İkinci El Arabanın Tamamına Kredi

İkinci el arabanın tamamına kredi, arabanın tamamına kredi veren bankalar, 2.el aracın tamamına kredi, taşıt kredisi şartları 2021 vb.. kredi haberleri için aliskanlik.com

İkinci El Arabanın Tamamına Kredi

ikinci el arabanın tamamına kredi alırken genel olarak bir miktar peşinata sahip olmak ve bu peşinattan sonra gerekli taksitlendirmenin yapılması söz konusudur. Bankalar ikinci el araçların belirli bir tutarı için kredi sağlamaktadır.

Bankalar satın alınması planlanan aracın kasko bedeli üzerinden tüketicilere kredi sağlar. Bu oran yasal olarak yüzde 70 oranında belirlenmiş durumdadır. Araç satın almak isteyen kişiler aracın yüzde 70’i kadar kredi kullanabilir. Bu miktarın üstünde kredi kullanılması ise engellenmiştir. Ayrıca beş yaş altındaki araçlar için bu durumun geçerli olduğunu belirtmek gerekir.

Arabanın Tamamına Kredi Almak

Yasalarla korunan bir kredi türü olan taşıt kredisini almak için bankanın istemiş olduğu bazı şartlara uyumlu olmak gerekir. Arabanın tamamına kredi almak isteyen bir kişi çoğu zaman bankalardan olumsuz yanıt alabilir. Çünkü taşıt kredilerinde aracın yüzde 70 oranına kadar kredi alınabilmektedir. Bu nedenle aracın tamamına kredi veren bankalar bu anlamda pek bulunmamaktadır. Ancak bunun haricinde çeşitli yöntemler üzerinden kredinin tümünü tahsis edebilirsiniz.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Günümüze arabanın tamamına kredi veren bankalar arasında pek çok bankayı görmek mümkündür. Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası gibi özel veya devlet bankalarına başvuruda bulunarak aracın yüzde 70’ine kadar kredi alabilirsiniz. Geri kalan kısmı da ihtiyaç kredisi alarak kapatabilirsiniz. Özellikle kredi notunuz yüksek durumdaysa ihtiyaç kredisi için daha uygun olacağınızı belirtmek gerekir. Öte yandan Garanti BBVA ve Yapı Kredi Bankasında bazı istisna durumlar kullanılarak 10 yaşa kadar araçlar için kredi alınabilir.

Taşıt Kredisi Şartları 2021

Taşıt kredisi şartları 2021 için bazı şartlara uygun olmanız istenir. Aşağıdaki şartlara uygun olmanız halinde bankaya taşıt kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz:

  • Kredi alacak kişi en az 18 yaşında olmalıdır.
  • Aktif olarak SGK kaydı bulunmalıdır
  • En az 6 aydır SGK kaydının olması gerekir
  • Kredi notunun kredi için yeterli seviyede olması lazımdır
  • Aylık gelirinin kredi ödemeye uygun olması lazımdır
  • Aracın üzerinde herhangi bir kişinin veya kurumun ipotek kaydının olmaması şartı aranır
  • İkinci el araç satın alımında aracın en fazla 8 yaşında olması
  • İkinci el araç alımında kasko değeri üzerinden kredilendirme oranı belirlenir. Sıfır araçlarda ise fatura değeri üzerinden bu oran belirlenmektedir.

Bu şartlara uygun olan kişiler taşıt kredisi için başvuruda bulunabilir. Taşıt kredisinde maksimum vade oranı ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Taşıtı satın aldığınızda kredi vadesi süresince taşıtınız bankanın ipoteği altında bulunur. Taşıt kredisini ödemediğiniz durumlarda bankanın araca el koyması söz konusudur. Aracın tamamına kredi imkanları bu şekilde sıralanırken detaylı bilgi için banka şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu