büyüklerin (!)sebep olduğu dertlerimizden bir nebze olsun uzaklaştıracak diye düşünüyoruz. İşte bu sayfada Keloğlan’ın annesi gibi öğüt veren masal sözleri bulacaksınız. Tabii bazen karşımızdaki kişinin yalan söylediğini düşündüğümüzde, ‘bana masal anlatma’ deriz. Oysa masallar gerçekleri anlatırmış da biz sonradan farketmişiz. Ne diyelim, onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine…Masallardan alıntılar alınarak yazılar sözlerden bazıları

Masal Sözleri

Birisi kurbağa öpmek zorunda kalır, birisi kış uykusuna yatar, birinin başı 7 cüceyle derde girer, birisini kulede hapsederler. Masallarda bile kadınlara rahat yok arkadaş.

Aşk oyun değildir, sevgiyi oyuncak sanma. Kendi hayal dünyanda, kendine masal yazma. Bu hayat ne bir senaryodur, ne de kimse bir kukla. Yok yok istemem, palavranı kendine sakla.

Kısa bir masaldın işte, bir vardın, bir yok oldun.

Masal bitti artık, yatma vakti geldi. Bu gece de kalbini avut, uyut, unut.

İyilik, mutluluk, hep masallarda kalmamalı.

Masal kahramanı gibisin, koca bir yalan, koca bir hiç.

Senin olduğun masallar hiç bitmesin istiyorum.

Bizim aşkımız bir masal değil destandır.

Masallarla İlgili Sözler

Peri masalı gibi olmasın aşkımız. Çünkü masallar uzun sürmez, hemen biter.

Aşkın heyecanı, hasrettedir, derttedir. Dert ve hasret yoksa bir masal gibi okunup unutulacaktır.

Masal kitabına benziyorsun, okumak güzel de inanmak imkansız.

Mutlu biten yalnızca masallar olmamalı, hayatını mutlu bitirmek için çabalamalı insan.

Küçükken uyuyana dek sürerdi masallar, şimdi uyanana dek avutuyor bizi.

Ve kaldığı yerden devam etti masallar, dönmedi gidenler, unutmadı kalanlar.

Eskiden masal dinlemeden uyumazdım, ne hüzün ne acı duymazdım. Şimdi seni düşünmeden uyuyamaz oldum, her gece özleminle doldum.

Masallardaki gibi sihirli bir değnek yok, başarmak istiyorsan gayret etmelisin.

Bir masal biliyorum, kötülerin kazandığı. Anlatayım otur dinle, sensin onun adı.

Bilemezsiniz şimdi masallarınızın kahramanı hangi hikayenin figüranı oldular.

Masallardan Alıntılar

Bir çocuğun masal dinleyişi gibi sevdim seni. Gerçek olmadığını bilmeden, tüm kalbimle.

Zannetme ki bu masalda aşıklar kavuştu. Sanma sevenler birbiriyle buluştu. Mutlu bitmedi bu masal, onlar hüzne karıştı. Ama unutuldu nihayet, herkes buna alıştı.

Masallar diyarı gibi sırlarla dolu bir aşktı bizimkisi, kâh sever kâh terkederdi. Kestiremezdi kimse bay meçhulün yüreğindeki rüzgar nereye esecek diye…

Sizi yüz üstü bırakıp sonra geri gelene deyin ki, ‘ben o masalın sonunu çoktan yazdım, başka fıkralarda buluşmak üzere’.

Biraz daha okusaydın bitirebilirdin masal kitabını, ben çocuk olmayı sen de ayakta kalmayı öğrenmiş olurdun böylece.

Her gece kalbimin masalını okurken, sabah olunca beni masal gibi uyutman neden?

Çocuk büyütmek, sabah kahvaltısını verip akşam masal anlatmaktan ibaret değildir. Ebeveyn olmak, ağır bir yükü omuzlamak demektir.

Bazen bir çocuğun bir masala inandığı gibi inanırsın ona. Sonra anlarsın ki sahiden sahteymiş.

Yaşadığımız her gün en mutlu günümüz olsun. Birleşsin hayatımız, masal gibi düğünümüz olsun.

Değerimi anlaman için terketmem mi gerek. Aşk bu oyun değil, büyüdün sen de bebek. Masal değil, düpedüz bir gerçek. Gitmek kolay ama zordur sevmek.

Masalsı bir saflıkla sevmek lazım, çıkarsız, menfaatsiz.

Masallar kötülerin var olduğundan değil, kötülerin de yenilebileceğinden bahseder. Bakmanın ve görmenin, dinlemenin ve duymanın arasında çok fark vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu