Koronavirüs Sözleri-Coronavirüs Sözleri

aliskanlik.com sitemizde okuyacağınız Koronavirüs sözleri, coronavirüs sözleri, koronavirüs ile ilgili sözleri sizler için derledik.

Birbirinden farklı covid-19 sözleri koronavirüs komik sözler, koronavirüs espri sözleri, korona sözleri vb en güzel sözler için aliskanlik.com sitemizi takipte kalın.

Ayrıca koronavirüse yakalanan ve vefat eden ünlülerin son koronavirüs sözlerini de bulabilirsiniz.

Ünlülerin koronavirüsten ölmeden önceki sözleri

Erdoğan’ın mesajı şöyle:

“KOVİD-19 sebebiyle hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefatından derin üzüntü duydum. Sayın Baş’a ve aynı hastalıktan vefat eden tüm vatandaşlarıma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter’daki hesabından yayımladığı mesajında, “BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatından derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve BTP camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Yüzmeyi Kendim Nasıl Öğrenebilirim? Okumak için tıklayınız

Koronavirüs Sözleri

 • Bana bir şey olmaz deyip Coronavirüsü dalgaya alırsan, ikinci dalga geldiği zaman alabora olup boğulursun.
 • Yahu niye anlamıyon, virüs bak kapıda; sanırım sorun var, senin alt yapıda. Hayır virüs bitmedi, tam gaz devam ediyor; aç bak dinle hele, Bilim Kurulu ne diyor?
 • Coronayı umursamaz, hep sokaklarda gezer, Corona olunca gerçeği, anlar hayattan bezer. Akıllı insan tehlikeyi, çok önceden sezer, ahmak da duvara toslar, gidip başkasını ezer. Hem kendi canını, hem başkasını atar riske; uyaran olursa tokatlar, adeta onları fiske fiske.
 • Aman Korona var, lütfen temastan kaçın; oksijen gelsin biraz, pencereleri açın. Temiz ol birbirine, karışmasın sakalın saçın; korona geldi tadı kaçtı, eğlencenin ve maçın.
 • Yaz geldi fit olmak lazımken, evde kala kala fil olduk.
 • Koranadan korunmanın yolu korkmak değil önlem almaktır.
 • Corona virüsü, bunya virüsü, bamya virüsü, nohut virüsü bu nedir arkadaş. Adware ve trojenlerin gözünü seveyim.
 • Şu koronanın işine bak sen ya, bizi eve tıktı, kendisi o şehir senin bu şehir benim gezip duruyor.
 • Virüsü ciddi görmezsen, gördüğün hasar ciddi olur.
 • Aman 3 harflinin adını söylemeyin, Çin deyince tırsıyorum.
 • Çin mallarının hepsi çakma olurdu normalde, Corona virüs %100 orijinalmiş ne hikmetse.
 • Evde kala kala resmen Bakırköylük olucam diyorsun da Corona yüzünden ya Tahtalıköy’lük olursan?
 • Hanımlar Coronaya iyi tarafından bakın. Hiç olmazsa kocanızın nerede olduğunu biliyorsunuz. Evde kalmak güzeldir.
 • Çin’den bu aralar ses seda yok! Mahallenin delisi gibi önce ortalığı velveleye verdiler, sonra kenara çekildiler.
 • Coronayı fırsat bilin ve kiminle küstüyseniz barışın. Hayat çok kısa dostlar.
 • Corona sebebiyle evden çıkmak istemiyorsanız salona Sivas, mutfağa Mersin, yatak odasına Yozgat yazın. İller arasında geçiş yapın.
 • Önceleri biri hapşırdığı zaman ‘çok yaşa’ diyorduk, Corona’dan sonra artık biri hapşırınca ‘git ötede hapşır bak polisi ararım yoksa’ der olduk.

Koronavirüs İle İlgili Sözler

 • İnsanlar 2 gruba ayrılır: Corona var diye marketi talan edenler; dur bee ölürüz belki boş yere masraf olmasın diyenler.
 • Bir kadın kocasının rehberinde ‘Corona’ diye bir numara görmüş. Aramış ve kim çıkmış dersiniz? Kendisi!
 • İnstagram’dan takip isteği gelince 14 gün bekletip ondan sonra kabul edin, takipçilerinize Corona bulaşır mulaşır al başına iş!
 • Corona’ya abi diyeceksiniz, adam kumarhane, pavyon, bar mar ne varsa kapattı arkadaş.
 • Yola çıktı Wuhan’da, mola verdi Tarhan’da. İyi gelir mi tarhana, acep Corona virüse?

ÜNLÜ KORONAVİRÜS SÖZLERİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Coronavirüs sözleri ile Corona tehlikesine dikkat çekebilirsiniz. Koronavirüs ile ilgili sözler vakaların yeniden artmaya başladığı bu dönemde insanlara uyarı niteliğindedir. Korona sözleri ile bu virüsten korunmak için ne kadar dikkatli olunması gerektiğini hatırlatabilirsiniz.

Tabii Koronavirüs sözleri söylemek yeterli değildir. Dışarı maskesiz çıkmamak, sosyal mesafeyi ihlâl etmemek; karantina döneminde nasıl sıkı tedbir uyguluyorsak aynen öyle devam etmek gerekir. Zira ikinci dalga riski mevcuttur. Hele okullar açıldığı zaman Coronavirüsün pik yapma ihtimali çok yüksektir. Covid-19 sözleri ile bu duruma karşı insanları îkaz etmelidir.

Çakma mallarıyla ünlü olan Çin ülkesinden çıkarak tüm dünyaya musallat olan Coronavirüs, daha hızını alamamış, yayılmayı sürdürmektedir. Rusya’nın aşıyı bulduğu yönünde haber çıkmış ve tüm dünyanın gözleri Rusya’ya çevrilmiş, daha şimdiden milyarlarca sipariş verilmiştir. Ancak henüz böyle bir aşının seri üretimine geçilmemiştir ve durum ciddiyetini korumaktadır.

Corona olmamak için –deyim yerindeyse- artık buluttan nem kapmak, herkesten işkillenmek zorunlu hâle gelmiştir. ‘Yahu bu bizim köylü, bundan bişey olmaz’, ‘Aman ya onlar benim ailem, aynı evde yaşıyoruz ne olacak sanki?’ gibi düşünceler bize fena patlayabilir!

Mesela Kocaeli’de Coronavirüslü bir hastaya geçmiş olsun ziyaretine gidip kendisi de o virüsü kaparak onlarca insanı enfekte eden kişinin haberini okumuşsunuzdur. Bu nasıl vurdumduymazlık, insan gerçekten hayret etmektedir. Kim bilir kendisine Coronavirüs tanısı konulduğu halde dışarıda dolaşmaya devam eden kaç insan vardır!…

Düşündükçe işin içinden çıkmak mümkün değildir. Madem bütün dünya olarak; başımıza böyle bir şey gelmiştir; artık önlem almak, üzerimize düşen ne ise yapmaktan başka çare yoktur. Maske takıp çenesinin altına indirmek, koruma özelliği olmayan kalitesiz siyah maskeleri kullanmak, kullandığı maskeyi tekrar tekrar kullanmak hiçbir işe yaramayacaktır. İşte duyulmamış koronavirüs komik sözler ve koronavirüs esprili sözler ile karşı karşıyasınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu