Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Nedir?

Yıldız Haritası

Doğum haritası nedir?:Yıldızlar, burçlar aracılığı ile bizlere sonsuz bir iç görü sunar. Doğum haritası, doğduğunuz andaki gökyüzünün o anlık sahip olduğu görüntüsüdür. Doğum haritası çıkartabilmek için doğum tarihiniz, doğum saatiniz, doğum yerinizi bilmeniz gerekiyor. Enlemdeki birkaç derece ya da birkaç dakikalık zaman farkı doğum haritanızda fark yaratabileceği için bu bilgileri  doğru şekilde almak önem arz eder.

Doğum haritası nedir?

Doğum saatinizi tam olarak bilmiyorsanız doğum haritası hesaplamak mümkündüri fakat bazı önemli bilgiler eksik olacaktır. Doğum haritası nedir? Bu durumda yıldız haritası için önemli olan yükselen burcunuzu ve hangi gezegenlerin hangi evlere düştüğünü doğru bir şekilde bulamazsınız. Yükselen burcunuz, haritanızdaki ana bileşenlerden biridir. Burcum ne sayfası ilginizi çekecektir.

Doğum haritasında aranan bilgiler nelerdir?:

  • Yükselen burç ve 12 astrolojik evde hangi gezegenin olduğu
  • Herhangi iki gezegen arasında oluşan önemli açılar
  • Haritadaki elementlerin dengeleri ( ateş,su,hava,toprak burcundaki gezegenler)
  • Haritadaki niteliklerin dengesi (ana,değişken ve sabit burçlardaki gezegenler)
  • Venüs,mars, ay burcu ve aşk evi
  • Bir burçta oluşan 3 veya daha fazla gezegen varsa kişi için belirli bir enerjinin ağır bir konsantrasyonunu oluşturan “stellium”

Doğum haritasına ne zaman baktırılmalı?: Astroloji haritasına baktırmanın verimli olduğu iki zaman vardır: Her yılın başı ve doğum gününüz. Yılın başında baktırdığınızda geçiş (transit) haritası denen haritaya baktırmanızı öneriyoruz. Bu profesyonel bir astrologun rehberliğini gerektirir.Yorumlanması son derece karmaşıktır. Haritayı, kendi yıldız haritanızla karşılaştırır ve onu geçen gezegenlerle, gökyüzünde bulunan gezegenlerin şu anki konumlarıyla karşılaştırır.

Transit çizelgeleri yeni yılın ilk günü için değil; herhangi bir geçmişi, geleceği bağlayabilir. Hareket halindeki gezegenleri doğum haritanızla karşılaştıran bir geçiş haritası çalıştırabilirsiniz. Doğum haritası nedir? Aynı zamanda tarihsel perspektif içinde harikadır. Hayatınızdaki önemli anlara; yeni aşk,yer değiştirme,ölüm,ayrılık,kariyer hedefleri gibi pek çok şeye bakabilirsiniz. O dönemlerde yıldızlarda neler olduğunu görmek için bir yıldız haritasına bakmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu