Eylül ile ilgili sözler, Eylül ayı ile ilgili sözler, 2020 eylül sözleri, eylül ismi ile ilgili sözler, en güzel eylül sözleri, eylül aşkı sözleri vb… en güzel sözler alışkanlıkcom’da

Daha Eylül ayına çok var belki ancak şimdiden Eylül ile ilgili sözler yayınlayarak sonbaharda ihtiyacınız olan söz deposunu hazır etmek istedik. Nasıl ki yaz mevsiminde kış için hazırlık yapılıyorsa aynı onun gibi düşünebiliriz. Eylül sonbaharın ilk ayı, yaz mevsimine veda ediştir. Tatlı bir esintinin hüküm sürdüğü Eylül, ağaçların yavaş yavaş yapraklarından ayrılmaya başladığı, bize birkaç ay sonra gelecek çetin soğukların, bembeyaz karların müjdesini veren, kendisini Ekim ve Kasım ayının takip ettiği bir aydır. Eylül, yılın dokuzuncu ayı olarak kış sebzelerinin ve meyvelerinin pazarlara inmeye başladığı, kış mevsiminin akşamlarında “bozacııı!” seslerini duymayı ve sıcak kestane yemeyi hayal etmeye başladığımız bir dönemdir. Okulların açıldığı ve milyonlarca öğretmenin-öğrencinin yeniden maratona başladığı Eylül ayı, 3 aylık yaz tatilininin son buluşudur. Ancak Eylül ayında olmasak bile Eylül ayı ile ilgili sözleri her zaman güncelliğini korumaktadır. Çünkü bu sözler hepimize hitap eden derin mânâlar taşır. Siz de Eylül sözleri ile sonbahar esintisi tadında bir deneyim yaşayabilirsiniz. En güzel Eylül sözleri ile Eylül ayını en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Tabii Eylül demişken Eylül ismi ile ilgili sözleri de unutmamalıyız. Eğer önceden Eylül ayında başınıza kötü bir şey geldiyse artık bunu telafi etmenin yollarını aramalı, rehavete ve ümitsizliğe kapılmadan yeniden başlamayı denemelisiniz. Kim bilir, 2020 Eylül Ayı sizin için yepyeni bir başlangıç olur?…

Öyleyse Eylül aşk  sözleri ile kendinizi şimdiden motive edebilirsiniz. Eylül 2020 sözleri sayesinde hayata daha pozitif bakmaya çalışabilirsiniz. Haydi o zaman mânevi silahınızı kuşanın ve tam donanımlı olarak hazırlanıp Eylül ayını beklemeye başlayın! Bu sırada Eylül sözlerini paylaşmayı unutmayın!

Eylül İle İlgili Sözler

Gözlerim ağaçları mı kıskandı ne? Eylül geldi geleli yaşlar düşen düşene…

Sen adama Eylül diyorsun, hani yaprak sararması falan… O gidip yaprak sarması anlıyor, edebiyat edebiyat olalı böyle zulüm görmedi.

Eylül yaprakları gibi sararıp solacaksan, en ufak bir şeyde nefretle dolacaksan, seviyorum derken düşman olacaksan, bu iş yürümez arkadaş.

Ben sana güller verdim, Eylül rüzgarı gibi yapraklarımı savurma, gel diyorum gel artık, içimi yakıp kavurma.

Eylül’de yaprakların döküldüyse, gövdeni kestirme çınar. Bilmez misin daha koca bir ilkbahar var.

Sen bir yaprak olsan da, beni bırakmaz diye öyle çok itimat etme dalına. Eylül’ün gelişine bakar, hemen rüzgara teslim ediverir seni.

Herkesin yapraklarını döktüğü bir Eylül’ü, her ömrün bir güzü vardır.

Bir Eylül akşamında bıraktım hayallerimi onda. Bir Eylül akşamı tanıştım yalnızlıkla. Bir Eylül akşamı işte.

Ben sana Haziran’ken sen bana Eylül’ün tam ortasıydın. Anlamalıydım fırtınaların geleceğini…

Bir ilişkiye şüphe girdiyse o aşkın Eylül ayı başlamış demektir.

Eylül yağmurlarının bıraktığı toprak kokusu gibi aşk, hem ürpertici hem cezbedici.

Bazıları bir Eylül gibi gelip geçerler hayatımızdan. Yapraklarımızı döke döke.

Eylül Ayı İle İlgili Sözler

Takvimler Eylül’ü gösteriyor, hazan mevsimi geldi şimdi. Veda etmeyi öğretiyor, Sahi beni böyle inciten kimdi?

Eylül’ler Ekim’leri kovalar, Ekim’ler Kasım’ları… Bu deveran böyle gider, ama biliyorum sen dönmezsin.

Bakma dışımın günlük güneşlik olduğuna. İçimde Eylül hüküm sürüyor, sert bir sonbahar…

Eylül akşamlarında geliyorsun aklıma, sen kokuyor buralar. Hatıraların hafif bir poyraz gibi silip süpürüyor yüreğimden ihtiraslarımı.

Eylül’ün hafif esintilerinde savrulacak kadar güçsüz olma. Daha kış kapıda, daha gelmedi zifiri soğuklar.

Eylül’de düşen yapraklar nasıl kurur, gözden düşen insanlar da öyle unutulur.

Her şeyin bir vakti, bir mevsimi vardır. Papatyalar Eylül’de açmaz.

Eylül rüzgarının savurduğu yapraklar gibi ayrı yollarda bulduk kendimizi.

Ziyanı yok, Eylül’de yapraklar düşüyorsa ilkbaharda yeniden yeşerir. Oysa gönül ağacından bir yaprak kopmaya görsün, bir daha ne hatırlanır ne de yeşerir.

Eylül’de sararıp solan bir yaprağın üzerindeki çiğ tanesi gibidir aşk.

Baksana Eylül’de düşen yapraklar nasıl dağılıyor, herkes üzerine basıp geçiyor onların. İşte hep böyledir, insan düştüğü zaman üzerine basıp geçerler. Yaprakları toplamaz kimse, insanın dağılan umutlarını da.

Sen yaprak gibi solmak için Eylül’ü bekliyorsan rüzgar sadece bahanen olur.

Eylül İsmi İle İlgili Sözler

Her ağaç güneşin karşısında dik durur. Mühim olan Eylül rüzgarına kapılmamak.

Eylül’de kendini rüzgara emanet eden yapraklar gibi, hiç itiraz etmeden kendini her rüzgara emanet edersen o diyar senin bu diyar benim savrulup gidersin.

Fazla güvenme kendine, bir Eylül gelir yapraklarını döker, deprem olur yıkılmaz kalelerin çöker.

Eylül yalnızlar için hüzündür, karıncalar için kışa hazırlık, benim için yeni bir başlangıç. Çünkü Eylül’de aşık oldum sana, ağaçlar yapraklarından ayrılırken ben çiçeğimi buldum.

Kalbine diktiğin aşk ağacının kökü sağlam değilse, Eylül rüzgarına dayanamaz.

Takvime baktım bugün, ne de çabuk gelmiş Eylül ayı. Oysa daha dün sıcak bir Temmuz günüydü. Terketmiştin beni, üşümüştüm ya o mevsim.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap