Adele Sorunları

Kas ve Adele Problemleri

Adele Sorunları Spor sağlıklı yaşam için düzenli olarak yapılması gereken bir etkinliktir. Kas ve Adele Problemleri Spor yapmak için illa bir spor aletine sahip olunması da gerekmemektedir. Evin içinde yapılacak olan basit egzersizler ya da dışarda yapılacak düzenli tempodaki yürüyüşler de spor yapmanın bir parçasıdır. Spor yaparken bacak, kol ve karın kasları oldukça hızlı çalışmaktadır. Organların canlılığını kaybetmemesi ve tembelliğe alışmaması için yürüyüş ya da egzersizler önemlidir. Günlerce evde oturup bir anda dışarı çıkıldığı zaman kasların ne kadar ağrı çektirdiği ortadadır. Bu nedenle günlük yaşam içerisinde de pasif değil aktif olmak gerekmektedir. Fakat aktif olma konusunda sınırı bilmek gerekir. Ani yapılan hareketler ve ısınmadan yapılan hareketler adale sorunları oluşmasına neden olmaktadır.

Adele Sorunları

Adale sorunları, birçok nedene bağlı olarak oluşabilmektedir. Günlük hayatta en fazla rastlanan adale sorunları ise burkulma, adale yırtılması ve adale çekilmesidir. Burkulmalar her yaştaki ve her cinsiyetteki insanın başına gelebilecek olan bir durumdur. Burkulma durumu için herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır. Yolda yürürken, koşarken, herhangi bir spor ile uğraşırken burkulma meydana gelebilmektedir. Burkulma esnasında yapılacak ilk şey burkulan kısmı zorlamamak ve üzerine basmamaktır. Adele Sorunları Bir yere oturularak burkulan yer yavaş hareketlerle masaj yapılır gibi kontrol edilir. Tam olarak hangi bölgenin burkulduğu anlaşılır ve o kısım zorlanmadan kişi bir sağlık kuruluşuna götürülebilir. Burkulmalar çok hafife alınan durumlar olsa bile bazı burkulmalar çatlakları ya da kırıkları da beraberinde getirebilmektedir. Özellikle burkulmadan sonra burkulan kısımda şişme varsa kırık olma olasılığı yüksektir ve mutlaka bir doktora başvurulması gerekir. Hafif burkulmalar ise kas gevşetici ilaç ve jeller ile tedavi edilebilmektedir. Bazen kısa bir süreliğine koruma amaçlı sargıya alınma durumu da yaşanabilir.

Kas ve Adele Problemleri Neler

Burkulma haricinde diğer adale sorunları ise adale yırtılması ve adale çekilmesidir. Adale yırtılması daha çok sporcularda görülen bir rahatsızlıktır. Günlük hayatta ani hareket eden insanlarda da çok fazla rastlanmaktadır. Adale yırtılması kişiye çok fazla ağrı veren bir durumdur. Kasların aniden gerilmesi sonucunda oluşmaktadır. Adale yırtıkları çok fazla tekrarlandığı taktirde kaslara çok fazla zarar vermektedir. Uzun atlama, takla atma, koşarken ters düşme gibi durumlarda adale yırtılması yaşanabilmektedir. Adale yırtılması belirtilerinin en bilineni ise hareket edince geçen fakat durunca inanılmaz bir hal alan ağrılardır. Kas ve Adele Problemleri Neler Bu şekilde ağrı yaşayan kişiler bir ortopedi uzmanına başvurmalıdır. Adale çekilmesi ise adale incinmesi ya da adale zedelenmesi olarak da bilinmektedir. Adele Sorunları Adale çekilmesinin asıl sebebi adalelerin maruz kaldığı fazla yüktür. Adale üzerine çok fazla yük binmesi adale çekilmesine neden olarak devamlı ağrılara davetiye çıkarır. Adale çekilmesi yaşamamak için ısınma hareketleri yapılmadan spor yapılmamalı ve günlerce evde yattıktan sonra bir anda ağır işlere kalkışılmamalıdır. Bu problemleri yaşayan kişiler bir ortopedi uzmanından yardım alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu