Nasıl Daha Özgün Olunur

Özgün Olmak

Öncelikle merhabalar birçok kişinin baş belası olan konuya değinmek istiyorum. Nasıl Daha Özgün Olunur Özgün olmak evet doğru duydunuz nasıl özgün olacağınızı anlatacağım bu yazımda. Özgünlük bambaşka bir mesele herkes beceremez her yiğidin hakkı değildir. Bazıları özgün olayım derken iticileşir bazıları özünü kaybeder.

Nasıl Daha Özgün Olunur

Özgün olmak için yapmanız gereken şeylerin başında önce kendinizi tanıyıp sevmeniz gelir. Tanımaktan kasıt nasıl birisiniz neler hoşunuza gider diye düşünüp belirlemek. Aman begenilsin aman o ne der bu ne der diye düşünüp kendinize şekil vermeniz kendinizi başkalarına beğendirmeye çalışmanız özünüzü kaybetmenize neden olur.

Evet gelelim şimdi özgün insan nedir ve nasıl olur konusuna. Nasıl Daha Özgün Olunur İlk önce kısa bir tanım yapmak istiyorum. Özgün insanlar tutarlı davranırlar ve davranışlarını bulundukları ortama göre değiştirmezler. Biraz eğlence katacak olursak ortamdan ortama bukalemun gibi renk değiştirmeyen insanlara Özgün İnsan deniyor.

Maddelere ayırıp daha güzel açıklamak istiyorum. Buyrunuz:

1) Kendini Olduğun Gibi Kabul Et: Kendini kabul etmek demek içsel bir dürtü ile kendini sevmek kendini benimsemek demektir. Diğer bir deyişle. Eşsiz bir birey olarak kim olduğunu kabul ve takdir etmelisin. Bu davranış özgün kişiliğini bulmana yol açacaktır.

Kusurlarını kabul etmelisin. Kendinle barışık olmak, mükemmel olmadığını kabuk etmek demektir. Değişik ve farklı özelliklerini benimsemen anlamına gelir.

2) Değer Verdiğin İnanç ve Değerlerine Uygun Hareket Etmek: Kendini sevmiş benimsemiş özgün insanlar hangi ortama girerse girsin öne çıkmak ya da kabul edilmek için değerlerinden inançlarından vazgeçmez.

3) Öz Saygı: İnsanların farklı farklı özellikleri vardır ve her insan kendince çok özeldir. Hayatımıza bu farklılıklar renk katar eğlence katar. Herkesin birbirine benzemeye çalıştığı bir ortamda bilirsiniz ki monotonluk olur heyecan kalmaz. Burada da öz saygı devreye giriyor. Ortamda kabul edilmek için kendi tutkularınızdan vazgeçmek öz saygının olmadığına işarettir. Öz saygısı olmayan insanlar ne popülerse onu yapmaya çalışır o dönemde ne popülerse onu giymeye çalışırlar ve özgünlükten uzaklaşırlar.

4) Kişisel Gelişiminiz İçin Vakit Ayırmak: 4. ve en önemli madde. Vakit ayırmak.. Kendinizi tanıdıktan neleri sevip sevmediğinizden emin olduktan sonra hobilerinizi keşfedip onlar üzerine yoğunlaşıp daha da özgün olabilirsiniz. Böyle insanlar hep hayranlık uyandırır. Nasıl Daha Özgün Olunur Vaktinizi doğru planlamayı da öğrendikten sonra vizyon sahibi özenilecek insan kategorisinde yer almaya hazırsınız demektir.

 

 

 

Benim yazım bu kadardı. İyi okumalar iyi sonuçlar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu