Kendimi Nasıl Geliştiririm

Kendimi Nasıl Geliştiririm Herkesin kafasına takılan ve çözmeye çalıştığı kendimi nasıl geliştiririm adlı konuya girmek istiyorum size birkaç tane tavsiye vereceğim.

Öncelikle bu konu birazcık derin ve insanın kendini tanıması ile alakalı bir mesele. İnsan doğası gereği yaşamı boyunca kendini geliştirmeye müsait bir canlıdır. Her an kendinle alakalı yeni bir özellik keşfedebilirsin.

İlk yapmanız gereken şeylerden birisi kendinizi tanımak kendinizi sevmek nelerden hoşlandığınızı nelerden hoşlanmadığınızı belirlemek.

Kendimi Nasıl Geliştiririm

İlk olarak kendinize şunu deyin: kendimi geliştirmek için ilk adımı attım ve bu yazıyı okuyorum bu bile insanın kendini geliştirmeye ne kadar açık olduğunun bir kanıtı. Öyleyse kendimi geliştireceğim ve istediğim bir birey olacağım. Kendinize bu cümleyi söyleyip tekrar edin.

Şimdi sıra sıra maddeler vererek konuyu daha net bir şekilde ifade edeceğim.

1) Kendinizi tanımak için vakit ayırın. Kendimi Nasıl Geliştiririm Kendinizi sevin ve bu kendini geliştirme konusunu bir görev sorumluluk olarak görmeyin. Tamamen sizin işinize yarayacak size vizyon katacak güzel bir aktivite olarak düşünün.

2) Bir ortama girdiğimiz zaman kendinizi ön plana çıkarmak için ekstra çaba sarf etmenize gerek kalmayacak. Çünkü düşüncelerinizi tavrınızı ve geliştirerek kendinize kattığınız şeyler sizi zaten ön plana çıkaracak.

3) Dünya klasiklerini sıralayarak hoşunuza gidecek şekilde okuyabilirsiniz. Kitapları okumak size kültür bilgisi katacaktır.

4) Popüler olan dizi ve filmleri izlemek size vizyon katacaktır.

5) Bir aktiviteyi 21 gün boyunca devam ettirebilirsin. 21 gün boyunca dememin sebebi ise bir işi art arda 21 gün boyunca yapınca bu devamlı bir alışkanlık haline geliyor olması.

6) Hoşlandığın sana keyif veren bir spor dalını bulup spor yapabilirsin.

8) Moda ve sanat dergilerini yayınlarını TV programlarını takip ederek stiline destek olabilirsin. Dış görünüşünü beğendiğin zaman ayrı olarak daha da özgüvenli olacaksındır.

9) Kişisel ve psikolojik olarak kendini tanıdıktan sonra güçlü ve zayıf yönlerini bularak kendi karakterine şekil verebilirsin.

10) Kendi kendinle vakit geçirmeyi sevip kendine ekstra zaman verebilirsin. Kendimi Nasıl Geliştiririm Örneğin daha önce hayatında hiç tek başına kahve içmeye gitmediysen bunu deneyebilirsin.

11) Ne yaparsan yap, yaptığın işe değer vermelisin sorumluluk bilincine ulaşmalısın bu da kendini geliştirmekte büyük önem taşıyor.

Kendini geliştirmeye yönelik benim vereceğim bilgiler bu kadardı gerisi sizde umarım işinize yarayacak bilgilerdir keyifli okumalar dilerim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu