Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Kredi kartı borcu kullanıcılar için ciddi problemleri beraberinde getirmektedir. Ödeme zorlukları bu problemlerin başında gelmektedir. Diğer taraftan bazı bankalar yıllık veya alttı aylık olarak kullanıcılardan aidat veya diğer türlü isimleri kullanarak ücret talp etmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki hesap sahiplerinin aidatsız kredi kartı talep etme hakkı vardır. Bu bakımdan bazı bankaların önceden belirterek adiatsız kredi kartı verebileceğini vurgulamak gerekir.

Aidat almayan kredi kartları 2022

 

Axess Free Kart

Teknolojinin pek çok alanında olduğu gibi mobil bankacılıkta da hız kazandığı günümüzde bu kart bulunmaz bir nimet olarak karşımıza çıkar. Özellikle hızlı işleyen mobil sistemi sayesinde her türlü işlemi rahatlıkla yapabileceğiniz bir pratikliğe sahiptir. Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Axess Free nakit işlemleri, fatura ödemeleri, SMS ile kefilsiz kredi talebi gibi insanların anlık ihtiyaçlarını hızlıca çözmek adına tercih edilebilir bir karttır. Bu kartı özel kılan nokta ise yasal faiz korunmak şartıyla farklı isimlerde ek ücret veya masraf talep etmemektedir. Diğer taraftan farklı bankalara olan borçlarınızı axess sayesinde ödeyebilir ve taksitlendirebilirsiniz.

Bonus Flexi

Garanti bu konuda avantaj sağlayacak konumda olan bonus flexi kartını piyasaya çıkarmıştır. Pek çok avantajı sağlamak adına hizmet seçeneklerini rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Borç taksitlendirme veya yapılandırma, havale, EFT nakit avans gibi hizmetleri yıllık adiat ödemesine tabi tutulmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankanın ayrıca bir ay borç erteleme hizmeti olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca nakit avans ihtiyacını kullanarak anlık nakit ihtiyacından faydalanmak da mümkün.

World Eko Kart

Bu kart yıllık olarak herhangi bir ücret almadığını özellikle vurgulamaktadır. Kartın amacı hızlı alışverişi güvenli şekilde harcamanızı sağlayacak bir hizmet sunmaktır. Bu bakımdan 90 TL’ye kadar şifre olmadan hızlı ödeme yapmak mümkündür. Diğer taraftan ödeme hizmetlerini düzenli olarak gerçekleştirmek adına bankanıza talimat verebilirsiniz.

Maximum Aidatsız Kart

Kampanya özellikleri geniş olan bu kart İş Bankası tarafından aidatsız olarak kullanma olanağı sunmaktadır. Bu sayede kampanya ve taksitlerden yararlanırken ekstra puan kazanıp harcama kolaylığına erişme imkânı bu kart sayesinde mümkündür. Maksipuan getiren alışverişler ödeme kolaylığına erişme noktasında yardımcı olacak bir düşüncedir. Ayrıca diğer kartlarda olduğu gibi nakit avans ve taksitli alışveriş imkanlarının olduğunu da unutmamak gerekir.

TercihKart

Vakıf Bank teknolojiyi kullanma konusunda diğer bankalara nazaran daha geri olsa da bu kartın aidatsız kredi kartları konusunda iyi seviyede olduğunu belirtmekte fayda var. Aidat Olmayan Kredi Kartı Veren Bankalar Diğer bankalardan farklı olarak önceden belirtilen taksitin üzerine yeni taksit düzenleme özelliği sağlayan bu kartın ayrıca alışverişlerde ve kullanımda puan kazandırdığını da söylemekte fayda var. Bu karta öze Word üye işyerleri kampanyaları da sunulmaktadır.

Fixcard

Bu kart Finans Bank’ın ürettiği hem kredi hem banka kartı olarak kullanılabilen bir özelliktedir. Bu yönüyle kart sayısını azaltmak adına tercih sebebi olabilmektedir. Anlaşmalı şirketlerin maaş ödemesi gerçekleştirmesi ve kredi kartı kullanımları aynı sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Bu sayede

kredi kartı borcunu aynı mobil uygulama üzerinden birbirine aktarma yoluyla ödemek mümkün hale gelmektedir. Yıllık adiat istemeyen bu kartta ayrıca temassız ve güvenilir alışveriş imkânı da sunulmaktadır.

Netkart

DenizBank’ın hizmete sunduğu yıllık herhangi bir hizmet veya masraf ücreti istemeyen bu kartın hem teknoloji kullanımında hem de kampanya sunma imkanında artıları olduğu dikkate değerdir. Bonus kazanma ve bonuslu işyerlerine özel avantajlar sunması bakımından kayda değer avantajlar sunan bu kart farklı özellikleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Ekstra taksit imkânı ve kredi kartının gerektirdiği tüm kullanım alanlarından faydalanma olanağı sunması bu özelliklerin bazıları olarak düşünülebilir

Aidatsız Kredi Kartlarına Geçiş İçin Bilinmesi Gerekenler

Kredi kartları gündelik yaşamın en olmaz ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Fakat bu durum pek çok yasal tartışmaları da gündeme taşımaya neden olmuştur. Bir kredi kartı hesabı açılırken banka ile kullanıcı arasında muhakkak bir sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşmede belirtilen yasal düzenlemelere uyulması gerektiği, aksi taktirde kullanıcı için yasal yaptırımlara başvurulabileceği belirtilir. Ancak bu sözleşmelerde aidat alınıp alınmaması gerektiğine dair bir beyan bulunmamaktadır. Bu durum konuyla ilgili yasal tartışmaları beraberinde getiriyor. Sırf bu yüzden kredi kartlarını kapatan ve bankayla ilişiği kesen pek çok insan bulunmaktadır.

Bankaların Aidatsız Kredi Kartı Taahhütleri

Banka reklamlarında göze çarpan pek çok taahhüt bulunmaktadır. Bunlardan en dikkat çekenleri genelde faiz oranları ve sağladığı ödeme kolaylıkları olarak düşünülmektedir. Ancak kredi kartlarının yıllık olarak sizden istediği aidatın yasal olup olmadığı gözden kaçmaktadır. Bu aidat miktarlarının miktarı ise her geçen yıl artmakta ve kullanıcıları zor duruma sokmaktadır. Bu nedenle bilinmelidir ki Tüketici Yasaları bu durumu ortadan kaldıracak bir düzenleme sunmaktadır. Bu düzenlemeye göre tüm bankalar kullanıcılar için ayrıca aidatsız bir kredi kartı hazırlamak ve bunu kullanıcıya teslim etmek zorundadır. Kullanıcı bunun bilincinde olarak hareket ederse diğer kredi kartını bir kenara atarak aidatsız kredi kartını kullanmayı tercih edebilir. Eğer bankanız size aidatsız kredi kartını siz istemeden vermezse bunu talep etme hakkınız bulunuyor.

Aidat Olmayan Kredi Kartları

Farklı bankalar reklam yaparken aidatsız kredi kartı verdiğini özelikle vurgulamakta ve müşterileri kendi bankasına çekmek adına çalışmalar yapmaktadır. Bu bakımdan müşteriler bankalarını değiştirmek suretiyle yeni işlemlerle uğraşmak zorunda kalıyor. Oysaki bunu yapmanıza gerek yok. Mevcut durumda çalıştığınız bankaya giderek ekstradan aidatsız bir kredi kartı isteme hakkına sahipsiniz.

Yeni Hesap Açma

Birçok kullanıcı banka seçerken sunulan fırsatları ve avantajları değerlendirme yoluna gider. Bu bakımdan bankaların size aidatsız kredi kartı teklifini sunmasını beklemenize gerek yoktur. Yani bir banka diğerine göre daha avantajlı iken avantajı düşük olan banka ile sırf aidatsız kart teklif ediyor diye çalışmak bir reklam hilesidir. Çünkü bankalar size bunu vaat etmese de sizin talebiniz doğrultusunda vermek zorundadır.

Bankaların Masraf İstemesi

Kredi kartı için aidat istemeyen bankalar bu miktarı tahsis etmek adına farklı isimleri tercih edebilmektedir. Örneğin aidatsız kredi kartı için masraf talep etmek bu yolların başında gelir. Sizden farklı isimlerle ek ücret istenmesi ismi ne olursa olsun aidat kapsamına girer. Aidatsız kredi kartı demek hiçbir şekilde ek ücret talep etmemek anlamına gelir. Kullanıcıların bu noktalara dikkat etmesinde fayda var.

Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu sözleşmelerin içeriğini bilmek ve hakları iyi tanımaktır. Bankalar kredi kartı başvurusu için zamandan kazanmak adına işlemleri hızlıca geçmekte ve sözleşmeleri okumadan sizlere imzalatmak durumunda bırakmaktadır. Bu bakımdan en azından bu tip başvuruların yapılması için bir ön hazırlık yapılabilir. Bu ön hazırlık sözleşmenin nüshasını internet üzerinden bulup incelemek olarak düşünülebilir. Diğer taraftan ilk defa kredi kartı başvurusu yapıyorsanız konu hakkında bilgi sahibi olduğunuz müşteri temsilcisine belli etmelisiniz. Ayrıca bazı bankalar maaş ödemesi gibi durumlarda gerekli olan hesap açma işleminin ardından adınıza bir adet kredi kartı göndermektedir. Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Bu kredi kartının masrafsız veya aidatsız olup olmadığını müşteri temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Başvuru işlemi oldukça basit bir konudur. Bankaya bizzat giderek kredi kartınızın masrafsız olmasını istediğiniz ve bunun için başvuru yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu