İnkar İle İlgili Sözler

İnkar ile ilgili sözler, inkar edenlere sözler, inkar edilen sözler, inkarcı sözler, inkar sözleri, inkar etmek ile ilgili sözler, aşk inkar sözleri vb… en güzel sözler alışkanlıkcom’da

İnkar sözlerini sosyal medayada paylaşarak üzeri örtülen gerçekleri mercek altına alabilir, yoksayılan ve inkar edilen durumlara gönderme yapabilirsiniz. İnkar edenlere sözler ile onların gerçeği görmesini sağlayabilirsiniz. İnkarcı sözler ile yanlışları reddedebilir, “ben bunları kabul etmiyor ve inkar ediyorum!” diyerek rest çekebilirsiniz. İnkar edilen sözler insanların kabul etmekten imtina ettikleri, bir türlü itiraf edemedikleri, “bunu ben söyledim” demeye çekindikleri sözlerdir. Bu yüzden insanlar sözlerini bazen inkar etmektedir. İnkar etmek, inanmamak ve bir durumun aksini savunmaktır. Doğruları inkar etmek tam anlamıyla bir nasipsizliktir. Bazıları ‘görmediğime inanmam’ diyerek bu koskoca evreni bir yaratanın olduğunu inkar etmektedir. Bazıları suçüstü yakalanınca hemen karşı atağa geçerek kendini savunmakta ve yaptığı çirkeflikleri inkar etmektedir. Oysa unuttukları bir nokta vardır ki inkar etmek gerçekleri değiştirmez. Dünyanın düz olduğunu müdafaa eden ve bilimsel gerçekleri inkar eden insanlar da çoktur. Ancak bir insan gözünü kapatırsa bütün dünyada gece olmaz. Yani deve kuşu misali başını kuma gömerek gerçekleri inkar eden insanların çabaları beyhudedir. İnsanların bazıları da yalnızca inkar etmekle kalmamakla, bu yanlışlarını topluma aşılamaya çalışmaktadırlar. Tabii şimdi ‘düşünce ve fikir özgürlüğü’ hususu aklınıza gelebilir. Ancak o tarz insanların kendi inkarlarını başkalarına dayatırken kendisi gibi düşünmeyen insanlarla dalga geçmeleri, kutsal sayılan şeylerle istihzâ (alay) etmeleri asla fikir ve düşünce hürriyeti bazında değerlendirilemez. İnkarcı sözler, gerçekleri kabul etmeyen insanlar tarafından telafuz edilmektedir.

Çünkü inkar etmek, gerçeklerden bir kaçış olarak görülmektedir. Bazen de insan, deli gibi sevdiği halde bunu inkar eder. Sevmiyorum derken onun gözlerinin bakmaktan çekinir. Çünkü bilir ki inkar etse de gözleri kendisini ele verecektir! İşte aşk inkar sözleri ve inkar etmek ile ilgili sözler

İnkar İle İlgili Sözler

Acılarını inkar ediş, sahte bir gülümseme, ezberlenmiş kalıp sözler, donuk bakışlar, hissiz dokunuşlar… İşte insanın en büyük kemirgenleri.

İnkar, doğruluktan kaçanların kendilerini can havliyle attıkları bir sığınaktır. Ancak bilmezler ki bu sığınak onları korumayacaktır.

İnsanlar, güç yetiremediklerini ve idrak edemediklerini inkar ederler.

İnkar, önyargıdan ve sabit fikirlerden doğan müzmin bir hastalıktır.

İnkar edenler yalnızca kendilerini avuturlar.

Önemli olan sadece inkar etmemek değil, aynı zamanda yürekten inanmaktır.

İnsan unutmak için yaşanmışları inkar etse de geçmiş onun peşini bırakmaz.

Sevdiğini inkar ediyorsun, sözlerin sana yalancı şahitlik yapıyor. Oysa gözlerin de olay yerindeydi. Bakışların her şeyi anlatıyor.

Elindekini inkar edersen, gün gelir gerçekten onu kaybedersin.

İnkar edenler bilsinler ki, gerçeklerin bir huyu vardır: Asla gizli kalamazlar.

İnkar Etmek İle İlgili Sözler

blank

 

İnkar eden birinin hidayete ermesi, saksı parçasının altından bir kupaya dönüşmesi gibidir.

Senin inandığın şeyleri inkar edenlerle bir arada bulunmaya devam edersen bir gün sen de onlar gibi olursun. Seven kişi sevdiğiyle muhalif gidenlere dost olamaz.

İnanmamaya şartlanmış olan inkarcılar, hiçbir delilden ibret almazlar.

İnkar etmek acizliktir. İnsan elde edemediği başarıları, sahip olamadığı şeyleri, kaçırdığı fırsatları inkar eder durur. Sanki değişen bir şey olacakmış gibi…

Akıl ve kalp birbirini dinlemiyorsa, kişi hakikatleri inkar etmeye başlar.

Bir hatanın, hata olduğunu inkar etmek; onu yapmaktan daha kötüdür.

İnkar etmek, isyan etmek, intihar etmek, dünyaya neden geldiğini bilmeyenlerin işidir.

Soyunu inkar edenler hep soysuzlardır.

Boşuna inkar etme. Gözlerin tıpkı hiçbir şeyden haberi olmayan küçük bir çocuk gibi, pat diye söyleyecek nasıl olsa gerçekleri. Çünkü gözler böyledir, hemen ispiyonlarlar.

Sahip olduklarını inkar etmek mütevazilik değildir. Bilakis nankörlüktür. Sahip olduklarıyla hava atmak da gösteriştir. Sahip olmadıklarını var gibi anlatmak yalancılık, sahip olduklarını başa kakmadan insanlarla paylaşmak ise cömertliktir.

Dününü inkar etmek, yarınını da inkar etmek demektir. İnsanlar kaderini kendileri çizemezler. Bazıları kabul eder, bazıları inkar eder.

Kendilerini müdafaa etmeye yüzü olmayanlar çareyi birer birer inkar etmekte bulurlar.

İnkarcı Sözler

blank

İnkar etmek, kişinin son çırpınışıdır. Ancak işe yaramaz ve önünde sonunda reddettiği gerçeklerde boğulur.

Yanlışlarını inkar edersen onlar sana ders olmaz. Bir daha, bir daha aynı şeylere düşersin.

Nasıl ki hasta bir insan yiyeceklerin tadını alamaz ve onların lezzetini inkar eder; işte kalbi hasta olan insanlar da manevi güzelliklerin tadını inkar eder.

İnkar etmek tutsak olmaktır, inanmak ise alabildiğine özgür olmak.

İnkar ve şüphe birbirinden ayrılmaz. İnsanın içine bir kuşku düştü mü, peşinden inkar gelir.

Şimdi gerçekleri tasdik et, yanıldığını itiraf et ve her şeye yeni bir başlangıç yap. Emin ol ki kuş tüyü gibi hafifleyeceksin.

Kabul etmek, inkar etmekten daha zordur. Ama önemli olan zoru başarmak değil miydi?

En şerli inkarcılar, bile bile inkar edenlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu