Bilmediğimiz Kanadanın Bilmediğimiz Yüzü

Bilmediğimiz Kanada’nın Bilmediğimiz Yüzü Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki eski adı Kanada Dominyonu olan modern dünyamızın Kanada sı 10 eyalet ve3 bölgeden ibarettir.

Bilmediğimiz Kanada’nın Bilmediğimiz Yüzü

Kanada yüzölçümü bakımından, Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ülkesidir.

 Kanada’nın başkenti Ottowa’dır.

Kanada on altıncı yüzyılda Jacques Cartier tarafından keşf edilmiştir. Tarihin tozlu sayfalarından “Kanada toprakalarında ilk yaşayanlar kimler olmuş?” sorusunu araştırdığımızda, cevap olarak Kanada’da ilk yaşayanların Kızılderililer ve Eskimolar olduğu geliyor.

Buraya kadar okuduğumuz bilgiler, Kanada’nın herkes tarafından bilinenleriydi. Peki, Kanada’nın çoğu kişi tarafından bilinmeyen ve çok ilginç yönleri nelerdir?

Kanada’da hayvan hapishaneleri vardır. Bilmediğimiz Kanada’nın Bilmediğimiz Yüzü Bu hapishanelerin ilginç olan tarafı , tüm hayvanlar için değil, yalnızca evlerden hırsızlık yapan kutup ayıları için olmasıdır.

İkinci bir çok ilginç bilgi, Kanada’da yerçekiminin dünyanın gerikalanından daha az olmasıdır. Yani Kanada’da şuan bulunduğunuz ülkeden daha hızlı koşa biliyorsunuz. Bu olayın tespiti 1960lı yıllara denk geliyor.

Kanada’daki musluktan akan çeşme suları dünyanın en temiz suları seçilmiştir. Kanada’da marketten su almaya gerek yoktur. Direk musluktan su içilecek kadar tertemiz suları vardır.

Şehirleşmenin yüksek seviyede olduğu bir ülke olmasına rağmen, doğal yeşilliklerini de koruyan ülkedir aynı zamanda Kanada. Kanadalıların inançlarına göre ağaçlar mutluluk veriyordur.

Kanada’da Yunus balıklarını ve balinaları akvaryumlarda esir etmek, onların gösterisi kesinlikle yasaktır ve çok yüksek cezası vardır. Bilmediğimiz Kanada’nın Bilmediğimiz Yüzü Aynı zamanda Kanada’da hayvanlar için kanun yasaları bulunuyor. Ve en son ilginç bilgi dünyadaki göllerin %60ının Kanada’da bulunmuş olmasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu