Evlat Sözleri-Yavruma Güzel Sözler

Evlat sözleri, evlat ile ilgili sözler, yavruma güzel sözler, hayırsız evlat sözleri, evlat edinme sözleri, baba evlat sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Evlat yani çocuk bu dünyada Allah’ın anne ve babalara verdiği en büyük nimetlerden biridir. Evlat sözleri ile evlatlarınıza sevgi sözleri söyleyebilir ve onların canınızdan bir parça olduğunu gösterebilirsiniz. Evlat ile ilgili sözler söylerken onların iyiliğini düşünür ve onların için hayatta ki her zorluğa göğüs gerebilirsiniz.

Anneler çocuklarını en güzel sözler ile çağırmak isterler işte yavruma güzel sözler ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir de anne ve babaları çok üzen hayırsız evlat sözleri de vardır ki öyle çocukların tez zaman da vatanına milletine bağlı hayırlı çocuklar olmasını gönülden diliyoruz.

Çocuk sahibi olamayan anne babalar ise evlat edinme sözleri ile kendilerine emanet edilen çocuklarına en güzel şekilde bakmalı ve öz çocuklarından ayırmamalıdırlar. Baba evlat sözleri ile gerçek baba evlat gibi olunmalıdır.

Evlat Sözleri

evlat ile ilgili sözler x

Evlat demek yerine geldiğinde bir dost, bir arkadaş, bir anne ve bir baba da olabilmektir.

İnsanın canını şu yalan dünyada birçok şey yakabilir; para, arkadaşlar, sağlık. Ama en kötüsü de hayırsız bir evladın sana yaptıklarıdır.

Belki sen karnında taşıdın çarşafları sıka sıka doğurdun ve bin bir emekle büyüttün ama hayırsız bir evlat oldu da seni böyle yarı yolda bu halde bıraktı.

Evladın en kıymetlisi anne babasını her daim düşünen ve onlar olmadığında bile onlar varmış gibi hareket edebilendir.

Bir evladım olsun diye belki de dünyada yapamayacağım bir şey kalmıştı da sonra belki de hayırlısı budur deyip vazgeçtim.

Ne sancılar ne acılar ve ne çığlıklarla dünyaya gelir bir evlat, sonra da doğduğu karnı beğenmez olur.

Evladımı bir kere kucaklamak ve onun o güzel kokusunu doya doya içime çekmek demek benim için diğer tüm her şeyden çok daha kutsaldır.

Evladına bir anne asla kıyamaz çünkü bir evladı dünyaya getirmenin zorluğunu ve acısını en fazla annesi bilir.

Evlatların en faydalısı anne babasını ve onların haklarını gözeten kimsedir.

Evlat İle İlgili Sözler

evlat edinme sözleri

Evladını sevmek dünyanın en iyi hissettiren ve en huzur veren şeyidir.

Evladını bile sevmeyen ve onu sokağa atan ebeveynleri gördükten sonra kendimden bile vazgeçiyorum bu hayatta.

Eğer bir sabah bir çöplükten yavru bir evlat çıkıyorsa bırakın o gün güneş doğmasın.

Seni sevdiğim için senden vazgeçtim, diye masallar anlatan kişiler kalkmış bir de evladından iyilik bekliyor.

Yere göğe sığdıramadığın evladın seni bir göz bir eve sığdırdığı ev yüzüne bakmayı unuttuğun an dünyanın en büyük acısını yaşıyorsun.

Evladının kıymetini bil çünkü evladı olmayanlar bunun acısını en derinden hissediyor.

Bir evlat olmak ne demektir, asla öğrenemedim ama kimseden de bunun biraz fazlasını yapmasını beklemedim.

Evladıma nasıl davranmam gerektiğini defalarca kez bana söyleyen ve her seferinde yeni bir şeyler öğretmeye çalışan her kim olur ise olsun artık dinlemiyorum.

İnsan evladını kucağına aldığı zaman babalığın ne olduğunu öğrenirmiş halbuki annelik, hamileyken karnını korumak istemen ile başlıyor.

Evlat sahibi olmaktan ise iyi bir evlat olmak her zaman daha zordur. Çünkü iyi br evlat sahibi olmanın birçok yolu vardır ama kimse iyi bir evlat olmak ile ilgili kafa yormaz.

Annelik ve babalığın yaşandığı ve tüm bu duyguların en uçlarda hissedildiği dönemde bu yorgunluğu kucağına aldığın evladının kokusu bitirebilir.

Evlat Edinme Sözleri

Bir evlat sahibi olmayı çok fazla isteyen ve uğraşan insanlar varken bir yanda da evladından kolayca vazgeçen anne baba denen kişiler var.

Evlatları arasında ayrım yapan bir ailede büyümenin acısını şimdi kim bilebilir ki?

Evladın kıymetini evlat sahibi olamayana sağlığın kıymetini de acılar içinde kıvranan kişiye soracaksın.

Bir evladın varlığı insanı güvende, huzurlu ve sevgi dolu hissettirmelidir. Çünkü evlat insanın kendisinden bir parçasıdır.

Sen benim hem canım, hem yarım, hem sevgilim, hem kardeşim hem de evladım oldun. Tüm bunları bir kenara bırakıp da vazgeçmenin anlamı yok ki.

Evladına sahip çık çünkü eğer sen ondan vazgeçer isen dışarda ona zarar vermek için fırsat kollayan bir dolu çakal var.

Evladını doğurmak iyi bir anne olmaya, eve para getirmek de iyi bir baba olmaya yetmiyor. Sabahları öperek uyandıramaz, akşamları da sevgi dolu bir sohbet edemez isen ebeveyn olmaman gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu