Hastalık Belirtisi 10 İşaret

Hastalık Belirtisi 10 İşaret

Vücudumuz şüphesiz var olan en karmaşık mekanizmadır. Karmaşık her mekanizma gibi bazı zamanlarda ters giden konularda sinyaller gönderebilir. Bu tür sinyalleri genellikle görmezden geliriz. Bu da vücut sistemimizin bozulmasına ve işleyişin aksamasına bir noktada sebep olabilir. Sinyalleri görmezden gelmek büyük bir hatadır.

Vücudumuzun bize verdiği ve hastalık belirtisi 10 işaret nedir sizlerle paylaşmak istedik.

10- Gözlerin Altındaki Koyu Halkalar

Uzman doktorlar normal bir insanın günde ortalama 7-8 saatten az uyumamasını öneriyor. Daha az uyursanız gözlerinizin altında halkalar oluştuğunu görmüş olabilirsiniz. Bu halkalar uykusuzluk dışında aneminin de bir belirtisi olabilir. Genel olarak vücudun yeterince kırmızı kan hücresi yani alyuvar üretemediği anlamına gelmektedir. Bu da gözlerin altındaki koyu halkalar için davetiyedir.

9-Parmakların Renk Değiştirmesi

Parmaklarınızın sık sık renk değiştirdiğini fark ettiyseniz bunun ciddi bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Bu Reynaud Sendromunun en temel belirtisidir. Bu sendromun sonucunda düşük sıcaklıklarda damarların içerisinde spazmlar gerçekleşmekte ve parmakların deri rengi değişmektedir.

8- Bulanık Görmek

Gözleriniz sıkça yoruluyorsa ve uzaktaki simgeleri insanları tanımakta zorluk çektiğinizi fark ettiyseniz bu miyop ve astigmat olma ihtimaliniz bulunuyor. Kısa sürede göz doktoruna görünmeniz iyi olacaktır.

7- Gözün Önünde Beliren Lekeler

Gözün önünde beliren lekeler nokta veya şeritler halinde olabilmektedir. Parlak beyaz ışıkla aydınlatılan ortamlarda sık sık görülebilir. Zaman aralıkları ile bu lekeleri görmek doğal iken sık sık görmek ciddi bir durumdur. 1 hafta boyunca art arda görmeniz durumunda bir doktora başvurmalısınız. Kataraktın belirtilerinden biri olan bu lekeler erkenden doktora başvurulmadığında ameliyata dahi sebebiyet verebilir.

6-Mideden Ses Gelmesi

Mideden gelen sesler bağırsak sisteminden kaynaklanmaktadır. Bu sesin nadiren duyulması vücudun düzgün bir işleyişte olduğunu gösterirken sık sık duyulması ve buna bir ağrının da dahil olması durumunda doktora gözükmelisiniz.

5-Ciltte Soyulma

Cildin pullanıp soyulması vitamin eksikliğinin bir belirtisi olabilir. Düzenli bir beslenme ile cilt eski halini alacak ve ciltte soyulma duracaktır. Ancak soyulan cilt aynı zamanda kaşınıyorsa bir cildiyeye görünmekte fayda var.

4-Koku Kaybı

İlerleyen yaşlarda koku almada azalma görülmesi oldukça doğalken genç yaşlarda görülmesi riskli olabilir. Belirli enfeksiyonların belirtisi olduğu gibi güçlü bir gribin başlangıcında da olabiliriniz.

3-Göz Kapaklarında Seğirme

Çok fazla çalışıp yorulan göz kapaklarında uzun süreli seğirmeler görülebilir. Bu durumda göz dinlendirilmeli ve soğuk press yapılmalıdır. Seğirme olmaya devam ederse bu sinir sistemindeki bir hasarın habercisi olabilir.

2-Kulak Çınlaması

Kulak çınlaması pek çok insan tarafından önemsenmediği gibi batıl inançlarla ilişkilendirilmiştir.  Ancak sürekli ve yüksek bir çınlama varsa bunun sebebi uzun süreli yüksek sese maruz kalma olabilir.

1-Omuz Eklemi Çıkığı

Omuz eklemleri çok yöne hareket edebilen ve omzu gevşek görünen kişilerde ciddi boyutta bir omuz çıkığı söz konusu olabilir. Esnek bağlarla doğan kişilerde görülen bu durum ilerleyen zamanlarda sürekli çıkmaya sebebiyet verecektir.

 

 

Kaynak:1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu