Balık Burcu Özellikleri-Balık Burcu Aşk

Balık burcu özellikleri, balık burcu kadını, balık burcu erkeği, balık burcu çocukları, balık burcu yorumları, balık burcu ünlüleri, balık burcu hangi ay gibi astroloji soruların cevapları aliskanlik.com’da

Balık Burcu Özellikleri

Balık burcu özellikleri genel olarak şöyledir;

Grup: Su, dişi, negatif, değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter, Neptün

Renk: Deniz Yeşili, mavi, yeşil

Uğurlu Taş: Ay taşı

Şanslı Sayı: 3

Şanslı Gün: Perşembe

Karşıt Burç: Başak

Şehirler: Londra, Panama

Metal: Platin

Çiçekler: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak, Papatya

Ağaçlar: Kestane, meşe, dut, dişbudak

Balıklar romantik ve şehvetli olurlar. Müzik CD’si, elektronik eşyalar, biblolar ve güzellik ürünlerinden hoşlanırlar. Balık erkekleri sanata ilgi duyar. Konsere gitmek sosyal ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Yalnızlığı sevmediği için gurupla yapılan etkinliklerde bulunurlar.

Balık Burcu Kişisel Özellikleri

Burçların içerisinde hangisi en sabırlı diye soracaksanız buna gönül rahatlığıyla balık burcu diyebiliriz. İş yerinde yükselmek için her türlü sıkıntıya katlanırlar. Eli açık balıklar aynı zamanda çok cömert burçlardır. Dürüst ve vicdan sahibi olmaları toplumda takdir toplamalarını sağlar. İkna kabiliyetleri gelişmiştir. Sadık ve uysal canlılardır. Her ortama kolay uyum sağlarlar. Hayal kurmayı severler. Yaşam görüşleri gerçekçi olmaz. Dış etkenlerden çabuk etkilenirler. Hayal dünyasında fazla kapılmaları bazen balıkları aptal gibi gösterir. Aksine balıklar genelde zeki ve kurnaz olurlar.

Balık Burcu hangi ay merak ediyorsanız tıklayınız.

Balık Burcu Fiziksel Özellikleri

Balık burçlarının fiziksel özellikleri genel özellikleri şöyledir; Balıkların kol ve bacakları genelde kısa olur. Gözleri uykulu gibi mamur olur. Kilo almaya müsait bir bedenleri vardır. Yaşı ilerledikçe alınları açılıp şakakları beyazlaşır. Her şeye çok ağladıkları için gözleri nemli olur. Son derece hassas insanlardır. Kendi dünyasında yarattığı fantezilerle gerçek arasında sıkışırlar. Bir problemi kafasına takarlarsa çevrelerinden kopuk yaşarlar. Uykusuzluk sorunu çekerler. Sinirleri çok hassastır bu yüzden çabuk yıpranırlar. İntihar vakaları genelde balıklarda çok sık görülür. Kış mevsimi balıklar için sıkıntılı geçer. Ayakları hassas olduğu için sık üşütüp karın ağrısı çekerler.

Balık Burcu Kadını

Balık kadınları sonsuz aşka ve romantizme inanır. Güçlü bir hayal dünyaları vardır. Sürekli duygu karmaşası yaşarlar. Güven arayışı içine girerler. İlişkilerde yanlış seçimlerden dolayı derin pişmanlıklar yaşar. Alışkanlıklarından kısa sürede kurtulmasını bilirler. Evliliğe en yatkın burç balık burcudur. Çoluk çocuğa kavuşma konusunda acele ederler. Geçmişten kolay kopamazlar. Bu yüzden anılar yaşantılarında büyük yer kaplar.  Balık kadınları annelerine büyük değer verir. Duygu ve sezgileri çok güçlüdür. İlişkilerde güvene önem verirler. Aşka mantıksal değil duygusal açıdan yaklaşırlar. Sürekli reddedilme korkusu yaşarlar. Bu yüzden duygularını açıklama konusunda çoğu zaman çekingen davranırlar. Güvendikleri kişilere kendilerini koşulsuz teslim ederler.

Balık Burcu Erkeği

Balık erkekleri hayatta hep yalnızları oynar. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Sınırları çizmekte zorlanırlar. Balık erkeğine uyum sağlamak zaman alabilir. Hayatı kendi değer yargılarına göre yaşarlar. Kendini güvende hissetmek için sürekli korunmaya ihtiyaç duyar. Eş seçerken de kendi ayakları üstünde duran güçlü erkekleri seçerler. Maddi değerlerin yanı sıra manevi değerlere de önem verirler. Sağlıklarına çok dikkat etmez çok sık hasta olurlar. Hayatı garantici olarak yaşarlar. Riskli işlerden uzak dururlar.

Balık burcu uyumu için tıklayınız.

Balık Burcu Aşk Hayatı

Balık burçları aşk hayatı parçalıdır. Balık burcu kadınları güzel ve bakımlı, erkekleri ise çekici ve centilmen olur. Narin bir yapıları olduğu için çabuk incinirler. Yüz ifadesinden psikolojisi kolay anlaşılır. Kendilerini dış dünyadan koruyacak bir koruyucuya ihtiyaç duyarlar. Çok mutlu görünürler fakat içleri kan ağlar. Duygularını çok güzel gizleyebilirler. İmkânsız aşkların peşinden koşarlar. Hayatları boyunca platonik aşkları olur.

Balık Burcu Ünlüleri

20 Şubat- 20 Mart tarihleri arasında doğanlar Balık burcu olur. Balık burcu ünlüleri şunlardır:  Tayip Erdoğan, Aydan Şener, Beyazıt Öztürk, Kutsi, Füsun Önal, Işın Karaca, Albert Einstein, Galileo Galilei, Vivaldi, Marlon Brando, Ursula Andress, Elizabeth Taylor, Frederic Chopin, Rosa Luxemburg, Georg Friedrich Handel, Ornella Mutti, Suna Yıldızoğlu, Füsun Önal, Victor Hugo, Salvador Dali, Mihail Gorbaçov, Paolo Pasolini, Michelan Gelo, Sibel Turnagöl Ercan Saatçi, Ferhan Şensoy, Seray Sever, Naşide Göktürk, Aydan Şener

Balık Burcu Çocukları

Balık çocukları konuşmayı diğer burç çocuklarına göre daha erken öğrenir. Masal dinlemeyi çok severler. Okuma öğrenince hikâye kitaplarına sarılırlar. Edebi yönü küçük yaşta ön plana çıkar. Okudukları hikâyeden yola çıkıp yeni hikâyeler üretirler. Saf ve çabuk incinen yapıları yüzünden sürekli korunmaya ihtiyaç duyarlar. Sık ağlayarak dikkat çekemeye çalışırlar. Fantastik bir dünyaları vardır. Balık çocukları ile geçinmek bezen çok zor olabilir. Duygularını ifade etmekte zorlanır içine kapanık yaşam sürerler. Resim malzemeleri, kızsa bebekler, hikaye kitapları, hayvan resimlerinin olduğu albümlerden hoşlanırlar.

Balık Burcu İş Hayatı

Balık burçları sanatçı ruhunu iş ortamına yansıtırlar. Bu yüzden her zaman renkli kişilikleri ile ön plana çıkarlar. Kendini işine adar. Hiçbir işi yarım bırakmaz. Sıradan ve basit işlerde çalışmak istemez. İş yaşamında sürekli aktif olmak ister. İş ortamında her zaman sakin kalırlar. Kalabalık ortamlarda dikkati kolay dağılır.

Balık Burcu Sağlık

Balık burcu sağlık konusunda hiç de iyi değildir. Balıklar çevresindeki negatif enerjiyi üzerine çekerler. Balıklar hassas canlılardır. Kendi dünyalarında yarattığı fantezilerle gerçekler arasında sıkışırlar. Sürekli uyku sorunu çekerler. Sinirleri hassas olduğu için kolay yıpranırlar. Alkol ve uyuşturucuya karşı dayanıksız bir vücuda sahiptir. Kış mevsimi balıklar için sıkıntılı geçer. Ayakları hassas olduğu için en ufak bir üşütmede ciddi karın ağrısı çekerler.

Balık Burcu Diyeti

Balıklar yediklerine içtiklerine dikkat etmezlerse çok çabuk kilo alırlar. Tatlılarla arası çok iyidir. Şekere düşkün olduğu için dişleri kolay çürür. Dengesiz aldıkları kilo yüzünden vücut dengeleri bozulur. Kalsiyuma ihtiyaç duydukları için ceviz, badem ve fındık tüketmeleri gerekir. Balık burcu diyeti şöyledir;

1.ÖĞÜN: Bir bardak sıcak su içine bir kaşık bal, bir kaşık limon su

2.ÖĞÜN: Izgara tavuk, bol limonlu salata, ara öğün 5 tane erik

3.ÖĞÜN: Izgara balık, bol yeşil salata, ara öğün bir elma


1.ÖĞÜN: Bir Kaşık bal karıştırılmış Bir kase yoğurt, bir porsiyon meyve.

2.ÖĞÜN: Bir yumurta ile yapılan yağsız omlet, bol yeşil salata

3.ÖĞÜN: Tercihe göre haşlanmış bir et, bol salata ve beş tane çilek


1.ÖĞÜN: Bir Bardak ballı süt, bir diyet ekmek ara öğün bir elma.

2.ÖĞÜN: Bir Tavuk ızgara, bol limonlu salata, arada bir armut

3.ÖĞÜN: Bir Yumurta ile yapılan yağsız omlet, Bir dilim beyaz peynir rendelenmiş havuç salatası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu