Alışkanlık Özel

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları

İlişkide mutlu olmanın sırları, mutlu bir ilişkinin sırları, uzun ilişki için tavsiyeler vb.. ilişki makalemizi sizler için hazırladık.

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları

İnsanların hayatlarını hem kısa vadeli hem de uzun vadeli etkileyen ilişkiler, kimi zaman insan hayatını olumsuz olarak etkilediği gibi, kimi zaman havalarda uçuyormuş gibi mutlu hissettirmesine neden olabilir. Kadın ve erkek ilişkileri, bu anlamda incelenmesi gereken ve sonuçları itibari ile insanların hayatlarını etkileyen kavramlar arasında yer almaktadır. Eğer ilişkilerinizde mutlu olmak, mutlu bir birliktelik geçirmek istiyorsanız iki tarafın da hassas olması gereken noktalar vardır.

Aşk, kadın-erkek ilişkilerini olumlu etkileyen önemli bir kavramdır. Bilim adamlarının incelemeleri aşkı her ne kadar saplantı olarak görse de, iki tarafın da birbirine değer vermesi halinde, kişilerin hayatlarını her anlamda olumlu etkiler. Sizlere bu yazımızda ilişkilerde mutlu olmanın sırlarını açıklayacağız.

Birbirinizi Özgür Bırakın!

özgürlüğün kısıtlanacağı korkusu

Özgürlük insanın her alanda insanın kendi kişiliğini bulması, kendisini karşı tarafa doğru yansıtması için gerekli olan önemli bir kavramdır. Ülkemizde ilişkiler, genel olarak iki tarafın birbirini kısıtlaması gerektiği yönünde bir algıya neden olur. Fakat sağlıksız ilişkinin ana nedeni kişilerin birbirlerinin hayatlarını kısıtlamasıdır.

Sonuç olarak her insanın kendi hayatı olduğunu ve hayatındaki süreçlerde özgürce kararlar alması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Mutlu olmak için ilk adım olarak iki tarafın da birbirini özgür bırakmasıdır. Bunun yanında sürekli yan yana olmak, birlikte zaman geçirmek zorunluluk değildir.

Zor Zamanlarda Destek Olun!

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları 2

Yukarıda ifade ettiğimiz, ‘’ Birbirinizi özgür bırakın’’ mottosunu yanlış yorumlamamak gerekiyor. İlişkilerin aynı zamanda iki insanın ortak karar verdiği bir süreçtir. Bunun yanında kişilerin bir birinin zor zamanlarında yanında olması, mutluluğu etkileyen önemli faktörler arasındadır.İlişkilerde karşı tarafın kararlarını sürekli olarak yargılarsanız, zor zamanların onun yanında olmazsanız bu ilişkinize ve birbirinize olan güveninin zedelenmesine neden olacaktır.

 

Özür Dilemeyin, Ders Alın!

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları 3

Hatalar, hayatın her sürecinde olduğu gibi kadın-erkek ilişkilerinde de olacaktır. Önemli olan bu hatalardan ders almak ve bir daha tekrarlamamaktır. Hata yapmayı alışkanlık haline getirip, sürekli olarak özür dilemek zorunda kalıyorsanız kendinizi sorgulamanız gerekiyor.

Hayatın her alanında kişilerin yaptığı hatalardan ders alması gerekiyor. Sonuç olarak hayat uzun bir süreç ve bu süreçte istemediğiniz durumlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

Özel Günleri unutmayın!

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları 4

Özellikle erkeklerin ilişkilerde yaptığı en büyük hataların başında özel günleri unutmak geliyor. Evlilik yıl dönümü, tanışma yıl dönümü, doğum günü gibi özel günlerin unutulması ilişkilerde hayal kırıklıklarına neden olabilir. Bu hayal kırıklıkları her ne kadar geçici gibi görülse de ilişkilerin zede almasına neden olabilir.

Tartışacağınız Zaman Birlikte Yürüyüşe Çıkın

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları 5

Zaman zaman tartışmalar olması normaldir. Önemli tartışmaların dozunu doğru ayarlamak ve iki tarafından da pişman olmayacağı şeyleri birbirine söylememesidir. Bu nedenle, tartışma esnasında yürüyüşe çıkmak ve iki tarafın da birbirine söylemek istediklerini bu şekilde yapması mantıklı bir hareket olacaktır.

Spor yapmanın insan üzerindeki fiziksel etkileri kadar psikolojik etkileri de oldukça fazladır. Yürüyüş yaparken daha sakin olduğunuzu ve daha huzurlu olduğunuzu siz de hissedeceksiniz.

Mesajlaşmak yerine Telefonla Konuşmayı tercih edin

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları 6

Kimi insan kendisini yazarak ifade etmeyi sever, kimi insan ise yazarak ifade etmekten hoşlanmaz. Bu nedenle yazışarak iletişim kurmak kimi zaman yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Eğer buluşacak zamanınız veya müsait anınız yok ise, telefondan aramanız daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bu şekilde kendinizi daha net ifade edebilir ve daha sağlıklı iletişim kurma şansına sahip olabilirsiniz.

Özellikle önemli konuşmaları asla mesajlaşarak yapmayın. Yapılan araştırmalar, mesajlaşma yüzünden çıkan tartışmaların git gide daha büyük boyuta ulaştığını ve bu yüzden ayrılma oranlarının yüksek olduğunu göstermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı