Sürücü Kursu Açmak-Sürücü Kursu Açmak Karlı mı

Sürücü kursu açmak, Sürücü kursu açmak karlı mı, sürücü kursu açma maliyeti 2021, sürücü kursu açma şartları, sürücü kursu nasıl açılır, Sürücü kursu açma yönetmeliği vb.. iş fikirleri için aliskanlik.com

Sürücü Kursu Açmak

Para kazanmayı ve daha kaliteli yaşam sürmeyi herkes istemektedir. Hal böyle olunca da başkasının işini yapmaktansa kendi işinizi kurmak çok daha mantıklıdır. Bu hususta birçok farklı fikir söz konusu olurken doğru işi bulmak çok önemlidir. Sürücü kursu açmak kazanç değerlendirmesi açısından parlak fikirlerden bir tanesidir. Elbette bu hususta tüm kurallara hakim olmanız ve yasal prosedürü en iyi şekilde yerine getirmelisiniz.

Sürücü kursunun açılışıyla ilgili teknik bilgiler ve kuruluma dair esaslar çok iyi bilinmelidir. Teferruatlı yapıya sahip olan sürücü kursu her bir ayrıntıyı ortaya koymaktadır. Programlarınızı mutlaka planlı şekilde yürütmeniz sizin yararınıza olacaktır. Özellikle de kazanca giden yolda yapılması gerekenlerin en iyi şekilde entegresi gerekir.

Sürücü Kursu Nasıl Açılır

Sermayenizi hazırlayıp planlamayı yoluna koyduktan sonra sürücü kursunun açılışı konusunda izlenmesi gereken hususları takip etmelisiniz. Bir sürücü kursu nasıl açılır? Açılışa dair programlar nasıl takip edilir konularını çok iyi bilmelisiniz.

Öncelikle kursun açılışı ile alakalı yönetmelik kurallarını öğrenmelisiniz. Yönetmelik ile alakalı her bir maddeyi iyi kavramanız sorunsuz şekilde işi yürütmenize doğrudan etki sunacaktır. Sürücü kursu açma şartları arasında yer alan hususlar sizin izleyeceğiniz yolun rehberi olacaktır. Başlangıçta kursta gerekli olan malzemelerin teminini nasıl yapacağınızdır. Elbette gerekli olan malzemeleri temin etmeden önce açılış kurallarını harfiyen yerine getirmelisiniz.

Sürücü kursunda ders verebilecek yapıya sahip olmanız için hangi tür ehliyete sahip olmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Sürücü kursu açma yönetmeliği içerisinde belirtilen esaslarda diğer hocaların da ders verebilecek yetiye ve belgeye sahip olması gerekir. En az yüksekokul mezunu olunması şartı aranırken İlk yardım dersi için de İlk yardım eğitmeni sertifikası sahibi olunması gerekir. Trafik ve çevre dersini verecek hocanın da en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip olunma şartı aranmaktadır. Bu hocanın üniversite mezunu olunması ayrıca aranırken trafik ve çevre öğreticiliği belgesi olması da gerekmektedir.

Sürücü kursu açmak için ne gerekli ise hiçbir şekilde eksik olmayacak düzeyde hazırlamalısınız. Kursu açabilmeniz için gerekli olan malzemelere ek olarak araç alınması da gerekmektedir. En az 2 taksi ve 1 otobüs olması gerekmektedir. Kursun verileceği dersliklerde kurallara uygun şekilde hazırlanmanız gerekirken masa, sıra ve ders tahtası gibi malzemeleri de almalısınız. Bunun dışında ilk yardım sınıfı için de ayrıca sınıf kurmanız gerekmektedir.

Sürücü Kursu Açmak İçin Gerekli Belgeler

blank

Sürücü kursunu açacak kişinin yasal prosedürler için hazırlaması gereken belgeler gerekmektedir. Sürücü kursu açmak için gerekli belgeler listesi ise şu şekildedir;

  • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi arkalı önlü ibraz edilmeli,
  • Dilekçe formu prosedüre uygun olmalıdır.
  • Altı aydan daha fazla ceza yememiş olmak ve yüz kızartıcı bir suça karışmamış olmanız gerekir.
  • Ticaret sicil gazetesi ilanında firmanın faaliyet gösterdiğine dair yayımlama,
  • Vergi levhası ilgili maliyeye başvurularak temin edilmelidir.
  • Kursun açılacağı binanın mülkiyet durum beyanı olmalıdır.
  • İşyeri açma belgesi ve işyeri ruhsatı
  • Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanmış olan rapor ile Sağlık ve Sosyal yardım müdürlüğünce hazırlanmış rapor olmalıdır. Ayrıca İtfaiyeden de yangın raporu temin edilmelidir.

Sürücü Kursu Açma Maliyeti 2021

blank

Sürücü kursunu açma kararına varmadan önce ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını bilmeniz gerekir. Hali hazırda ki para durumunuzun yeterli olup olmayacağına bakmanız önemli olurken bir diğer nokta ise maliyeti öğrenmek gerekli olursa kredi başvuruşu için zaman da sunacaktır. Sürücü kursu açma maliyeti 2021 minimum 150 – 200 bin TL’ye ihtiyaç duyulurken 400 bin TL’ye kadar da üst limit söz konusudur.

Kaliteli ve bir o kadar da dikkat çekici bir kurs açtığınızda kısa sürede ehliyet almak isteyenlerin başvuruları ile karşılaşırsınız. İlk etapta doğru şekilde reklam yapmanız ve kursunuzun olduğunu daha fazla insana bildirmelisiniz. Sürücü kursu açmak karlı mı diye merak edenlere verilecek cevap ise tamamen sektörde tutunmanız ile doğru orantılı olarak iş yürütme denilebilir. Kaliteli ve istenilen düzeyde iş yürüttüğünüz takdirde kazanan tarafta yer alırsınız. Beklentileri karşılayacak sağlam bir kadro kurduğunuz da uzun yıllar sektörde kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu