Japonya’da Araba Neden Ucuz?

Japonya’da Araba Neden Ucuz? Hepimiz en son Japon teknolojisine az çok aşinayız. Küçük ada ulusunu birçok mühendislik alanında ön planda tutan şey budur. Japonlar İster uçak, ister araba olsun üstünlüklerini sıkı çalışma, motivasyon ve yenilik yoluyla kurarlar. Yıllardır Toyota, Honda, Nissan ve Mitsubishi gibi Japon otomobil devlerinin Avrupalı ​​ve Kuzey Amerikalı rakipleriyle rekabet ettiğini gördük. Dünyanın birçok bölgesinde insanlar, uzun ömürlü hizmet, konforlu sürüş deneyimi ve her şeyden önce uygun fiyat için kaliteli Japon kullanılmış arabalarına güveniyor.

Japonya’da Araba Neden Ucuz?

Asya ve Afrika’da, Japon ikinci el arabaları en iyi seçimdir. Her şeyden önce, Japon kullanılmış arabaları ucuz ve yüksek verimlidir. Bakımı kolaydır ve tüm modeller için yedek parça mevcuttur. Japonya’da Araba Neden Ucuz? Birçok Asya ve Afrika ülkesi gelişmekte olan ekonomilerdir. İstikrarlı bir GSYİH büyümesinin keyfini çıkarırken, bu ülkelerdeki çok sayıda nüfus, ticari veya ulaşım amaçlı her türlü araca ihtiyaç duyuyor. Büyüyen bir orta sınıf insan için, kaliteli Japon kullanılmış arabaları en iyi seçenektir.

Ancak soru şu: Kaliteli Japon ikinci el arabalarını rakiplerinden daha ucuz yapan nedir? Bazı durumlarda Japon arabalarının daha pahalı rakiplerinden daha uygun olduğunu bilmek için kaşlarınızı çatacaksınız. Kaliteden ödün vermeden en iyi arabaları üretirler, ancak aynı zamanda dünyanın her yerindeki insanlar için fiyatı uygun tutarlar. Botsvana (Afrika) ve Bangladeş (Güney Asya) gibi birçok ülkede Japon üreticiler tarafından üretilen arabalar %80 veya daha fazla pazar payıyla yollarda boy gösteriyor. Kaliteli Japon kullanılmış arabalarını bu kadar ucuz yapan şeyin ne olduğuna bir göz atalım.

Japonya’da Araba Neden Ucuz?
Japonya’da Araba Neden Ucuz?

 İkinci El Japon Arabaları Neden Ucuz?

Tüm Asya ülkelerinde ve Japonya’da yeni araba fiyatları oldukça düşük seviyede. Bunun nedeni, üreticilerin arabalarını yerel pazarda çok daha düşük bir fiyata satmalarına imkan sağlayan büyük ölçek ekonomisidir (Japonya dünyanın üçüncü büyük ekonomisidir). Ayrıca Japonlar, yeni piyasaya sürülen araçları satın almaya ve ellerindeki araçları ikinci el piyasasında satmaya alışkındırlar. Japonya’da Araba Neden Ucuz? Bu yüzden sık sık arabalarını değiştirip eskilerini ucuza satıyorlar. Ayrıca Japonya, büyük ekonomik merkezleri birbirine bağlayan yüksek hızlı metro rayıyla dünyanın en iyi toplu taşıma sistemlerinden birine sahiptir. Bu nedenle, birçok Japon, zamandan tasarruf etmek için şahsi binek araçların yanı sıra diğer ulaşım araçlarını da sıklıkla tercih ediyorlar.

Japonya’da Sistem Nasıl İşliyor?

Tüm bu faktörler, arabaların çok düşük fiyatlarla satıldığı ve nihayetinde neredeyse yeni veya az kullanılmış araçların sayısını artırdığı bir sistem oluşturur. Japon otomobil üreticileri, rakiplerine göre büyük bir teknolojik üstünlüğe sahiptir ve her zaman en son teknolojiler ve özellikler ile karşımıza çıkarlar. Bunun da kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu eğilim nedeniyle Japonlar, dünyadaki diğer insanlardan önce her yeni özellik ve teknolojiden yararlandıkları için şanslılar.

Ancak otomobil üreticileri, önceki modelleri kelimenin tam anlamıyla modası geçmiş hale getirmeyen küçük değişiklikler veya birkaç yeni özellik ile yeni arabalar piyasaya sürüyorlar. Japonya’da Araba Neden Ucuz? Ve Japonlar, her zaman en güncel ve yükseltilmiş arabaları kullanmayı seven, teknoloji konusunda bilgili insanlar. Arabalarını ucuza topluca satan, yeni modeller almak için pazara yeni giren insanların olduğunu görmek yabancı değil.

Sonuç olarak, insanların sadece birkaç aydır kullanılmış arabalara yatırım yapmakla ilgilenmeyeceği Japonya’da neredeyse yeni durumda araba bulmak şaşırtıcı değil. Japonlar için, bir kez kullanıldıktan sonra, arabalar aylarca garantileri kalsa bile artık YENİ değil! Bu nedenle, yalnızca Japonya’da, en yeni özelliklerden yalnızca bazılarından yoksun, iyi durumda ve gerekli tüm özelliklere sahip arabalar bulabilirsiniz.

Japonların arabalarını çöpe attığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Japonya’da beyaz eşyadan arabalara kadar her şeyi çöpe atmanın maliyeti de beraberinde geliyor. Japonya’da Araba Neden Ucuz? Aracınızın teslim alınması için ödeme yapmanız ve bununla birlikte gerekli diğer masrafları karşılamanız gerekecektir. Yani her iki taraftan da kaybediyorsunuz. Birincisi, çok uzun zaman önce yatırım yaptığınız için hiçbir şey alamıyorsunuz. İkincisi, sizi ilgilendirmeyen ek maliyetlerle uğraşıyorsunuz. Bu nedenle, Japonlar bu davayı takip etmek yerine neredeyse yeni olan arabalarını daha ucuza satma eğilimindeler. Fiyat, orijinalin %50’sine veya daha fazlasına bile düşürülebilir.

 Karbon Salınımı ve Çevre Sorunlarına Karşı Japonların Tutumu

Dünyanın öğrenmesi gereken sürüş alışkanlıklarının yanı sıra, bir ada ülkesi olarak Japonya, büyük dünya platformlarında her zaman büyük çevre sorunlarına ilişkin fikirlerin savunucusu olmuştur. Özellikle karbon salınımının artmasıyla ilgili riskler Japonya ve komşu ülkeler için büyük bir endişe kaynağıdır. Yurtiçinde hükümet çevreyi korumak için katı kurallar ve politikalar izliyor. Bunun bir parçası olarak, hükümet eski araçların kullanılmasını önermiyor.

Japon otomobil üreticileri, motorları daha çevre dostu bir şekilde uygulamak için araçlarını yeni yol haritasıyla deniyor. Belirli bir kullanım ömrünü doldurmuş araçlara ek vergi ve tazminat uygulanabiliyor. Japon sürücülerin arabalarından kurtulup yenilerini almalarının birçok nedeninden biri de budur.

Doğu ülkelerinin insanları mal ve mülklerine sahip çıkma eğilimindedir. Bu nedenle, Japonların arabalarının bakımını, yıkamasını ve servisini çok iyi yaptığını bilmek şaşırtıcı değil. Japonya’da Araba Neden Ucuz? Bunun doğrudan bir sonucu olarak, araba yaşlanabilir ve fiyat düşebilir, ancak gerçek amortisman değeri – yani kalite açısından – o kadar düşmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu