Astroloji Ne Kadar Doğru

Astroloji Ne Kadar Doğrudur?

Astroloji Ne Kadar Doğru Gökyüzü ve yeryüzü birbirlerinden çok uzak olsalar da birbirlerini etkileyebilirler. Gelgit bu duruma güzel bir örnektir.

Astroloji Ne Kadar Doğru

Ay’ın hareketlerinin deniz üzerinde dalgalanmalara sebep olması olayına gelgit denir. Astroloji Ne Kadar Doğru Ay’ın Dünya’nın etrafında dönmesi ile yer çekimi denizlerde gelgitlere sebebiyet verir. Ay, Dünya’ya ne kadar yakınsa gelgitler de o kadar güçlü olur.

 Yeryüzünün Bir Parçası Olarak İnsan

İnsan da denizler gibi yeryüzünün bir parçası değil midir? Birçok inanışta insanın doğayla bağlantısına değinilir. Örneğin Müslümanlık inancında insan topraktan gelmiştir ve bu inanışa göre ölüler toprağa gömülür, böylece topraktan gelen toprağa gitmiş olur. Gömülmenin dışında insanların yakıldığı dini inanışlar da vardır, bu inanışlarda da insan külü doğaya bırakılır.

İnsan denilen varlık; deniz gibi, hava gibi, su gibi, toprak gibi, hayvanlar gibi doğanın bir parçasıysa doğadan ve doğal olaylardan etkilenmesinde de inanılmayacak bir durum yoktur.

 Gökyüzünün İnsanları Etkileyebilme Gücü

Nasıl gökteki Ay; denizlerin, okyanusların hareketlerini etkiliyorsa gezegenlerin hareketleri de insanların hareketlerini etkileyebilir.

Elbette astroloji bilgilerine göre 12 burç olması dünyada yalnızca 12 tip insan olduğu anlamına gelmez. Nitekim astrolojinin böyle bir iddiası da yoktur. Astroloji; dahil olunan burç grubuna, yükselen burcuna, ay burcuna, gezegenlerin hareketlerine, yıldızların hareketlerine göre insanların yaşantılarına, davranışlarına, duygularına, düşüncelerine daha berrak bir açıdan bakabilmelerine olanak tanır. En azından sunduğu iddia budur. Hayat hem karmaşık hem de tahmin edilebilir bir yapıya haizdir. Astroloji, hayatın olağan akışında yolumuzu bir nebze olsun aydınlatmamıza yardımcı olur. Başka bir deyişle, el yordamıyla daldığımız hayat yoluna birazcık da olsa ışık sunar. Bu arada Burcum Ne diye merak ediyorsan linkteki yazı işinize yarar.

 Astrolojiden Faydalanma

Astrolojinin sunduğu bilgilerden, tahminlerden yola çıkılarak hayata dair biraz daha fazla ayrıntıya hakim olunabilir. Bu imkan insanlara korkutucu ya da inanılması güç gelmemelidir. Astroloji Ne Kadar Doğru İnsanoğlu zaten aklıyla diğer canlılardan ayrılabilen bir tür olması ile meşhur değil midir? O halde neden aklını kullanarak yolunu aydınlatamasın; gözlem gücüyle, yorumlarıyla, doğaya saygısıyla neden daha net göremesin?

Astrolojiyi reddetmek, hayatı yaşarken biraz daha öngörülü olabilmek, biraz daha tartarak, düşünerek, hesaplayarak hareket edebilmek imkanını boş yere geri çevirmek anlamına gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu