Rakı Sözleri-Rakı Masası Sözleri

Rakı sözleri, rakı masası sözleri, rakı içen kadın sözleri, rakı bardağı sözleri, rakı sözleri 2021, rakı ile ilgili sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Rakı sözleri rakı içenlere söylenebilecek sözlerin başında gelmektedir. Rakı, kadın ya da erkek fark etmeksizin inşaların eğlenmek ya da efkarlarını dağıtmak adına içtikleri bir alkoldür. Rakının içilme nedeninin de içilme şeklinin de birbirinden farklı özellikler gösterdiği doğrudur. Kadınlar için rakı içen kadın sözleri yaşadığımız toplum içinde de bolca vardır.

Özellikle rakının içildiği yerler vardır; meyhaneler gibi. Bu meyhaneler de loş ışıklı, güzel bir müziğin çalındığı ve sohbet edilmeye uygun hoş mekanlardır. Bilinen birçok rakı ile ilgili sözler de vardır bizler için. Rakı sözleri ve daha fazlası sizlerle;

Rakı Sözleri

 

Rakının adabını bilen insanlar ile içmek rakının tadından rakı içmenin verdiği zevke kadar her şeyi değiştirir.

Rakı içemeyeceğine inandığın bir insanla ne dost ol ne de sevgili.

Doldur be meyhaneci içelim, içelim ki bu dertlerimizi unutalım ve kendi halimize dönebilelim.

Rakı denince akla bardak, meyhane, loş ışık, mezeler ve soğuk bir sudur. Çakırkeyif olmak ile başlayan bu durumu ağlamak ve gülmek gibi eylemleri de beraberinde getirir. Ve kısa bir mutluluğun ardından uyku saati gelir.

Rakının kokusundan anlaşılır tadı, bin bir çeşidi vardır bu rakının.

Kafa dengi insanların buluşma ve dertleşme noktası rakı sofrasıdır.

Herkes ile rakı içilmez çünkü rakı sofrası herkes ile paylaşılamayacak kadar önemlidir.

Rakının değerini anca rakısız kalan insanlar bilir.

Rakı sofrası her türlü hoş sohbetin, güzel dertleşmelerin, bağıra çağıra şarkı söylenmelerin yeridir. Yeri geldiğinde ağlar ve ağlamaktan konuşamaz hale gelirken yeri geldiğinde de mutluluktan ağlar hatta kahkaha atmaktan konuşamaz hale gelirsin.

Rakı Masası Sözleri

Rakı içtiğinde yalnız dertlerini değil belki kendi benliğini de bir anlığına unutur ve dünya üzerindeki en dertsiz insan haline gelirsin.

Dostun ile dostluğun pekiştiği ve hatta düşmanın ile bile barıştığın o güzel sohbetlerin ve güzel ilişkilerin temelinin atıldığı yerdir rakı sofrası.

Rakının bin bir çeşidi vardır çünkü insanın da bin bir çeşidi vardır; her rakı bir insana hitap eder.

Rakıyı sek içen insan kendi dertlerinden koşarak kaçmaya çalışan insandır. Rakıyı suya katan insan ise derdinden uzaklaşmak isteyen ama acı çekmekten de kaçınmayan yavaş yavaş uzaklaşan insan demektir.

Su ile birleştirilmiş bir rakı yine de saftır. Çünkü rakı insana öyle bir hissettirir ki saflığı, dürüstlüğü ve sadeliği işte ondan rakı da saftır.

Rakıya olan inancımı rakı ile gelen diğer güzelliklerdendir.

Rakı içmediğim insan ile dost olmam çünkü rakı içen insanın annesinden doğduğu ana döner. O kadar saf ve dürüst olur çünkü yalan söyleyip rol yapamaz. Senin ile rakı içmeyen insanın mutlaka kaçtığı bir şey vardır.

Rakı içenlere genelde çakır keyif derler. Hüzünlü ve içine kapanık insanlar ya da çok neşeli insanlar olabilirler. İçiyorsa bir sebebi muhakkak vardır; ya efkardan içilir ya da sevinçten.

Rakı İçen Kadın Sözleri

Bazen çok mutlu bir insan da rakı içerken ağlar ama bazen çok duygusal biri de rakı içerken neşeli olup gülebilir.

Rakı içmek için seçilen yerler sakin, manzaralı, loş ışıklı ve akan su kenarıdır. Soğuk sular içilerek boğaz yumuşatılır ve eğlence de devam eder. Karpuz ve mezeler ile vazgeçilmez yiyeceklerden olup yanında bir de çerez var ise işte onun için mutlu an ve unutulmayan an o andır.

Rakı içmeye giderken yanınızda içmeyen birini götürerek kimsenin canına ve malına zarar getirmeden günü eğlence ve mutluluk ile sonlandırmak akıllı bir davranış olup belki de hayat kurtarır.

Artan fiyatlar sebebi ile rakı içmeyen insanları ancak rakısız kalan insanlar anlar.

Rakının getirdiği sohbeti güzel bir rakı sofrasında dostlar ile oturmamış, rakının değerini anlamamış ve anlamayacak olan insanlar asla bilemez.

Bir de herkesin mutlaka duyduğu bir soru vardır; rakı içene ne denir? Bunun elbette birbirinden farklı birçok cevabı vardır. Kimileri rakı içene çakır keyif der, kimileri ise sarhoş ya da alkolik. Bu cevaplar toplumun her yerinde farklı bakış açısına sahip insanlar olduğu için farklı cevapları vardır.

Geçen yıl da sık sık duyduğumuz rakı sözleri 2021 vardır. Bunlar yenilenen dünyaya ayak uydurmuş ve bizlere hitabeden sözlerdir. Ne sözü ne de içene ne söylendiği önemli olmaksızın rakı herkes için farklı bir anlam taşır. Rakı bardağı sözleri ile bardağın keyfini çıkarabilirsiniz. Kimi çok mutludur içer, kimi çok ama çok mutsuzdur içer kimi de hiçbir sebep olmaksızın sadece içer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu