1. Ana Sayfa
 2. Kadın
 3. Yüze Göre Makyaj Modelleri-Makyaj Hileleri

Yüze Göre Makyaj Modelleri-Makyaj Hileleri

Yüze göre makyaj modelleri, yüz şekline göre makyaj teknikleri, oval yüz şekline göre makyaj, yuvarlak yüze makyaj hileleri, uzun yüz makyaj hileleri vb.. makyaj teknikleri için aliskanlik.com

Yüze Göre Makyaj Modelleri

Profesyonel makyaj teknikleri her geçen gün artıyor. Yüz şeklinize göre makyaj hileleri ile siz de doğru görüntüyü yakalayın.

Artık makyaj yapmak sadece cilt kusurlarını kapatmak anlamına gelmiyor. Yüz şeklinize göre makyaj teknikleri sayesinde, aslında mevcut olan tüm yüz görüntü sorunlarının ortadan kalkması da sağlanmış oluyor. Bakıldığında daha zayıf gözükmek, daha canlı enerjik gözükmek, soft gözükmek gibi tamamen nasıl bir görüntü istediğinize dair bir makyaj yapılması göz konusu oluyor. Yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar vermenizin ardından, yüz şekliniz için uygun olan yöntemler ile makyajınızı tamamlayın.

Makyaj Hileleri

Yüz tipine göre makyaj hileleri yapabilir ve istediğiniz yüz hattınız istediğiniz yüz hattına dönüştürebilirsiniz. Uzun yüz nasıl yuvarlak gösterilir öğrenmek için makyaj hilelerini öğrenebilirsiniz.

 • Oval Yüz Şekli: Yüzün uzunluğu, elmacık kemiklerinin genişliğinden fazladır. Aynı şekilde alın ölçüsü de çenenin ölçüsünden daha fazladır. (genişlik anlamında)
 • Kalp Yüz Şekli: Anın genişliği, elmacık kemikleri ve çenenin genişliğinden fazla olacaktır. Alın ve elmacık kemikleri, yüzün en geniş kısmı olarak gösterilebilir.
 • Kare Yüz Şekli: Kare yüz şeklinde alnın genişliği, elmacık kemiklerinin genişliği ve çene genişliği ortalama olarak birbiri ile aynı olacaktır.
 • Üçgen Yüz Şekli: Yüzünüzde en geniş kısım çene kısmı olacak. Alın ve çene, elmacık kemiklerine oranla daha dar olacak.
 • Uzun Yüz Şekli: Yüzü görünümünün biraz daha uzun olması söz konusudur. Alın, elmacık kemikleri ve çene genişliği birbirine yakın olacaktır.
 • Yuvarlak Yüz Şekli: Elmacık kemikleri ile yüzün dük uzunluğu birbirine yakın olacaktır. Alnın ve çenenin genişliği ise birbirine eşittir.

Verilen yüz şekli açıklamalarının ardından yüze göre makyaj modelleri için anında siz de yüz şeklinize göre makyaj tekniğini seçebilirsiniz. Doğru bir teknik ile kendinizi kusursuz göstermeyi başaracaksınız.

 • Oval Yüz Şekli İçin Makyaj Önerisi

Yüzü oval olan bir kadın, kontür uygulamasını alnından saç diplerine yakın kısımlara yapmalıdır. Alnın genişliğini gizlemek üzere uygulama yapabilir. Allığını gülümsediğinde çıkan yanaklarının en üst kısımlarına sürmesi gerekiyor.

 • Kare Yüz Şekli için Makyaj Önerisi

Yüzü kare olan bir kişinin yapması gereken makyaj uygulamasında, alnın ve çenenin genişliğinin biraz daha dar olması gerekiyor. Kontür uygulamasında bunun için alnın yanlarına ve çene köşelerine doğru bir uygulama olmasına özen göstermelisiniz. Allığı da yine yanaklarının ortasına ya da elmacık kemiklerinin hemen altına uygulayarak yüzünüzü son derece güzel gösterebilirsiniz.

 • Kalp Yüz Şekli için Makyaj Önerisi

En geniş yer alındır. Yüzdeki en geniş yer alın olan kişide, kontür uygulaması da bu alana olur. Alnın iki yanına uygulanacak olan kontür için, yüzü daha orantılı göstermek açısından kontür alında olur. Allığı ise elmacık kemiklerine ve yanaklara uygulamanız gerekiyor. Çene çizgisinin biraz daha ön planda olması için aydınlatıcıyı ise çene çizgisine uygulamanız önemlidir.

 • Yuvarlak Yüze Makyaj Hileleri

Hem alın hem de çene kısmının biraz daraltılması iyi olacaktır. Bakıldığında kontür uygulaması için bu bölgeler yeterli olacaktır. Kontürü şakaklara ve elmacık kemiklerinin altına uygulayarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Aydınlatıcı ise için ise yüz tipine göre makyaj konusunda alnın ortasına ve çeneye yapma önerilecektir.

 • Uzun Yüz Makyaj Hileleri

Kontür uygulamaları, saç diplerine ve şakaklara olmalıdır. Çene çizgisi için de kontür gerekir. Aydınlatıcı ise alnın tam ortasına olacaktır. Ayrıca yanaklar için de allık önerilebilir.

 • Üçgen Yüz Şekli İçin Makyaj Önerisi

Aydınlatıcı şakaklara sürülmelidir. Çene çizgisi ve elmacık kemiklerinin altına ise kontür uygulaması yapılabilir. Allıkta geniş şekilde elmacık kemiklerine sürülür.

Yorum Yap

Yorum Yap