Kova Burcu Özellikleri-Kova Burcu

Kova burcu özellikleri, kova burcu kadını, kova burcu erkeği, kova burcu çocukları, kova burcu yorumları, kova burcu ünlüleri, kova burcu hangi ay gibi astroloji soruların cevapları aliskanlik.com’da

Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu özellikleri genel olarak şöyledir. 21 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında dünyaya gelen kişiler kova burçlu olur. Hava gurubuna mensup olan kovalar pozitif yapıları ile dikkat çeker. Satürn ve Uranüs gezegenlerinin etkisi altında yaşam sürerler. Koyu mavi, gece mavisi ve yeşil renkleri ile temsil edilir. Uğurlu taşı yeşimdir. 4 rakamı, Pazar günleri bu burçlara şans getirir. Aslan burçları ile pek anlaşamazlar. Kardelen çiçeği kovaları temsil eder.

Kova Burcu Olumlu Yönleri

Kova burcu özellikleri genel anlamda hümanist olurlar. İnsani değerlere sahip çıkarlar. Bağımsızlığa önem verirler. Araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve keşfetmeyi severler.  Her zaman orijinal takılır, taklit etmeyi sevmezler. Hayatlarında reform yapar sabit kalmazlar. Sadık oldukları için ilişkileri uzun sürer. Kendisine yapılan bir iyiliği asla unutmazlar. Son derece vefalıdırlar. Yeniliğe merak duyarlar. Hayatlarında sürekli değişiklik yaparlar. Geçmişine bağlı yaşarlar.

Kova Burcu Olumsuz Yönleri

Kova burcu özellikleri başında umulmadık gariplikleri vardır. İsyankar tavırları vardır. Her şeye muhalif olurlar. Sabit fikirli oldukları için bazı gerçekleri zor kabul ederler. Fikirlerini değiştirmek, bazen ikna etmek imkansız olabilir Tartışmaya meraklı oldukları için bazen yerli yersiz tartışma konusu açarlar. Dikkat çekmek için bazen dengesiz hareketler sergilerler. Kendini beğenmiş ukala oldukları anda çevrelerinden büyük tepki toplarlar. Olmayacak hayallere dalar gerçeklikten uzaklaşırlar.

 Kova Burcu Kadını

Kova kadınları özgürlüğüne çok düşkündür. Özgürlüğüne müdahale eden kim olursa olsun çok şiddetli tepki verirler. Kafasına bir şeyi koyduğu zaman o işi mutlaka yapar. Son derece kararlıdır. İkileme çok nadir düşerler. Becerikli özellikleri ile mutfakta harikalar yaratırlar.  Değişken bir yapıları vardır. Neşeli ve keyifli olurlar. Fikirleri değerli olur, fikirleri ile çevrelerini aydınlatırlar. Dostluğa önem verir, kendi gibilerle dost olurlar.

 Kova burcu kadınları sorunlara akıllıca yaklaşıp pratik çözümler bulurlar. Parasal konularda gereksiz harcama yapar, savurgan olurlar. Düşüncesizce para harcarlar. İlişkilerde kendisini kısıtlayan erkeklerden uzak dururlar. Zor bir kimliğe ve kişiliğe sahiptir. Kova kadını ile anlaşmak hiç de kolay değildir. Kova ile bir olacak olan erkeğin iyi niyetli olması ve kafa dengi olması önemlidir. Sevdiği zaman mükemmel bir eş olurlar. İlişkiyi keyifli hale getirmek için ciddi mücadele ederler. Dürüst ve güvenilir oldukları için çevreleri tarafından sevilirler. İnsan ilişkilerinde insanlara karşı her zaman açık ve nettir. Kova kadınları duygusal anlamda hassas bir yapıya sahiptir. Değişkenliği ve farklılığı severler. İlişkilerinde değişkenlik hissedilir. Hayatta her şeyi planlarlar. Paylaşmayı çok severler. İyi niyetli, eşine ve evine düşkün bir eş olurlar. Kocalarına eğlenceli bir eş, çocuklarına ise düşünceli ve hassas bir anne olurlar.

Kova Burcu hangi ay merak ediyorsanız tıklayınız.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcundan olan erkekler nazik, iyimser ve özgürlükçü olurlar. Çok yönlü bir kimliğe sahiptirler. Bu yüzden zor anlaşılan bir kişilik sergilerler. Duygularını anlamak kolay değildir. Hoş ve neşeli kimlikleri ile toplumda sevilen ve itibar gören kişilerdir.

Kova erkekleri pratik ve çalışkan olurlar. Kendi işlerini yaparlar. İş yaparken de olsa emir almayı sevmezler. Bu yüzden genellikle kendilerine meslek seçerken serbest meslek seçerler. Kendi işlerini kurmak, kendi işinin başında olmak isterler. Değişikliği ve farklılığı sever her zaman özgünlük peşinde koşarlar. Taklit etmeyi sevmezler. Hareketli bir yaşantıya sahiptir. Bu da onları hayatta enerjik kılar.

Kova erkekleri her şeyin mükemmel olmasını isterler. Azla yetinmek bu burç erkeklerine göre değildir. Yeni insanlarla tanışmak isterler. Fikir alışverişinde bulunmak, yeni fikirler edinmek isterler. Yerinde durmak, yerinde saymak, hep aynı şeyleri tekrarlamak, monoton bir hayat sürmek kova erkeklerine göre değildir. Hal ve hareketleri genelde toplum tarafından beğenilir ve taktir edilir. Kova erkekleri dürüst oldukları için çevrelerinde güvenilir insanlar olarak kabul edilir. Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkılırlar. Kolay yön değiştirebilirler. İkili ilişkilerde iyi bir arkadaş olurlar. Sevgili olarak da tutkulu bir aşık olurlar. Akıllı kadınlardan hoşlanırlar. Duygu ve düşüncelerini paylaşabilecekleri bir sevgilinin özlemini çekerler. Kova erkeğinin farklılığına ayak uydurabilecek birisi ile mutlu evlilik kurarlar.

Kova erkekleri duygusal olur. Karşısındakini iyi yorumlar ve onun duygularını anlayabilir. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Sadık bir eş olurlar. Çocuklarına iyi bir baba olurlar. Bağımsızlığına düşkün oldukları için çocuklarının da bağımsız olmasını ister. Çocuklarının kendi ayakları üzerinde durmasını isterler. O yüzden çocuklarını küçük yaşta zorluklarla tanıştırıp, hayatın gerçek yüzünü göstermeye çalışırlar.

Kova Burcu Yorumları

Kova burcu yorumları genel olarak şöyledir. Kova burçları orta ve uzun boylu olur. Bedenleri son derece düzgündür. Açık ve sarı saçlarla dikkat çekerler. Koyu gözler en belirgin özellikleridir. Kova kadınlarının yüzleri güzel olur. Yaşlanıncaya kadar kendilerine çok iyi bakar, kilo problemi çekmezler. Metabolizmaları son derece hassastır. Doğal ilaçlar vücutlarına kısa sürede etki yapar. Bilekleri çok hassastır. Bu yüzden spor yaparken dikkatli olmaları gerekir. Ayakkabı seçimine dikkat etmeli, aynı ayakkabı ile her sporu yapmaları doğru değildir. Spor yaşamlarının bir parçasıdır. Spor yaparak elektriksel enerjilerini boşaltırlar.

Kova burcu uyumu için tıklayınız.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova kadınları aşka ilk başladıklarında duygularını önce saklarlar. Naz yaparak karşı tarafı yormak isterler. Gereksiz samimiyetleri sevmezler. Aşkta güvene önem verir, aşkın kollarına kendini hemen teslim etmezler. Karşı tarafa güvenmeden duygusal açılım yapmazlar. Aşkta cinsellik düşünmezler. Bu yüzden kova burcuyla yeni tanışmalarda cinsel yaklaşımlar sergilemeyin. Elini tutmak, öpmek gibi girişimleriniz onun ürkmesine ve sizden uzaklaşmasına neden olur. O yüzden bu konularda acele etmeyin. Size güvendiği ve inandığı zaman cinsel yönden de kendini teslim eder.

Kovalar aşkı aheste aheste yaşamak isterler. Acele etmezler. Özgürlüklerine önem verirler. Eşi de olsanız, sevgilisi de olsanız onu kısıtlayamazsınız. Onu kısıtlayan her eyleminiz onun sizden uzaklaşmasına neden olur. Sevgilisinin zeki olmasını ister. Sürekli bilgi aktaran olmak istemezler. Sevgilisinin dolu ve kültürlü olmasını ister. Kova burçları kalabalık ortamda kolay fark edilirler. Kendine has özellikleri vardır. İlişki ciddileştiği zaman kendilerini geriye çekerler. Aşırı samimiyetten korkarlar. Doğru partneri bulmaya özen gösterirler. Hayatta olduğu gibi eş seçiminde de önemli kriterleri vardır.

Kova Burcu Ünlüleri

21 Ocak ile 19 Şubat arasında doğan kişiler kova burcuna mensuptur. Kova burcu ünlüleri şunlardır:

  • Esin Maraşlıoğlu
  • Serdar Ortaç
  • Tuğba Özay
  • Jules Verne
  • Ajda Pekkan
  • Candan Erçetin
  • Harika Avcı
  • Mehmet Ali Erbil
  • Rauf Denktaş

Kova Burcu Çocukları

Kova burcu çocukları küçük dahiler olur. Afacan tavırları ile çevresinin beğenisini kolay kazanırlar. Anne ve babasını üzmemeye çalışırlar. Doğal ve içten davranırlar. Duygulu ve düşünceli çocuklar olurlar.

Kova çocukları okumayı öğrendikleri zaman resimli ansiklopedilere göz atmaktan hoşlanırlar. Özgürlüklerini yaşamaktan keyif alırlar. Sıkıntıya gelemezler. Programlı çalışmak kova çocuklarına göre değildir. Küçük yaşta elektronik eşyalara ilgi duyarlar. Dikkat edilmezse küçük yaşta akıllı telefon ve bilgisayar bağımlısı olurlar. Kova çocukları çok meraklıdır. Eline geçen her şeyin içini açıp sökmek ve bakmak isterler. Yeni şeyleri keşfederek öğrenmek isterler. Hazır bilgi almak istemezler. Bilgiyi kendileri keşfederse kalıcı olarak öğrenirler.

Kova Burcu Diyeti

Kova burçları diyeti dışarıdan beslenmeyi çok severler. Bu yüzden kolay kilo alırlar. Kovalar meyve ve sebzeyi çok sık tüketmesi gerekir. Kan dolaşımını rahatlatacak besinler tüketmesi gerekir. Bağışıklık sistemini güçlendirecek, kovaları zayıflatacak diyet için uzmanlar şu tarifi tavsiye etmektedir.

1.ÖĞÜN: Aç karnına iki bardak limonlu su, diyet peynirli kepek ekmekle yapılan sandviç, bir domates, bir sivri biber, şekersiz çay

2.ÖĞÜN: Bir dilim diyet ekmek, bir tabak bol limonlu yeşil salata, ara öğün iki dilim karpuz

3.ÖĞÜN: Bir tabak yağsız mercimek yemeği, bol yeşil salata, ara öğün bir kivi.


1.ÖĞÜN: Aç karnına iki bardak limonlu su, bir porsiyon meyve, Ara öğün iki galeta bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.

2.ÖĞÜN: Tavuk ızgara, haşlama lahana ( üzerine limon ve biraz zeytinyağı )

3.ÖĞÜN: Bir tabak yağsız ıspanak yemeği, bir kâse diyet yoğurt, ara öğün bir elma


1.ÖĞÜN: Bir Bardak diyet süt, bir tane elma, ara öğün iki diyet bisküvi, bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir.

2.ÖĞÜN: Bir diyet ekmekle yapılan sosisli sandviç, bir tane armut.

3.ÖĞÜN: Izgara balık, haşlanmış ıspanak, bir kase çilek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu